Rychle a zběsile 7 / Fast & Furious 7 online

4. dubna 2015 v 22:58 |  Akční

Výjimečnost sedmého dílu akční série Rychle a zběsile však neplyne z podívané, nýbrž z rozloučení s mrtvým hercem. Kdyby se vynořili další pozůstalí, sestra, strýc či děd, šlo by pokračovat donekonečna. Koho by napadlo, že z téhle ságy bude takový fenomén? Sedm pokračování je hodně. Teď přichází to poslední. Létající auta, nadsazená akce, labutí píseň Paula Walkera a hororový režisér James Wan, který v sobě objevuje velice schopného akčního ducha. Rychle a zběsile cílí především na mladší teen publikum a takto to funguje prakticky od pátého dílu, kde jakékoliv fyzikální zákony vzaly za své.

Rychle a zběsile 7 online však už od počátku muselo do kin drncat před nemalou řádku výmolů a retardérů. Sedmého dílu se chopil jeho asijský kolega z Malajsie James Wan, který se dosud profiloval především jako hororový tvůrce. Až když je parta v terénu, kde ji scenárista mechanicky posouvá dle bondovského vzoru po mapě exotických míst, nabere slušné rutinní obrátky. Všechno odstartoval článek o pouličních závodních klubech v časopise Vibe. Akční sekvence jsou nekompromisně hlavním tahákem celého filmu, a navíc jsou prošpikovány exotickými lokacemi. Tak vznikl pojem Rychle a zběsile.

Zdaleka největší ranou ale samozřejmě byla ztráta zesnulého Paula Walkera. Hraje se zkrátka solidní manýristická jízda, které podprahový stesk za Walkerem vlastně pomáhá, protože jinak už tu všechno bylo. Chlapci i dívky před kamerou zestárli, ale to jejich fanoušci také. Co nezestárlo, je styl, kterým je Rychle a zběsile 7 online ke shlédnutí vyroben. Shaw Owen leží v nemocnici v kómatu a jeho bratr, který prošel elitním výcvikem speciálních jednotek, se vydává na krvavou cestu pomsty. Rychlá parta minule zlikvidovala Owena Shawa a jeho bratr, Deckard Shaw, se jí teď pomstí.

Když to shrneme - Rychle a zběsile 7 online se za léta změnilo a tuningová záležitost se pokouší být i něčím víc než jen sezónní zábavou. Postavy jsou přímočaré (machr, kráska, vtipálek, darebák), je to více o designu než o obsahu. Samozřejmě bylo třeba vyřešit otázku jak dotočit scény, které již Paul Walker nestihl. Aby Dominic a jeho parta neskončili podobně nebo mnohem hůř, musí Deckarda najít dříve, než si on najde je. Aby Torettův (Diesel) tým Shawa našel dřív, než si on najde je, musí znovu splnit jednu prácičku pro vládu. Natáčení v té době bylo zhruba v polovině a dlouho nebylo jasné, zda a jakým způsobem se v něm bude pokračovat. Na řadu přišly moderní technologie.

Roman (Tyrese Gibson) a Tej (Ludacris) jsou tu opět primárně jako komické zpestření a další posily do akce. Stará parta se dává znovu dohromady a jejich cesta za získáním Božího oka je zavede do Los Angeles, Tokia, kavkazských serpentin Ázerbájdžánu či Abú Dhabí. Dom se zoufale snaží dát se znovu dohromady s Letty (Michelle Rodriguez), zatímco Brian zápasí se svou aklimatizací na poklidný předměstský život s Miou. Akce, často až jemně sebeparodický humor a příležitostné drama jsou v rovnováze. Oproti předchozím dvěma dílům působí dějově mnohem košatěji, výpravněji, ale také roztříštěněji. Do toho režisér připomíná všechny trademarky, jimiž si série od počátku získala takovou oblibu. Vrcholem filmu je honička v horách, do které parta seskočí auty z letícího letadla a následně předvede dokonalou týmovou spolupráci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 fast7 fast7 | Web | 7. května 2015 v 18:56 | Reagovat

Dobrý film, jestli někdo neviděl tak zde http://sledujemefilmy.eu/film/rychle-a-zbesile-7/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama