Noc v muzeu: Tajemství hrobky (2014) online

23. prosince 2014 v 21:08 |  Fantasy

Třetí fantasy komedie rutinéra Shawna Levyho není ničím jiným než pokračováním jednoho a téhož. Příjemně dobrodružné retro jako z Indiany Jonese slibuje v úvodu třetí Noci v muzeu konečně změnu - leč naděje nevydrží. Před Vánoci do kin přichází třetí a zřejmě i poslední příběh o tom, že noc v muzeu: Tajemství hrobky online nemusí být jen mokrým snem učitelek dějepisu. Znovu je tu stále stejný Ben Stiller a parta jeho v noci stále stejně ožívajících muzeálních kámošů, kteří se v sotva znatelném příběhu motají kolem mystické zlaté staroegyptské desky. Výsledky Levyho tvorby většinou vypadají jako rychlý koktejl od pejska a kočičky z výkonného mixéru. Problém je, že se na plátně nic zvláštního neděje. Efekty ani fantazie tentokrát na plné obrátky nejedou.

Noc v muzeu: Tajemství hrobky online ke shlédnutí

Zápletka se tentokrát odpichuje od zjištění, že deska, která v noci oživuje muzejní exponáty, začíná jaksi hnít, a to je potřeba řešit. Všechno kolabuje, všichni se začínají chovat ujetě, něco se někde stalo, ale nikdo neví pořádně co, takže je problém to napravit. Řešení se nachází v egyptské expozici Královského muzea v Londýně. Ovšem daleko otravnější je výchovná linie, v jejímž rámci vezme Stillerův hrdina svého nezdárného synka na výpravu do Londýnského muzea. Lehké osvěžení přináší rytíř Lancelot, respektive půvabný kontrast jeho ostrovní angličtiny s archaicky květnatým slovníkem, který však dabovaná verze zruší.
Komerčně úspěšná série Shawna Levyho se v žádném díle nevyznačovala propracovanými scénáři. Fanoušky potěší návrat téměř všech hrdinů z předchozích dílů. Stiller dospěl k názoru, že je tak dobrý, aby si zahrál dvojroli. Vrátí se i Robin Williams coby Theodore Roosevelt, jehož závěrečné loučení je (vzhledem ke kontextu) jednou z mála skutečně důstojných scén. Když někdo (tak jako Shawn Levy) dokáže na jednom bijáku vydělat půl miliardy, může si příště bez rozpaků říct o slušný rozpočet a ukázat na hvězdy, které by chtěl mít na place. Opulentní rozpočet, prima výchozí nápad, skvělí herci, blbý scénář, omílající neinvenčně totéž a nudná režie - to je závěrečná Noc v muzeu: Tajemství hrobky online. Závan Indiany Jonese při flashbacku z vykopávek je asi nejlepším momentem celého filmu. Tak takový je film Noc v muzeu: Tajemství hrobky online ke shlédnutí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama