Drákula: Neznámá legenda (2014) online ke shlédnutí

6. listopadu 2014 v 17:22 |  Fantasy

Drákula se na filmovém plátně představil už nesčetněkrát. Ten nejnovější, nazvaný Drákula: Neznámá legenda online, je příběh upírova zrodu, který daleko víc než z hororu čerpá z historického dramatu. V až příliš rutinním fantasy balení dochází k rehabilitaci krvavého vladaře. Ta poslouží jako základ nové série, která místo Avengerů nabídne klasická monstra studia Universal. Scenáristé Matt Sazama a Burk Sharpless se pokouší o jakousi rehabilitaci tohoto vladaře, jenž proslul svou krutostí. Nejnovější variace na drákulovský mýtus je přijímána diváky poměrně kladně - přičemž velice často se objevuje poznámka, že se upíří konečně zase netřpytí. Drákula: Neznámá legenda online ke shlédnutí tak náhle přichází téměř jako spasitel - jsme opět v temném (sic) středověku, v Transylvánii, pije se zde krev a naráží se na kůly.
V současnosti, tedy v patnáctém století, kdy se příběh odehrává, je ale představen především jako milující otec a manžel, který vládne malé zemičce Transylvánii. Dle legendy by zde měl sídlit osamělý krvelačný vampýr (Charles Dance) s nímž uzavře osudovou smlouvu. Stává se hrabětem Drákulou, monstrem, které bojuje se sebou samým, chutí na lidskou krev i ohromnou armádou. Vzhledem k tomu, že sledujeme zrod slavného Drákuly, je od začátku jasné, jak Vladův osobní souboj s temnými silami dopadne.
O novém pohledu na Drákulu se spekulovalo dlouho. Jeden čas se mělo jednat o pokus vyprávět drsný historický příběh. Drákula: Neznámá legenda online ke shlédnutí má za sebou sice taktéž několik desetiletí nejrůznějších adaptací a reimaginací, ale ty jsou, přestože sdílejí jakýsi společný výchozí bod, v podstatě z jiných vesmírů. Kmotr Coppola udělal z Drákuly oběť lásky a zrady Boha a jak mu to fungovalo! Ale budiž, přiznejeme filmu právo na hloupost, je to přeci hlavně příběh... fikce. Neznámá legenda rozhodně není žádný historický válečný epos, jakým by možná ráda byla. Všechno ve filmu působí stísněně, herci se zcela zjevně neustále pohybují před nenápaditými kulisami nebo rovnou před zeleným pozadím. Upovídané momenty jsou zhruba takové, jaké byste v podobném filmu čekali, není tu skoro nic, co by Neznámou legendu ozvláštňovalo. Z výše uváděných výtek se může zdát, že je Drákula: Neznámá legenda online ke shlédnutí naprosto příšerný, ale on je spíš příšerně nijaký. Neděje se nic moc zajímavého, ale alespoň se něco děje pořád.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama