Želvy Ninja (2014) online ke shlédnutí

31. srpna 2014 v 19:34

Kdo by dnes neznal čtyři mutantní želvy, pojmenované po renesančních umělcích, vedené tajemným mistrem Třískou. Ptát se, jak moc je tohle dobrý film v porovnání s předchozími dobrodružstvími Želv Ninja, nemá velkou cenu, jelikož sám už na začátku rezignuje na snahu odlišit se od blockbusterových norem. Postavy nebyly nikdy silnou stránkou Želv. To jsem si myslel, dokud je reboot neznesvětil a nepoukázal na dřívější genialitu. Nezbývá, než si něco říct o protagonistech. Fox se musí spokojit s verzí April bez aury silné ženy i komična dámy v nesnázích. Nad New Yorkem se vznáší temný mrak. Ulice ohrožuje záhadný klan Foot - maskovaní, všehoschopní vojáci. Želvy Ninja online ke shlédnutí byly krátce po revoluci v Československu fenoménem. Želváci mají oproti záporákům alespoň (mizerný) smysl pro humor a narozdíl od padouchů je na nich poznat, že jsou v příběhu přitaženém za vlasy a nijak se za to nestydí. Parta z kanálu však alespoň neustále ze sebe chrlí nějaké hlášky nebo popkulturní odkazy. Zdaleka nejtragičtější jsou ale lidští hrdinové. April akorát špulí pusu a tváří se překvapeně. Z největšího bahna Želvy zachraňuje jen vizuální stránka a akce.
April O´Neillová, redaktorka televizní stanice Kanál 6 v New Yorku, jde po stopě klanu Foot. K prvnímu setkání April se želvami dojde až po útoku klanu Foot na zdješí metro. Čtyři postavy se střetnou s klanem a dají jim co proto. Není mnoho produkčních rozhodnutí, která by zněla tak absurdně a zároveň dávala takový smysl jako v roce 2014 resuscitovat Želvy Ninja online. Bay původně zamýšlel v duchu svých galaktických Transformers proměnit zmutované želvy pojmenované podle renesančních umělců Leonardo, Michelangelo, Donatello a Rafaelo na mimozemšťany.
Jakkoliv si film Želvy Ninja online ke shlédnutí s apetitem teenagerů po večerní projekci ukousl od svého uvedení do kin podstatný kus z koláče tržeb, není ničím víc než průměrným filmem. Ke třicátému výročí Želv Ninja se tento snímek docela hodí. Z původní předlohy si bere to nejdůležitější a umí to i slušně odprezentovat. Želvy Ninja mají hroznou zápletku, děj i dialogy. Postavy jsou ploché a nezajímavé, opravdu vtipný humor prakticky neexistuje.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 sah sah | Web | 12. září 2014 v 23:42 | Reagovat

Ministr Zahraničí Jordánska řekl, že utvoření nové vlády v Bahdádu je základním krokem ke stabilizaci situace v Iráku, a tak k boji proti teroristům ISIL. Také obnovil své zvolání na země Arabské Ligy, aby utvořily společnou politiku proti fašistickým žoldákům ISIL, která by se vypořádala s vývoji v Sýrii a Iráku. (NNN)

Katar uspěl s vyjednáváním s teroristy v Izraelem okupovaném Syrském Golanu, a osvobozeno bylo 45 vojáků OSN, včetně těch z Pakistánu (NNN)

Francouzský Prezident dorazil do Iráku, kde bude jednat s množstvím oficiálů vč. Prezidenta a Premiéra. Situaci ohledně rádoby-muslimských teroristů bude projednávat i v Erbilu s Kurdskými vůdci autonomní Kurdské oblasti Federace (NNN)

CIA odhaduje počet fanatiků v Iráku na 35 tisíc, to aby západní vojska mohla později tvrdit, že na ně Irácká armáda nestačí, a obnovit na Iráckém území svou okupační přítomnost.

2 Calli Calli | Web | 19. července 2017 v 16:42 | Reagovat

Každý z nás tak či onak aspoň raz tvárou v tvár s akciami, ktoré sľubujú veľké ocenenie - televízory, autá, chladničky alebo iPhone6S. Ale je to naozaj - získať zdarma iPhone? Podrobnosti WEB!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama