Labyrint: Útěk (2014) online ke shlédnutí zdarma

8. října 2014 v 20:03 |  Mysteriózní

S adaptacemi tzv. young adults románů jako by se opravdu v poslední době roztrhl pytel. Za základ si vzalo knižní trilogii Labyrint jednačtyřicetiletého amerického spisovatele Jamese Dashnera, jejíž první díl The Maze Runner vyšel v roce 2009. Děj prvního dílu, který se odehrává v blíže neurčené (zřejmě) budoucnosti nás zavádí na místo, zvané Plac. Možnost utéct mají chlapci každé ráno, kdy se ve zdi otevírá obrovská brána. Thomase přesto bludiště neustále přitahuje. Možná za to může i fakt, že je jiný než ostatní chlapci. Tento film vznikl podle úspěšného teen románu. Přesněji řečeno, podle první knihy ze série teen románů.
Mladý Thomas se probudí ve výtahu, který ho vyveze na mýtinu, okolo které jsou vysoké skály. Nic si nepamatuje a na louce ho přivítá skupina podobně starých chlapců, které dříve potkal stejný osud. Trvá dost dlouho, než se konečně podíváme do bludiště (což je pár metrů betonových kulis s občasnou digitální dokreslovačkou). Samotný děj v tomto filmu Labyrint: Útěk online ke shlédnutí vlastně neexistuje a začne až v dalším filmu (pokud bude natočen). Atmosféra je místy skoro až hororová a boj s něčím neznámým funguje perfektně. Logických nesrovnalostí i všelijakých berliček je tam přesto hodně. Samozřejmě, že se každý divák zamyslí nad tím, jak by se dalo z vězení utéct. Co už ale přehlédnout nejde, je samotný závěr, který bohužel (a opravdu mi je to líto) sráží hodnocení o jeden bodík dolů.
Labyrint: Útěk online ke shlédnutí nabízí zajímavou a nezvyklou podívanou, u které se diváci rozhodně nebudou nudit. Celovečerní debut amerického režiséra Wese Balla Labyrint: Útěk online nabízí překvapivou dávku inteligentní zábavy a dobře vystavěného napětí. Na to, že se režie ujal nováček na poli celovečerního filmu, tak se mu v tomto dvouhodinovém vyprávění velmi zručně daří pracovat s napětím a tajemstvím. Labyrint: Útěk online ke shlédnutí zdarma se veze na trendové vlně adaptací teenagerských dystopií. Důležité také je, že ač film trvá dvě hodiny, ani chvilku se netáhne a diváka nenudí. Co se ale podařilo jednoznačně, je výběr herců. Ocenit se musí i fakt, že tu úplně chybí jakákoli milostná linie. S vědomím, že zmiňovaného Dárce jsem neviděl, řadím Labyrint: Útěk online ke shlédnutí k těm lepším adaptacím young adults románů, které mají co nabídnout.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 niky niky | 6. června 2015 v 22:19 | Reagovat

Super

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama