Kingsman: Tajná služba (2014) online ke shlédnutí

4. dubna 2015 v 23:25 |  Dobrodružný

Snímkem Kingsman: Tajná služba Matthew Vaughn plní, co slíbil, a přináší zábavnou poctu klasickým bondovkám, které se nebojí ztratit hlavu. Po ne-tak-úplně-pohádce a realistických superhrdinech tak nyní přichází řada na klasické špiónské filmy. Matthev Vaughn posouvá bondovský námět do stylizovanější, humornější a zběsilejší podoby. Není nad říznou špionážní komedii, která si drží britský styl, třebaže mísí několik žánrových i generačních světů.

Pseudobondovka Kingsman: Tajná služba je tedy jeho četnými stoupenci očekávána rovnou jako jeden z potenciálních filmů roku . Tak vypadá základní sestava snímku Kingsman: Tajná služba online, který zosobňuje stále vzácnější typ podívané, totiž vkusnou a svižnou dobrodružnou komedii. Vypráví o přísně tajné britské organizaci zvané Kingsman s dvanácti superšpiony, kteří nezávisle na světových vládách udržují mír. Nábor, výcvik, přijetí zodpovědnosti za stav světa, v němž žijeme a následné postavení se jeho nepravostem. Film nám představuje tajnou mezinárodní super-špiónskou organizaci Kingsman, jejíž přesný počet členů je doplňován potomky z prominentních rodin. Právě hra na středověkou legendu dodává moderním špionům romantický šarm.

Kingsman v základní linii následuje velmi klasický příběhový vzorec vstupu novice do elitního spolku. Film nás zavádí do prostředí mezinárodní zpravodajské služby s názvem Kingsman. Herecké výkony zejména uhlazeného Colina Firtha a božsky šišlajícího Samuela L. Jacksona jsou naprosto vynikající. Po pravdě Kingsman je britštější než sám James Bond, rozhodně víc než Bond v dnešní podobě. Nejeden divák čerpá během podobných snímků uspokojení z pocitu, že referenci pochopil on, ale nepochopí ji každý. Zvláště u Colina Firtha jsem byl překvapen, jak ladně vklouzl do své nezvyklé akční role. Agenti tohoto na politicích i světových vládách nezávislého společenství chodí výhradně v na míru ušitých oblecích a titulují se přezdívkami. Film Kingsman: Tajná služba online ke shlédnutí spíše než X-Meny velice připomíná Vaughnův Kick-Ass. Nicméně stejně jako Kick-Ass, který komiksové příběhy také často vysloveně parodoval, má Kingsman i vlastní příběh, který umí být i velmi vážný.

Dokonce i přes pár nudných pouček o morálce přenese jedna rada k nezaplacení: Pozor na všechno, co je zdarma. Bezprostřednost a upřímnost (nebo jejich iluze) ale působí do značné míry jako neutralizace všech výtek podobného ražení. Mezi tyto pravidla patří i to, že mají přesný počet sloužících agentů (dvanáct), který se může změnit pouze ve chvíli, kdy jeden z agentů už není schopen vykonávat svou činnost. Akční scény pak mají výbornou choreografii, švih a spád. Jeden z Kingsmanů (Lancelot) je zabit v akci a ostatní agentští rytíři kulatého stolu musí navrhnout kandidáta na jeho nástupce. Eggsymu, který dosud před každou výzvou radši utekl nebo jí nebyl schopen dostát, se tak nabízí šance stát se elitním super agentem. Kingsman: Tajná služba online ke shlédnutí je poměrně "šílený" snímek, kterému k dokonalosti mnoho nechybí
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama