Interstellar (2014) online ke shlédnutí

24. listopadu 2014 v 19:54 |  Sci-Fi

Interstellar (neboli "mezihvězdný") se snaží prolnout uvěřitelné emoce se soudobými vědeckými poznatky, což v týmu jistil významný americký teoretický fyzik a astrofyzik Kip Thorne. A toto je intimní i gigantický příběh těch, kteří se odvážně vydali srdcem temnoty, aby našli nové světlo. S Nolanem můžete opravdu podstoupit vesmírnou odyseu v tom nejryzejším blockbusterovém smyslu. Nolan obdivuhodně pracuje s měřítkem vyprávění, když boj o přežití lidstva ilustruje na jedné rodině a apokalypsu vztahuje k jednomu maloměstu a kukuřičnému poli. Strhující vesmírné dobrodružství, ve kterém vás Christopher Nolan zavede do vzdálené galaxie i pod kůži svých hrdinů.
Příběh se odehrává v nedaleké budoucnosti, kdy si lidstvo odmítá připustit, že jej v dohledné době čeká hladomor. Pokud jste si vystačili s oficiální synopsí a několika prvními trailery, tak dobře víte, co od filmu čekat. Tak jako se špičkoví vědátoři nedokáží zbavit iracionální víry v Boha, tak se ani tahle space-tech podívaná nezřekla, ehm, srdíčka. Interstellar online to nebude mít tak snadné jako Počátek nebo Temný rytíř, protože tak jako se nebojí sentimentu, neštítí se ani béčkových podzápletek. Rozhoduje se tedy o budoucnosti celého lidstva, z větší části jsou náplní filmu mezihvězdný let, zkoumání vesmírných dálav i hranic lidského poznání. Hlavním hrdinou (Matthew McConaughey) je osamělý rodič a jeden z posledních pilotů, který kvůli výpravě s nejistým výsledkem opouští své dvě děti. Interstellar online ke shlédnutí se do značné míry snaží stavět na skutečných vědeckých předpokladech. Jakmile ale raketa vynese děj pryč ze Země, otevírá se před námi ještě grandióznější zážitek.
Nadupaný Interstellar online tak lze chápat i jako návod, jak přežít zánik Země podle Christophera Nolana. V čele nolanovsky tradičně silného castingu tentokrát bezpečně vede flexibilní a citlivý Matthew McConaughey. Lahůdkový je vizuál (včetně unikátně úsporných "odhumanizovaných" robotů), pořízený IMAX kamerami, za nimiž stál švýcarský rodák Hoyte van Hoytema. Film Interstellar online ke shlédnutí je grandiózním sci-fi blockbusterem, jenž díky svému důvtipnému zpracování bude stárnout pomaleji než rozlítanější digi-konkurence. Christopher Nolan to opět dokázal a natočil objevitelskou science-fiction, jaká už tu dlouho nebyla. Při vykreslování něžných emocí by film mohl být vřelejší a v závěru se pro nejednoho diváka stane těžkým soustem. Může si ale člověk zahrát na Boha, má dostatek intelektu a síly, aby odhalil skryté tajemství gravitace a našel nový svět místo toho, který ho už evidentně nechce?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama