Zůstaň se mnou / If I Stay 2014 online ke shlédnutí

9. října 2014 v 21:12 |  Drama

Pokud alespoň občas zabrousíte do žánru dívčích young adult románů, s jménem spisovatelky Gayle Forman jste se určitě už setkali. Sedmnáctiletá hudební virtuoska Mia (Chlöe Grace Moretz) nám svůj život popisuje hlavně kvůli tomu, že možná právě končí. Ačkoliv žije ve značně rozvolněné, rockerské rodině, sama má ráda vážnou hudbu a miluje hraní na svůj nástroj. Scénář čerpající z knižního hitu se postaral o "hlavopatný" obsah, nadto vyzbrojený kromobyčejně duchaplným jazykem. Nápad v zárodku určitě nebyl špatný a v knížce funguje docela dobře, jak jsem se včera letmým začtením přesvědčil. Předlohou pro tento neobyčejně zajímavý film byl román If I Stay populární americké spisovatelky Gayle Forman.
Problém přichází, když se z holky posedlé vážnou hudbou stává holka, která chodí s klukem ze stále oblíbenější studentské kapely. Do života dívce vstupuje mladý rocker Adam Wilde (Jamie Blacklay) a svou láskou ji nakonec postaví před dilemata. Přitom ze zajímavého vztahu mezi Adamem a Miou šlo vytřískat mnohem víc filmových bodů. Sedmnáctiletá Mia se po vážné autonehodě ocitá v kómatu, její svět se právě převrátil vzhůru nohama. Po tragické srážce aut zahynou její rodiče i bratr. Mia teď klade sama sobě klíčovou otázku - má zůstat, či odejít? Mia si přehrává nejdůležitější okamžiky svého života, zároveň vnímá současnost. Zůstaň se mnou online ke shlédnutí vyznívá spíš jako příběh o holce, která se rozhoduje, jestli to má zabalit nebo se vrátit mezi živé kvůli klukovi. Hrdinové mezi sebou nevedou snad jedinou normální konverzaci, i když se film snaží tvářit, jak je strašně trendy a rozumí současným teenagerům. Miina rodina, její přátelé a zážitky jsou pravidelně vrstveny a dokreslují atmosféru, ale i život hlavní hrdinka, často je to vtipné, občas smutné, ale vždy plné lásky.
Co příběhu hodně přidalo jak na atmosféře, tak na emocích, byla úžasná hudba, která nás provází celým filmem. Označit Zůstaň se mnou online ke shlédnutí za romantický škvár by bylo možná až moc přísným odsouzením. Bohužel se mu po úžasném rozjezdu občas blíží. Je to pokus o dojemný, citlivý, místy i vtipný příběh dospívající studentky a její první lásky. Většinou to funguje. Pokud se vám líbila knižní předloha, filmové zpracování by vás nemělo zklamat. Je to dojemný snímek, u kterého si mnozí jistě pobrečí, ale nechybí v něm ani krásné romantické nebo veselé momenty. Ve vší své kýčovitosti chodí Zůstaň se mnou online až příliš jistě po ověřených cestičkách, než aby bylo možné zachovat stoprocentně chladný odstup. Fanouškům podobných filmů Zůstaň se mnou online ke shlédnutí zdarma nejde než doporučit, ostatní bych odkázal spíš na Hvězdy nám nepřály. V poslední době se s YA filmy roztrhl pytel, a teď kromě oblíbených fantasy následujících dystopiemi příchází i tahle malá dramata.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nats Nats | E-mail | Web | 14. října 2014 v 13:47 | Reagovat

Na filmu jsem byla a byl fakt úžasný :) Teď už jen čekám až si ho budu moct stáhnout a kouknout se znovu :)

2 Steve Steve | E-mail | 30. května 2018 v 23:28 | Reagovat

Hi There,

My name is Steve from SteveWebJobs a professional Animated Promotional Video Company.

Would you be interested in having an animated marketing video for your company to help increase your online exposure?

We can create a custom animated promo video to help market your business more efficiently.

If you’re interested, please reply back to this message and I will send you a link to some animated promotional videos we created so you can see what we can do.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama