Leden 2015

Exodus: Bohové a králové online ke shlédnutí

12. ledna 2015 v 19:34 Historický

V desítkách zemí už se hraje, u nás jde film Exodus: Bohové a králové online do kin na Boží hod. Po oscarovém Gladiátorovi přichází Ridley Scott s dalším historickým velkofilmem, tentokrát podle biblické předlohy. Jestli Ridley Scott necílil očekávaným eposem přímo na zlatou sošku, tak si určitě chtěl alespoň zavzpomínat na doby oscarového Gladiátora. Panoramatické celky egyptských staveb střídají velké detaily slzících očí či mluvících hlav. To je vše. Když se to vezme kolem a kolem, Ridleymu Scottovi se povedl dát dohromady doslova dream-team. Exodus: Bohové a králové online ke shlédnutí kulhá ve scénáři (výstavba děje, dialogy) a ve stopáži.
Už čtyři sta let jsou Hebrejci otroky Egypťanů. Budují jejich města, staví jejich sochy a jsou pohřbíváni v hromadných hrobech bezejmenných. Snímek je už od začátku, kdy si nasadíte 3D brýle, vizuálně velmi efektní a monumentální. Legendární biblická postava Mojžíše svým dramatickým životem i osudovým posláním inspirovala k umělecké reflexi mnoho tvůrců. Události se vrší jedna na druhou, aniž by říkaly cokoliv zajímavého, či jakkoliv neotřelého. Na první dojem je film poutavý, na druhý už začíná trochu nudit a po hodině a půl se ptáte, jestli je to za trest. Navíc Exodus: Bohové a králové online ke shlédnutí trpí velikášstvím i co do rozsahu, takže než se došourá ke scénám efektnějším, produkuje velice únavný kronikářský popis. Ze začátku to vypadá slibně. Patnáct tisíc egyptských vojáků, vedených téměř bratry, ale rozhodně dobrými kámoši na život a na smrt Mojžíšem a Ramsesem, zaútočilo na vojenský tábor Chetitů. Christian Bale se sice snaží, seč může, a jakž takž příběhovou hluchotu dokáže svým herectvím ozvláštnit, ale i přesto je většina filmu asi tak zábavná, jako čtyřicet let cesty přes poušť. Po vizuální stránce mu není co vytknout a ačkoliv 3D zpracování vůbec nefandím, Exodus: Bohové a králové online ke shlédnutí se v tomhle povedl skvěle.
Dvou a půl hodinový Exodus: Bohové a králové online ke shlédnutí zdarma není tak omračující, fascinující a pohlcující, jak mnozí předpokládali. Scott si přidá ještě jednu "gladiátorskou" jízdu, než jde do finále, které proti vžitým představám trochu pozměnil. A tak jsme svědky toho, jak se vyslanec faraona Mojžíš při své cestě do Pitómu setká s Hebrejcem Nunem, který mu sdělí pravdu o jeho skutečných kořenech. I rozporuplně přijaté Království nebeské je oproti filmu Exodus: Bohové a králové online ke shlédnutí skvost. Poté, co Aronofského Noe nepříliš slavně dopádloval na Ararat, přichází o něco razantněji Mojžíš, aby vyvedl svůj lid z egyptského otroctví. Ovšem - fanoušci nechť prominou - už Gladiátor byl silně nadhodnocený a z výpravných dobových fresek si režisér udělal trvalou šablonu. Ridley Scott sice dělá, co umí, ale tentokrát převratnými nápady (kromě personifikace Boha) zrovna nehýří. Ovšem na to, že nás Ridley vláčí předvídatelnou "pouští" dlouhých 151 minut, jsou slušný úvod, slušný závěr, hezký vizuál a schopní herci docela málo.

Paddington (2014) online ke shlédnutí

10. ledna 2015 v 22:48 Rodinný

V Británii zbožňovaná postavička medvídka Paddingtona se teprve teď dočkala svého prvního celovečerního filmu. Je sice předčasné mluvit o nové vánoční klasice, ale filmový příběh o Paddingtonovi má šanci okouzlit diváky bez rozdílu věku. Příběh o medvídkovi z nejtemnějšího Peru skvěle naplňuje pojem rodinná komedie. Paddington online je velmi slavný britský medvěd, který naši zemi téměř zcela minul. Medvídek Paddington online ke shlédnutí, jedna z nejmilovanějších pohádkových postaviček ve Velké Británii, se více než půl století od svého zrodu dočkal prvního celovečerního filmu. Strojeně adrenalinový příběh je naštěstí jenom kostrou pro sérii gagů založených na typicky britsky suchých dialozích.
Film začíná tím, jak (hraný) britský cestovatel někdy před mnoha desetiletími objeví v Peru rodinku medvědů, naučí je mluvit a také je seznámí s výchovou britského gentlemana. King umí řadu katastrof, které následují, vygradovat k salvám upřímného smíchu, až dokud medvěd nesjíždí točité schodiště v urvané vaně. Když však zemětřesení zničí jeho domov, pošle ho teta Lucy do Londýna, aby tam nalezl novou rodinu. Zodpovědný úkol zasadit britské národní dědictví do filmového vyprávění připadl Paulu Kingovi. Zfilmování Paddingtona online ke shlédnutí pro Kinga představovalo dvojnásob obtížnou výzvu ve světle knih, vystavěných právě jako řetězce medvědových úsměvných příhod. Naštěstí ho ale potká rodina Brownových, která se ho i přes zásadní nesouhlas tatínka Browna ujme. Filmu nechybí ani patetické poselství, že ve městě jako Londýn je místo pro všechny a každý si nakonec najde svou rodinu.
Paddington online ke shlédnutí obsahuje slušnou porci příjemného britského humoru. Skomírající tradici britské zdvořilosti váhavě oživí teprve rodina Brownových, která ilegálnímu imigrantovi pro začátek nabídne střechu nad hlavou. Celé je to navíc zahaleno do bohatých (ale ne kýčovitých) barev a pořád se tu něco děje, takže děti musí mít vysloveně radost. Film má sice něco jako ústřední zápletku, kdy se zlá Nicole Kidmanová snaží Paddingtona ulovit a vycpat za pomoci chlípného souseda. Bohužel, v českém dabingu zanikne spousta legračních drobností. Je předčasné mluvit o nové vánoční klasice, ale přes dílčí výhrady by mne nepřekvapilo, kdyby se jí první celovečerní film nejslavnějšího britského medvěda časem stal. Těžko zatím soudit, jestli se Paddington online ke shlédnutí stane budoucí klasikou, jak tvrdí některé ohlasy, jako rodinná jednohubka ale funguje výborně.

Hodinový manžel (2014) online ke shlédnutí

10. ledna 2015 v 22:23 Komedie

Hodinový manžel je je o čtyřech kamarádech, kteří spolu hrají vodní pólo a provozují bazén. Čtyři kamarádi, které živí maloměstský bazén, se octnou na pokraji bankrotu, takže si založí firmu domácí výpomoci Hodinový manžel. Komedie Hodinový manžel online se pohybuje na bezpečné parcele lehce buranských taškařic, kterou si dosud kolíkovaly značky Magnusek či Troška. Nevyhovující hygienické podmínky a laxní přístup jednatele firmy Honzy Prušiny (David Novotný), který pozapomněl na vyřízení splátek, způsobí, že se čtveřice ocitne se svým podnikáním na dně.
Samozřejmě, scénář nedává moc smyslu, respektive je zbytečný, protože jde jen o to, aby se hrdinové dostali do různých prekérních situací a dočkali se happy endu. Historka Hodinového manžela je v podstatě jalová anekdotka plná hlušiny. S postupujícím dějem ale začne tempo uvadat, až vtipy vymizí skoro úplně. Postavy žen mají v téhle pánské jízdě podobu laciných karikatur, které buď baží po sexu, nebo pořádají dýchánky u bábovky. Trenéra Milana (Bolek Polívka) opustila žena a žije sám se synem, protřelým a značně potrhlým svůdníkem Kryštofem. Tak jako tak, obsazení je velmi příjemné a je bohatě doplněno známými tvářemi také z ženského tábora. Bohužel, film měl zřejmě velmi malý rozpočet a působí místy až trapně lacině (a není to tím, že se celý odehrává v Nymburce).
V jednom ohledu to však Hodinový manžel online ke shlédnutí svým žánrovým kolegům natřel opravdu velikášsky: totiž nevídaným počtem sponzorských výrobků. Od Hodinového manžela online můžeme čekat kvalitní obsazení, zvláště v první polovině dost povedené vtipy, ale také poměrně klišovité ženské postavy. Aby oddíl nymburských Lachtanů nepřišel k bankrotu a Honza předešel exekuci na dům, rozhodnou se kamarádi založit firmu Hodinový manžel online ke shlédnutí. Honza bojuje o udržení mužské důstojnosti, ale neuvědomuje si, že ke své vlastní ženě se chová jako k nějaké servisní organizaci. Ukáže se totiž, že výpomoc všeho druhu, kterou firma Hodinový manžel online ke shlédnutí zdarma nabízí, nechápe vesměs ženská klientela na maloměstě jen jako opravu rozbitých domácích spotřebičů. Pokud by Tomáš Svoboda zůstal v této vztahové rovině, neměl bych s jeho filmem žádný problém. Takže, ano, je to bohužel další česká nepodařená komedie, ale je nepodařená trochu sympatičtějším způsobem, než bývá obvyklé... Svěží hudba je jen třešničkou na dortu.

Babovřesky 3 online ke shlédnutí

10. ledna 2015 v 21:42 Komedie

Potřetí láká Zdeněk Troška diváky do kina na Babovřesky 3 online ke shlédnutí. První klapka padla koncem května, teď je na světě první první upoutávka. Zápletka se týká války místních dam proti mladíkům, kteří přivedli jejich vnučky do jiného stavu. V čele romské komunity se opět objeví Lucie Bílá, pár scén vzniklo na turecké pláži.
V tomto díle filmu Babovřesky 3 online vypoví báby vesnickým klukům, kteří pálí za jejich vnučkami a přivedli je do jiného stavu, válku. Navíc do vsi přijíždí nový farář, Polák Zbygniew Krapuščinski, aby "zpustlé" babky napravil. První díl vidělo v kinech 651 813 diváků a stal se nejnavštěvovanějším českým filmem roku 2013. Tři dny se točilo v Turecku. Staré dámy si to užívaly, některé byly poprvé v životě u moře, některé poprvé letěly letadlem. Z herců se nově objeví Tereza Bebarová a Tomáš Trapl. Chybět naopak budou Jan Dolanský a Martin Stropnický.
V příběhu nechybí láska, žárlivost, závist, intriky a zejména vtipné okamžiky, v nichž se někteří i najdou. Zápletka se točí okolo pomsty starosty Stehlíka a místních chasníků Horáčkové. A nad tím vší bdí nový farář, který přijel do vesnice nahradit páter Petra…. Práce na třetím dílu filmové trilogie Babovřesky 3 online ke shlédnutí jdou do finiše, ani tropická vedra v začátku týdne filmaře a herce neodradila. Komedie Babovřesky 3 online ke shlédnutí přijde do kin už v lednu. Předpremiéry jsou naplánovány po Novém roce. Film vznikal letos v létě v jižních Čechách a Turecku.