Hacker / Blackhat (2015) online celý film

1. února 2015 v 18:00 |  Thriller
Šest let trvalo, než se klasik Michael Mann přihlásil o slovo. Mlčení prolomil moderním thrillerem ze světa kyberzločinců a jedniček a nul. Napínavý thriller? Spíš natažená parodie žánru, která vymetá všechna klišé. Zatím neznámý počítačový expert ochromil jadernou elektrárnu v Číně a tajné služby si nevědí rady. Když pominutu podivně vizualizované hackování, při kterém sledujeme v počítačích běhající data, nastavuje úvod filmu celkem nosnou premisu. Brzy ale dojdou k tomu, že akci podnikl pomocí kódu, který kdysi vyvinul nadaný Nicholas Hathaway. Chen proto se svolením čínských špiček odjíždí se svou sestrou do USA, kde si vyžádá jako odborného konzultanta odsouzeného hackera Hathawaye.
Hrozba kyberterorismu pro nás tedy není nepředstavitelná a od vykradených cloudů je k narušení chodu jaderné elektrárny jen kousek. Tvůrci totiž poslali krále hackerů jako spásnou posilu do mezinárodního vyšetřovacího týmu rovnou z vězeňské cely, což je už hodně obehraná obezlička. Největší událostí filmu Hacker je to, že se s ním na plátna kin po dlouhých šesti letech vrací mnohými uznávaný Michael Mann. Útok může vyšetřit jeden jediný člověk na světě, geniální hacker Hathaway (Chris Hemsworth), momentálně zavřený ve vězení. Dnes už víme, že americká kritika Hackera přijala průměrně a hodnocení relevantního počtu diváků na databázích není dosud nikterak průkazné. Nečekejte tedy žádnou strhující jízdu, ba naopak si myslím, že autor natočil přesně to, co chtěl. Účelové postavičky postupují od stopy ke stopě, většinou za pomoci urputného hackování.
Hacker je tak filmem, který není typický Hollywood s krátkou dějovou odbočkou v Šanghaji, ale regulérním globálním thrillerem mířícípochopitelně na globální trh. Jistě, Mann je už od Pevnosti pokládán za akčního specialistu, jenže v Hackerovi ani po téhle stránce nic moc nepředvede. Naprostým vrcholem pak je akce, jíž tu také bohužel není bůhvíjak mnoho, když už se na ni ale dostane, je se nač dívat. Celému filmu kralují závěrečná scéna, ve které se hrdina se záporákem hledají v rozlehlém davu plném tance a hudby, a několik přestřelek. Akce však neprobíhá jen ve staromódním stylu, ale i v digitálním světě a s tím se Mann ujal vizuálně slušně nápaditě. Načechrané vaty je zde tolik, že by uživila celou armádu střihačů, a podstata spiknutí vypadá jako parodie, kdyby nebyla k pláči.
Jasnou hvězdou Hackera je titulní Chris Hemsworth, který svému charakteru dodává nepopiratelné charisma a dělá z něj sympaťáka. Mann se v Hackerovi opět pořádně rozmáchl a své hrdiny vyslal do Los Angeles, Hong Kongu, Jakarty nebo Kuala Lumpur. V kontextu jeho filmografie se tak zařadí mezi výborné záležitosti, které si ale asi mockrát v budoucnu pouštět nebudete. Hacker je tuctový žánrový destilát, který nenabízí zajímavý děj nebo hrdiny, kterým by stálo za to fandit. Přejeme hodně zábavy u nového filmu Hacker online ke shlédnutí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama