Šéfové na zabití 2 (2014) online ke shlédnutí

23. prosince 2014 v 20:25 |  Komedie

Komedie Šéfové na zabití 2 online, která právě vstupuje do českých kin, se spíše než přímému pokračování podobá lehce přestřihané první verzi. Výměna režiséra a jeden chybějící šéf. To je v kostce jediná změna, která se oproti původní sestavě udála. Jistě, zazní tu pár vtipných průpovídek včetně poučky, že americký sen se už dávno vyrábí v Číně, bohužel Šéfů na zabití 2 se zahraniční zakázka netýká. Pánská jízda; tak se přezdívá módnímu podžánru, který Šéfové na zabití 2 online reprezentují. Nechybí ani sexuální zvrhlice a zubařka Julie (Jennifer Anniston) a v base zavřený ranař a šílený šéf v podání Kevina Spaceyho. Ve filmu Šéfové na zabití 2 online ke shlédnutí se setkáme nejen se starými známými protřelými vrahy a zločinci, ale i novými tvářemi. Ke scenáristům prvního dílu, Johnu Francisovi Daleymu a Jonathanovi Goldsteinovi se kromě Anderse přidal ještě jeho dvorní scenárista John Morris.
S Nickem, Dalem a Kurtem jsme seznámili před třemi lety, kdy měli tak trochu trable se svými šéfy a údajně se účastnili pouličních závodů v Toyotě Prius. Nick, Kurt a Dale se po úspěšném absolvování předchozích peripetií rozhodli založit vlastní firmu. V pokračování Šéfů na zabití už nejde primárně o šéfy. Chlapci mají svou firmu, která vyrábí sprchové hlavice. Zvláštní změnou prošla postava Kurta (Jason Suideikis). Ve dvojce se zdá mnohem pitomější než v původním filmu.
Říká se, že dvakrát se do jedné řeky vstupovat nemá. Ve filmovém byznysu se tím ale skoro nikdo neřídí. V pokračování Šéfů je rozhodně několik nezapomenutelných gagů a jako celek film drží pohromadě. Všechny scény s Jennifer Anniston (je jich žalostně poskrovnu) se opět povedly. Režisér Sean Anders poměrně zdařile zachoval styl i náboj z jedničky. Šéfové na zabití 2 online ke shlédnutí jsou důstojným následovníkem vtipné jedničky. I když na postu režiséra došlo k výměně, styl snímku zůstal téměř identický a to je dobře. Příště zaměřit trochu více pozornosti na disciplínu a ucelenost a bude to ještě lepší. I když pomineme fakt, že název filmu s dějem tentokrát tak úplně nekoresponduje, zůstává otázkou, zda bylo vůbec nutné toto pokračování divákům servírovat. Druzí Šéfové tedy rozhodně nemuseli vzniknout a podzimní kino nabídka by o nic zásadního nepřišla. Šéfové se vrací takřka v plné sestavě, ale ztratili své nejsilnější zbraně. Zamýšlená překvapení nepřekvapují, vtipu povážlivě ubylo a nebýt trefných vedlejších rolí, není vlastně kde brát.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama