Equalizer (2014) film online ke shlédnutí zdarma

6. října 2014 v 20:24 |  Krimi

Puškinem se v premiérovém snímku Equalizer online nemíní slavný ruský básník, nýbrž mocný moskevský oligarcha řídící ruskojazyčnou mafii na americké půdě. Washingtonova tichá postava se zorrovským nádechem si drží příjemné tajemství i zdrženlivý odstup. Druhou slabinu představuje už opotřebovaný motiv ruské mafie se všemi rekvizitami, počínaje zakrvácenou ikonou a konče hrozivým tetováním v azbuce. Prostě Equalizer online ke shlédnutí má sklon se tvářit jako lepší, umělecká odnož krimi, což je zbytečné. Z Liama Neesona se představitel drsňáků stal na stará kolena, zato Denzel Washington si užíval role v akčních filmech a thrillerech vždycky. Pokud hledáte velice slušnou chlapskou žánrovku, jíž nechybí drive, emoce i drsná akce, Equalizer je filmem právě pro vás.
O McCallově minulosti víme málo, ale film v úvodu docela hezky ukáže, s kým máme tu čest. Robert McCall je vdovec, který žije v Bostonu. Pracuje jako skladník v americké variantě OBI, Hornbachu či Baumaxu a je to samotář. K jeho každodenním rituálům patří posezení v bistru, kde si rád čte Hemingwaye nebo jinou kvalitní literaturu. Equalizer online je potom revenge thriller, fantazie o tom, co by se stalo všem zlořádům, kdyby se někdo spravedlivě naštval a nedělal si hlavu se zákonem. Andělem pomsty je v téhle fantazii navíc právě Denzel Washington. Špatný není ani McCallův úhlavní protivník, kterého ztvárnil Marton Csokas. Equalizer na jednu stranu trvá na syrové atmosféře a lpí na detailech. Každý úder v pěstním souboji je fyzicky cítit. Dohromady je zkrátka Equalizer online ke shlédnutí podivnou kombinací syrového dramatu se stylizovanou fantazií, kdy se obě polohy podrývají navzájem. The Equalizer online byl populární americký televizní seriál z druhé půli osmdesátých let.
Nejnovější snímek dua Denzel Washington a Antoine Fuqua staví na osvědčeném modelu osamělého lovce, který bere zákon do vlastních rukou. O tom, kým McCall byl, se dozvídáme právě ze situací, jako je ta v mafiánské jámě lvové. Během vteřiny umí vyhodnotit situaci a pak koná. Equalizer online ke shlédnutí skvěle graduje. Vynalézavost a šikovnost MacGyvera si v osobě Roberta podává ruku s bondovskou elegancí muže, který takřka nehne brvou při likvidaci protivníků. Equalizer je béčko, ale prodané s takovým audiovizuálním šarmem, že mu to rádi odpustíte. Srovnávání s Mužem v ohni není nějaké bezděčné rýpání, ale - vzhledem k podobnému základu a stejnému hlavnímu herci - automatickou reakcí. Navzdory vloženému úsilí a potenciálu zůstává Equalizer online ke shlédnutí tupým béčkem, jehož od přímého uvedení na video zachraňuje hlavní hvězda.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama