Pod zemí online ke shlédnutí

16. října 2014 v 21:39 |  Horor

Až příště zavítáte do Paříže, dejte si pozor, abyste nezabloudili ve spletitých katakombách pod městem - můžete tam totiž narazit na nejednoho bubáka. Tvůrci filmů Ďábel a Karanténa nás zavedou hluboko pod povrch historické metropole, do říše mrtvých, kde na bandu archeologů čekají děsivé výjevy z jejich vlastní minulosti.
Americký horor Pod zemí online ke shlédnutí je o skupině mladých lidí, která se vydá najít údajný ukrytý poklad v pařížských katakombách. Scarlett (Perdita Weeks) je mladá doktorandka, archeoložka a amatérská alchymistka jdoucí ve stopách svého mrtvého otce. Při nebezpečné výpravě v Íránu nalezne indície vedoucí ke kameni v pařížských katakombách a nelegálně se do nich, za pomoci tamějších "znalců" vplíží. Scarlett je děvče činu a tak neváhá a naverbuje svého někdejšího amanta George (kterého kdysi nechala v turecké base - inu ženská) a který se i tak nechá ukecat (inu - chlap) k výpravě do pařížských katakomb. Pod zemí online má typickou hororovou zápletku o skupině mladých lidí, která bloudí labyrintem neznámých chodeb a jejichž počet se postupně zmenšuje. Na logiku tu příliš nespoléhejte, mozek nechte odpočívat a raději si užívejte umně budované atmosféry strachu a tajemna. Skupinka dobrodruhů je tentokrát srocením vesměs sympatických individuí, kterým spíše fandíme, než bychom jim přáli smrt. V Pařížských katakombách kde se to celé odehrává se pohybí různe potvory, od zkamenělých náhle ožívajících mrtvol až po přízrak nějakého zesnulého kamaráda. Výprava má jednak větší kameru, ale každý člen má navíc ještě jednu na čelovce. Výprava se komplikuje, hrdinům se vracejí hříchy vlastní minulosti a okolnosti je nutí sestupovat pořád níž a níž.
Pod zemí online ke shlédnutí je nenáročná hororová jednohubka, při které se budete příjemně i nepříjemně bát a párkrát se pěkně leknete. Pod zemí online ke shlédnutí je natočeno jako found-footage a děsit tak hodlá spíš temnými záběry a klaustrofobní atmosférou. U FF hororů bývá častým nešvarem, že se zkraje dělají opičky na kameru, seznamujeme se s protagonisty tím, že sledujeme jejich každodenní trapné činnosti a posloucháme klasické plytké řečičky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama