Hunger Games: Síla vzdoru 1. část online

26. listopadu 2014 v 19:35 |  Dobrodružný

Film Hunger Games: Síla vzdoru 1. část se stal letos komerčně nejúspěšnější novinkou v severoamerických kinech. Nezničitelná Katniss Everdeenová je zase zpátky, ale nemá pořádně, co říci ani komu napráskat. Třetí snímek z akční série Hunger Games: Síla vzdoru 1. část online ke shlédnutí je tak výrazně úspěšnější než dosavadní nejnavštěvovanější film roku, jímž byl Transformers: Zánik. Třetí díl Hladových her nebo přesněji jeho první část tedy berte jako natažený, dvouhodinový prolog k vyvrcholení celého příběhu v podobě závěrečné bitvy. Režisér Francis Lawrence koncipuje první část závěrečného dílu série jako mix tahů a protitahů tradičních protivníků, zarámované temnějším a drsnějším vizuálem. Oscarová Jennifer Lawrenceová (Terapie láskou) už nebojuje jenom za sebe, ale stává se ikonou nového Panamu.
Dějištěm Hunger Games: Síla vzdoru 1. část online jsou trosky bývalé Severní Ameriky, kde se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti kraji. Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence) byla z Her čtvrtstoletí zachráněna skupinou rebelů, kteří se postavili na odpor proti Kapitolu, ovládanému prezidentem Snowem. Prezidentka 13. kraje Alma Coin má spolu s přeběhnuvším architektem her Plutarchem Heavensbeem pro Katniss úkol. Katniss vyjedná pro Peetu a další, jež byli v aréně zajati, imunitu pro případ, že by byl Kapitol poražen a stává se Reprodrozdem. Katniss je ale přitom pod neustálým tlakem, který se odráží na její psychice. Kapitálním přírůstkem do staré party je pak Julianne Mooreová, která s přehledem koučuje třináctý kraj a postupně začíná věřit, že to Katniss přece jen dokáže.
Teenagerské dystopie, odehrávající se v orwellovském světě Velkého bratra, jsou v současnosti v kurzu. Nečekejte ale od filmu Hunger Games: Síla vzdoru 1. část online přílišnou sofistikovanost, tohle opravdu není politické drama, spíš pokus o to charakterové. Bez té efektní koncovky se režisér Francis Lawrence může snažit jak chce, ale divákovi to asi bude připadat málo. Režisér i herci odvedli dobrou práci, ale jejich bitva byla z důvodů komerčních prohraná už trochu dopředu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama