Láska na kari online ke shlédnutí

6. října 2014 v 19:29 |  Drama

Mladý pár se vyjímá jako z romantické pohlednice; daleko zábavnější, autorsky i herecky, je sršaté duo starších ročníků. Vizuální stimulace spojená s nahlédnutím do magického procesu zrodu pokrmu je očividně dostačující navzdory logické nemožnosti posoudit výsledek jediným relevantním smyslem - chutí. Režisér Lasse Hallström se s látkou mazlí jako se svou slavnou Čokoládou, ale nyní opájí spíš limonádou, hlavně v závěru pozitivním až hrůza. Ve filmu Láska na kari online ke shlédnutí zkrátka navařil rajskou, proti které nelze nic namítnout, když si člověk chce bez potíží pochutnat a nemá rád akademicky pojímané gastronomické tužby. Kvalifikací pro film o jídle je jeho čtrnáct let starý hit Čokoláda - rovněž zasazený do Francie, aby bylo jasno, kdo je tady šéfkuchař.
Ve snímku Láska na kari online sledujeme počínání indické famílie, která opustila rodnou zem po tragické noci, kdy jim vypálili podnik a při požáru zemřela i matka nejtalentovanějšího člena rodiny Hassana. Jedinou vadou na obecném blahu je soupeřivost, která se rozpoutá mezi uznávanou restaurací Madame Mallory (Helen Mirren) a novým podnikem indické kuchyně. V Británii strávíme jen malou chvíli, přesto zde musí vytrvale pršet. Idylickou představu rovnocenného soužití odlišných kultur i věrnosti v lásce zašlapá do země nikoliv nenávist a strach, ale hrabivost a ambice. Švédský režisér Lasse Hallström představuje v americkém filmu s českým názvem Láska na kari britskou herečku Helen Mirren jako francouzskou šéfkuchařku. Jak už jsem zmiňoval výše, od podobného filmu prostě nemůžete čekat zázraky a Láska na kari není jiná.
Majitelka a šéfkuchařka francouzské restaurace paní Mallory je pochopitelně nasupená a strojí novým usedlíkům všemožné úklady. Tahle hra na Francii a evropské (a indické) tradice se ani moc nesnaží předstírat, že je něčím víc než nakašírovanou atrakcí v kýčovitém tematickém parku. Hallström si od začátku představoval francouzskou vesničku se zaoblenými kopečky, vinicemi, kamenným kostelíkem. Saint-Antonin dokonce měl i vlastní náměstí, kde se o víkendech koná farmářský trh, který si mohl zahrál v několika klíčových scénách. Ve Francii se natáčelo 52 dní, v Indii s menším štábem potom čtyři dny. Láska na kari online ke shlédnutí opravdu není originální, což ale vůbec nevadí, protože se za a) o nic víc nesnaží a za b) ji natočil v Hollywoodu etablovaný Švéd Lasse Hallström. Padnou-li na vás tradiční podzimní chmury a chtěli byste je rozhánět právě u nějakého filmu, je Láska na kari zcela ideální.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama