96 hodin: Zúčtování přehrát celý film online zdarma

1. února 2015 v 19:21 |  Thriller

Uplynuly přesně dva roky, co jsme se naposledy setkali s nezastavitelným Bryanem Millsem. Liam Neeson se po třech letech vrací jako Bryan Mills, kterému tentokráte zabijí (ex)manželku a vše vypadá, jako by zločin spáchal on. V jeho bytě byla totiž zavražděna jeho bývalá manželka Lenore a všechny stopy pochopitelně ukazují na něj. První film překvapil fungující jednoduchou zápletkou, akčním Bryanem a rychlým spádem. První díl také nebyl žádné veledílo, ale rozhodně jde o solidní zábavu, která má své místo v červených číslech filmových databází. Nutno říci, že lehká změna ústřední zápletky celé sérii dost prospěla a to, že se Mills musí vrátit do akce, tedy nepůsobí tak křečovitě a vynuceně.
Bryanová dcera Kim (Maggie Grace) je tak trochu ve vedlejší roli. Podruhé se stejným zvrhlým režisérem (Olivier Megaton). Jeho příjmení mnohé vysvětluje. Co už ale překvapit může, je to, že celé Zúčtování má docela slušnou atmosféru a svižné tempo. Z nových postav stojí za zmínku jediná. Detektiv Franck Dotzler (Forest Whitaker) je zahrán skvěle, ačkoliv jeho role je značně tuctová a předvídatelná. Akční scény vypadají choreograficky poněkud nepřehledně, ale původcem všeho zla není ani kamera ani přeházené obrázky ve storyboardu. Dáno je to z velké části i tím, že hlavní roli znovu ztvárňuje Liam Neeson, který už je se svým charakterem tak sžitý, že nemusí dělat vůbec nic.
Závěrečný film v sérii je rozhodně krok k lepšímu, ovšem trpí hloupými bojovými scénami. Ale nesuďme film podle střihu. Tím nejzásadnějším problémem je scénář. Něco tak hloupého a směšného v kinech nebylo celý minulý rok. Jednička byla jemně oldschoolová akční pecka, která nadělila spoustu divácké radosti. Jestliže jsem psal, že změna příběhu sérii prospěla, je to bohužel vykoupeno tím, že Bryan Mills už je de facto nezranitelný a dosahuje supermanovských rozměrů. Dobře budeme se tedy smát. O mnoho schopnějšího a řemeslo slušně zvládajícího Pierra Morela vystřídalo neurotické pako Olivier Megaton (Kurýr 3), jež vneslo do série chaos a akční neumětelství. Ale vtipnost a směšnost jsou dvě rozdílné veličiny. Takhle je to jednoduché a není na tom nic špatného, protože divák, který jde na tenhle typ bessonovky, právě tohle čeká.
Obavy většiny fandů ze zbytečnosti zakončení trilogie se tak úplně nepotvrdily. Jak jsem říkal, nechce to moc a bylo by z toho docela šlapající béčko, na které by byla radost se podívat. Zachraňuje to vyšetřovatel v podání skvělého Forresta Whitakera, ale i ten doplácí na šílené dialogy, které mu oba scénárističtí experti vložili do úst. Stručně řečeno trojka je horší než jednička a o něco lepší než dvojka (což není zas takové terno, protože to byla skutečně ultimátní kravina). Nám nezbývá než vám popřát hezkou zábavu při sledování filmu 96 hodin: Zúčtování online ke shlédnutí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama