Jessabelle (2014) online ke shlédnutí

26. listopadu 2014 v 19:00 |  Horor

Měsíc po Annabelle přišel do českých kin další duchařský horor s nápadně podobným jménem. Horor Jessabelle straší jen rutinou a dějovými zmatky. Vrcholům letošní hororové sezony jako Neutečeš a Babadook se nepřiblížil. To, že děj Jessabelle online není přeplácaný, ale zároveň neznamená, že dává nějaký rozumný smysl. Jessabelle je svým způsobem unikát - chtěla těžit z mnohého a nepřinesla nic. Jessabelle online ke shlédnutí skutečně působí jako nenáročný odvar, vyplivnutý z generátoru rutinních hororů.
Jessabelle online je mladá žena, která při dopravní nehodě přijde o svého snoubence. Mladá Jessabelle se zotavuje z autonehody, při níž zahynul její přítel. Z nesnází ji vytáhne vlastní otec, jehož nikdy neviděla a s nímž se nyní ocitá ve starém rodinném sídle kdesi v mokřadech. Poté, co Jessabelle dorazí do otcova sídla a pustí si první videokazetu, zjišťujeme, že její matka prorokovala prakticky všem smrt. Aby bylo jasno, příběh Jessabelle online ke shlédnutí není chytrý a nedává příliš velký smysl. Drobné plus má film za relativní nepředvídatelnost, jelikož dlouhou dobu není jasné, kdo tím duchem je a co chce. On tedy příběh v rámci sebe sama smysl víceméně dává, ale příliš přemýšlivosti a citu pro detail nemá.
Pustina, starý dům a divní lidé v něm jsou už dlouhé roky něčím tak samozřejmým, že další takový snímek už prostě nikdo nepřežije. Pak se začne objevovat duch a my nevíme, kdo to je a hlavně, proč tam je. Dávkování hororových náznaků a stupňování napětí je ve filmu stejně rozbředlé jako jeho vyprávění. Jessabelle nakonec působí jako plynulé navázání na metodu béčkových filmařů v éře videokazet. Technická stránka je ošetřená natolik solidně, že určitě nebude dělat v televizi ostudu moderním reklamám.
Hororor Jesabelle je naprosto divným a nudným filmem, který zrovna mnoho lekavých scén nepřináší. Na filmu je nejlepší hudba. Klasické syntezátory, kvílející ženské vokály a vše začíná zvukově gradovat. Podprůměrné lekání v podprůměrném příběhu, který natočil někdo, kdo prostě vyzobal z jiných filmů totálně profláknuté prostředí a duchařské rekvizity. Greutertovy příspěvky k sérii Saw i film Jessabelle online ke shlédnutí zdarma je těžko vnímat jinak než jako rutinní zakázky. Ještě horší ale je, že film nemá ani moc šancí zaujmout jako horor.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama