Dřív než půjdu spát 2014 online ke shlédnutí

9. října 2014 v 20:49 |  Thriller

Nicole Kidman hraje v thrilleru Dřív než půjdu spát online ženu ve středních letech, která se ráno vzbudí a nepoznává nic ze svého okolí. Málo známý režisér Rowan Joffe se pokusil s mnohem slavnějšími a zkušenějšími herci natočit paranoidní thriller plný zvratů. Thriller Dřív než půjdu spát online je tak čistý, že byste jej rádi něčím zašpinili a nezachrání to ani herecké obsazení, které by rádo dalo postavám dramatický přesah. Zrod stejnojmenné knižní předlohy je možná zajímavější než film sám.
Dřív než půjdu spát online ke shlédnutí je směsicí žánrových jistot. Ústřední herecké trio není špatné, ale málokdy předvede něco výrazného. Scénář se obecně vyvíjí podobně jako v devadesáti procentech amerických thrillerů. Thriller je nepochybně velmi jasně definovaný žánr s velmi pevnými pravidly. Tajemství, pátrání, ohrožení, zvrat. Dřív než půjdu spát online ke shlédnutí opravdu připomíná práci někoho, kdo chtěl udělat "prototyp thrilleru" a procvičit si základní postupy. Opravdová záhada nesrovnatelně větší než tajemství řešené ve filmu je, co tu dělá hvězdná trojice a především Nicole Kidman. Začínat den co den znovu od nuly je únavné pro hrdinku i její okolí, ale také pro diváka. Kidmanová sice uplatňuje svou pohlednou nahotu, ale vyděšený výraz na půvabné tváři nasazuje po celou dobu stejně.
Dřív než půjdu spát online ke shlédnutí zdaleka nejvíc těží ze své zápletky. Film je vystavěný tak, abychom vždy věděli jenom o něco málo více než hrdinka, a tak nám může postupně dávkovat další drobná odhalení. Pak se objeví muž, který tvrdí, že je psychiatr (Mark Strong) a už dlouho se ji snaží léčit. Dřív než půjdu spát online je solidně zvládnutý thriller, kterému se celkem daří budovat napětí a paranoiu, ale za žánrové mantinely se podívat neodváží. Pokud jste mnoho paranoidních thrillerů zatím neviděli a vystrašené vyšetřování v kruhu nejbližších vás láká, mohli byste si přijít na své. Film navíc vypadá celkově levně, odehrává se ve velmi omezeném prostoru. Klidně by se na to dalo dívat v noci v televizi, nicméně podívanou kategorie A nepřipomíná. Z filmové koprodukce Spojených států s Velkou Británií, Francií a Švédskem se zkrátka klube spíše typicky evropský položánr.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama