Dům kouzel online ke shlédnutí

28. října 2014 v 20:19 |  Animovaný

Pohádka Dům kouzel online tím skvostem není, ale na druhou stranu je to animovaný příběh, který nabízí ideální poměr zábavy pro děti i dospělé. Belgická pohádka o malém kocourkovi, který zabloudí do kouzelného domečku, k nám dorazila s ročním zpožděním. Není tomu poprvé, kdy krátké snímky či fiktivní upoutávky zaujaly diváky natolik, že vznikl i celovečerní film. Dům kouzel online ke shlédnutí je pohádka, která se netváří příliš velkolepě, ale přesto se jedná o velice kvalitní prvotinu belgického režiséra Jeremyho Degrusona a neprvotinu Bena Stassena. Roztomilá zviřátka, mírně strašidelné mechanické postavičky a boj za záchranu společného domova v novém filmu.
Kocourek Bouřka se jednoho dne schová před nepřízní počasí v domečku starého kouzelníka. Dům obývají všelijaké bytosti ze světa pohádek. Hlavním hrdinou Domu kouzel je roztomilý nazrzlý kocourek Bouřka, kterého se jeho předchozí majitelé zbavili. Zcela opuštěný se dívá po okolí, dokud ho nezačne pronásledovat velký pes. Kocour před ním uteče do strašidelného domu, který děsí všechna zvířata v ulici. Kocoura pojmenuje Bouřka a ten se tak stane součástí jeho kouzelnického představení. V momentě, kdy kouzelník skončí v nemocnici se ovšem všechna zvířátka spojí a pokusí se dům zachránit před novým majitelem.
Vizuálně se snažili tvůrci přiblížit americkým trendům. Filmu to sice nedodalo punc světovosti, ale zase se na to opravdu dobře kouká. Dobrodružství sice nevyniká originální zápletkou a ani nečekaným rozuzlením, ale má něco, čím se nemůže pochlubit každý animák. K opravdu povedeným okamžikům patří i několik minut dlouhé záběry, kde se sice nemluví, ale hraje úžasná hudba. Dům kouzel online ke shlédnutí se rozhodně nechlubí zrovna složitou či originální zápletkou, přesto nám poměrně jednoduché téma servíruje způsobem, který se mi zdá přinejmenším velmi dobrý. Jak již bylo řečeno, jedná se o animovaný film, nalezneme v něm ovšem prvky fantasy.
Dům kouzel online je solidní pohádkou, na kterou rozhodně má smysl zajít. V českém znění se představí celá řádka dabéru, a jako u většiny animovaných pohádek se dabing velmi povedl. Obzvláště musím vychválit 3D efekty, které se tvůrcům v některých chvílích opravdu povedly. Animačně perfektně odvedená práce se jistě bude líbit divákům všech věkových kategorií. Jména tvůrců tedy možná nevzbuzují dvakrát velkou důvěru, nicméně v traileru film působí poměrně neškodně, takže by rodiče mohly v kinech s dětmi přežít.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama