Zmizelá (2014) online ke shlédnutí

6. října 2014 v 20:41 |  Thriller

Thriller Zmizelá provázejí už před premiérou nadšené hlasy tvrdící, že se zrodil oscarový vítěz. Nikdo by snad nečekal, že by nás mohl svým dalším filmem v řadě David Fincher nepříjemně překvapit. Ani návraty v čase k seznámení a vzájemnému okouzlení dvojice nepatří k bůhvíjak originálním prvkům, třebaže je Fincher ztvárňuje podmanivě. Dva motivy však pozvedají Zmizelou nad slušný standard profesionální krimi, a na nich si dal Fincher opravdu záležet. Nechoďme proto kolem horké kaše a započněme rovnou seznam všech důvodů, díky nimž je skvělá i Zmizelá online ke shlédnutí zdarma.
Amy (Rosamund Pike) se ztratila v den výročí svatby s Nickem (Ben Affleck). Manžel organizuje za pomoci celé rodiny pátrací akce. Pravdou je, že v manželství Nicka a Amy není už dlouhou dobu něco v pořádku. Co to ví jen oni. Poté se příběh rozvine, pochopíme že skutečně jdeme úplně jiným směrem a z psychologického dramatu se rázem stává plnokrevný detektivní thriller se šokující zápletkou. Ve Zmizelé online se zkrátka octl v pravý čas na pravém místě a výsledkem je opravdu skvěle odvedený psychothriller bez akčních berliček. David Fincher tentokrát neservíruje vizuálně dokonalý kousek, nebrousí kamerou uvnitř klíčové dírky nebo plynového hořáku. Zmizelá online ke shlédnutí zdarma je ale dost možná nejuvolněnějším režisérovým počinem od Klubu rváčů.
Za další ze zdrojů jedinečnosti Zmizelé online ke shlédnutí můžeme totiž označit její mnohavrstevnaté sebeuvědomění a hru s vlastní žánrovostí, na jaké jsme ve stejné míře zvyklí snad jen u Baze Luhrmanna. Už obsazení Bena Afflecka do hlavní role není náhodné vybrání nejlepšího vhodného herce. Kdybych prozrazoval cokoli ze zápletky s přibývajícími minutami, tak bych vás překvapil dost možná o nejlepší momenty překvapení posledních let. Zajímavé je herecké obsazení, které Fincher sestavil sice ze známých herců, ale obsadil je proti svému obvyklému typu.
Zmizelá onlne ke shlédnutí je nejlepším thrillerem roku a rád bych ji viděl v oscarovém klání. Jediná výtka: 120 minut by možná stačilo. Čím déle ale od projekce Zmizelé online uplyne, tím víc z ní vystupuje pravdivost a přesah do skutečného života. Doba se zkrátka změnila a pokud někdo umí dokonale natočit aktuální přítomnost, tak je to v současném Hollywoodu jenom a pouze David Fincher.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama