Padesát odstínů šedi online ke shlédnutí

29. března 2015 v 19:15 |  Romantický

Tak tu opět máme film, který nikdo neviděl, ale všichni se mu smějí. Padesát odstínů šedi je knižní a filmový fenomén, u kterého na recenzích nesejde, protože bude nejenom cílovou skupinou hojně čten a navštěvován. Literární kritici si zoufali nad tím, jak něco tak stylisticky podprůměrného může zasáhnout tak širokou čtenářskou obec a teď se k nim přidávají i ti filmoví. Ženy ve středním věku zas ocení, že tahle celovečerní telenovela působí poměrně erotičtěji než když paní Veronika vzpomíná na všechny její lásky.

Romantický film obvykle potřebuje protichůdné charaktery a výrazný dějový oblouk s přinejmenším dvěma překvapivými zvraty. Nepatřím mezi lidi, kteří mají problém číst knihu a pak se jít podívat na film, který podle ní byl natočený. Filmových Padesát odstínů šedi online ale nic nezlepší, protože vzdálením se od fanouškovské fikce (žádní upíři, protagonistku vysává leda kapitalismus) se přibližuje červené knihovně. Erotický film by měl umět vyprovokovat diváckou fantazii díky vynalézavému ztvárnění vyobrazených praktik. Pro každou ženu, která cestou do práce i při svitu lampičky na nočním stolku hltala všechny tři díly knižní ságy, je film prostě nutnost.

Padesát odstínů šedi online ale přitom působí, jako kdyby do úplně původní verze po dopsání nikdo nezasahoval, což je nejpalčivěji znát na směšných dialozích. Máme tu mladou dívku, jíž pomáhá princ nikoliv na bílém koni, ale v luxusním voze Audi nebo v letadle, nalézt vlastní sexualitu a tím cestu ke své dospělosti. Film je příliš nejednoznačný, aby působil jako romance, a příliš cudný, aby fungoval jako pozvánka do světa zakázaných rozkoší. Jamie Dornan jako Christian Grey by se dal jednoduše popsat jedním slovem - dechberoucí. Anastasia Steele (Dakota Johnson) pak jako naivní panenská dívka, která touží po úplně normálním vztahu. Christian nabídne Anastasii smlouvu, založenou na její podřízenosti vůči jeho dominantní osobnosti. Padesát odstínů šedi online ke shlédnutí cílí na ženy, ale přitom je to protagonistka, jejíž tělo je převážně určeno pro pohled. Na filmové plátno se samozřejmě nedostaly všechny scény, které si pamatujete z knihy.

Už teď je ale jasné, že Padesát odstínů šedi online ke shlédnutí není žádné erotické drama, ale červená knihovna, která vás bude bavit humorem převážně nechtěným. Vztahové drama se s trochou nadsázky pozná podle toho, že nekončí ani dobře, ani špatně, ale do ztracena. Tam, kde má být mezi partnery sexuální napětí, pravidelně vypadává jeden z nich z role, díky čemuž se jaksi vytrácí. Nebýt mé poslední výtky, byl by to jen ohromně nudný a neškodný film, který jen zbourá kasovní rekordy a do pár týdnů se na něj zapomene.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama