Annabelle (2014) online ke shlédnutí

9. října 2014 v 19:32 |  Horor

Desítky let se fanoušci hororového žánru ošívají před dětskými panenkami díky Chuckymu, který proslul v sérii Dětská hra. Annabelle online má na první pohled podobné kořeny, neboť i ona je "zrozena" v rukách umírajícího psychopata. V hororu Annabelle online se novopečení rodiče rozhodnou využít dotyčnou pannu jako součást dekorace dětského pokoje. Snímek z producentského křesla zaštiťuje James Wan, jehož jméno by v dnešní době mělo být čímsi jako zárukou kvality.
Panenka Annabelle se vyskytla už v rok starém hororu V zajetí démonů, kde sloužila jako rekvizita pro vedlejší dějovou linii, takže tento nový film je vlastně spin-off. Na světě jsou dvě neskutečně děsivé věci, které nic nepřekoná. Klauni a panenky. Prvně je asi nutné překousnout fakt, že panenkovské horory jsou samy o sobě děsné ohrané. Zdaleka nevadí, že je Annabelle online ke shlédnutí pouhou tupou lekačkou, snažící se strach vyvolat extrémně hlasitými zvuky. Annabelle online ke shlédnutí je totiž přesným opakem jeho V zajetí démonů a filmy, vyjma zmíněné panenky, nespojuje vůbec nic. Samotné strašení dokonce je celkem děsivé a o lekačky není nouze. Po trýznivé hodině film konečně nabírá obrátky. Nejhorší na tom ale je, že je to téměř nepozorovatelné. Film má mimořádně dlouhou expozici, kterou je nutné se prokousat, a jakékoli odskočení mimo horor do žánru rodinného dramatu je nevítanou změnou. Divák se seznamuje se zamilovaným párem čekajícím miminko, jejichž idylku amerického snu naruší dvě nemilé události, které vedou k přestěhování do rozlehlého bytu. Opět padla bez debat výborná volba na interiéry, v nichž nám tvůrci dokazují, že strašit se nemusí jen v domech, ale i ve starých dobrých činžácích.
Film stříhá celou svou devadesátiminutovou stopáž hezky podle zažité hororové šablony, a pokud vás bavily horory jako V zajetí démonů nebo Sinister, budete se nejspíš trochu nudit. Annabelle online slibovala hororovou událost sezóny, výsledek však nestačí ani na žánrový průměr. Je mi to ohromně líto především proto, že právě Wan znovunastartoval hororový žánr jako něco, co může být inteligentní, dobře natočené a současně opravdu děsivé. Trošku nefér je, že Annabelle online ke shlédnutí ve spojení se jménem producenta Jamese Wana a režiséra Johna R. Leonettiho v divácích může vzbudit nadměrná očekávání. Anabelle je klišoidní lekačková záležitost, která se sice občas o nějaké to poskočení na sedadle postará, ale žádnou hororovou hitparádu nečekejte. Strašidelnější než horory Jamese Wana není ani zdaleka, což ale automaticky neznamená, že si nezaslouží pozornost. Sečteno Annabelle online ani v nejmenším nedostála očekávání top kino hororu roku a ani v nejmenším si nezaslouží mediálního zázemí, jakého se jí dostává.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama