Zoran, můj synovec idiot online

31. srpna 2014 v 19:58

Snímek Zoran, můj synovec idiot je z rodu těch filmových příběhů, kde autor je bohem: postavy se zázračně mění podle jeho přání, logika nehraje roli a z reality si lze vypůjčit a překroutit cokoliv. Hlavní postavou komedie Zoran, můj synovec idiot online ke shlédnutí není ani tak podivínský šestnáctiletý Slovinec Zoran, jako spíš jeho vzdálený italský strýc Paolo. Kdysi byl (tvrdí film) ženatý s krásnou a sympatickou Slovinkou, ta už je ale dávno vdaná za jiného. Setkávají se tu dva naprosto rozdílní lidé. Paolovi je čtyřicet let, žije sám, každý večer se opíjí vínem a nemá mnoho zásad. Dlužno říci, že tuto veskrze nesympatickou postavu vybudoval Matteo Oleotto prostřednictvím herce Giuseppa Battistona opravdu důrazně. I nepříjemná osobnost může být totiž k pomilování a právě jedna taková vznikla díky Guiseppovi Battistonovi, představiteli životního zkrachovalce Paola. Tohle je základní filozofie prostředí, do kterého Matteo Oleotto zasadil tenhle rustikální příběh dvou ztracenců, kteří nakonec možná zjistí, že mohou jeden druhému ještě ledacos dát. Přehledné seznámení s klíčovými protagonisty, žádné převratné zvraty, dechberoucí akce nebo strmá gradace a nějaká ta naděje nakonec. V takto komponovaném spektáklu je hodně naloženo na ústřední protagonisty, kteří tvoří charakterově hodně nesourodý pár.
Toho, že se umělec a následně i publikum obejdou občas bez originality, není těžké dosáhnout. Stačí, aby dosažený dojem byl dostatečně hluboký. Společenský život prostupuje hospodskými zábavami, ale poslechneme si také písně v italštině i slovinštině. Děj graduje a postupně sledujeme, jak příchod jednoho šestnáctiletého kluka do vesnice může zahýbat nejedním životem. Z hlediska scénáře film ničím nepřekvapí.
Režisérova láska a osobní vztah k filmu Zoran, můj synovec idiot online ke shlédnutí, vínu a rodnému regionu tu jsou hodně patrné. Oleottův snímek o Zoranovi a Paolovi není ničím specifický, přesto je dobrý. Humor je lehký a milý, kamera pěkná, zápletka zajímavá. Není to sice nic světoborného, co nám vzkazuje, nic, co by nás euforicky zvedalo ze sedadel, ale také nic, kvůli čemu bychom museli předčasně prchat z kinosálu. Region je tak představen skrze své obyvatele, kulturu a za nemálo vděčí svému jinak příjemnému malebnému dějišti. Příjemnou zábavu při sledování filmu Zoran, můj synovec idiot online ke shlédnutí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama