Velká šestka celý film přehrát online

1. února 2015 v 20:11 |  Animovaný

Velká šestka, první celovečerní animovaný film studia Disney, který je inspirován komiksy Marvel, se v první vlně recenzí vyrovnává oscarové disneyovce Ledové království. Nominace na Oscara, s níž Velká šestka právě přichází do Česka, se dala předpokládat. Město San Fransokyo je zvláštní směsí San Franciska a Tokia. Zde žije 14 letý Hiro Hamada, který se zajímá o robotiku. Aby se "kvalifikoval", musí vymyslet nějaký ohromující megavynález, což se mu po chvílích zoufalství podaří. Hirův starší bratr Tadashi ho jednoho dne přivede do své školy, aby tak vštípil bráškovi nějaké ty ideály.
San Francisco a Tokio tvůrci namixovali v působivé velkoměsto budoucnosti od nejzářivějších mrakodrapů po nejtemnější uličky, kde se odehrávají pokoutní zápasy robotů. Zatímco Hiro je charakter, jemuž nechybí povahové vykreslení a motivace, (lidský) zbytek osazenstva je jednoznačně na odstřel. Hiro si najde nové přátele a seznámí se s Tadashiho mírumilovným pečovatelským robotem Baymaxem. Velká šestka (2014) úžasně vypadá. Skoro každý záběr exteriéru nebo interiéru je plný drobností, které by člověk chtěl prozkoumat. Pouze zápletka je slabší, protože nepůvodní, tradičně tu zákulisní padouch baží po vynálezu století. Ale vlastně - proč ne, představivost v animované tvorbě nezná hranic, a je-li Velká šestka ve svém vyznění pozitivní, rozhodně se za růžovou vatu neschovává.
Zatímco comics je šílená ujetina, film je mírně ujetá klasická rodinná disney-podívaná. Hiro neváhá, využije svého talentu, vyrobí Baymaxovi v podstatě Iron Manův oblek a společně s novými přáteli jdou zjistit, kdo za tragédií stojí. I animace je povětšinou skvělá a dává CGI postavičkám patřičnou osobitost. Spíše klasická, než ujetá. Přál bych si, aby se těm dvěma dostalo kvalitnějšího sequelu, protože všechno to, co funguje s nimi, nefunguje ve zbytku filmu. Možná právě proto okouzlila ženské kritičky, které jinak hned tak nějaký robot nerozněžní. S výjimkou Hira opravdu není žádná z postav příliš zajímavá. Hiro je příjemně při zemi a kudy chodí, tudy trousí aktuální výrazivo globální kulturou vychované mládeže. Velká šestka není filmem, který by nestál za vidění.
Hyperaktivní disneyovka s fajnovým techno-vědeckým odérem určitě potěší prvotřídní animací a skvělou ústřední dvojkou hrdinů. Co se týče dějové linky, na začátku se rozvine velmi slibně. Všechno funguje, seznámíte se s charaktery, se vztahy mezi nimi a s jejich jednotlivými sny a motivacemi. Pak ale film postupně zdegraduje v typickou přehlídku mělkých komických postaviček a akčních scén s jejich vychytanými gadgety. Velká šestka se prostě povedla. Půjčuje si výpravnost komiksu od Marvelu a míchá ji s disneyovskou dobrosrdečností. Příjemnou zábavu při sledování filmu Velká šestka online zdarma.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama