Zázraky (2014) online ke shlédnutí

17. srpna 2014 v 19:39 |  Drama

Druhý film italské režisérky Alice Rohrwacher uhranul porotu prestižního festivalu v Cannes a obdržel Velkou cenu, druhou nejvýznamnější cenu po Zlaté palmě. Hlavní hrdinkou filmu Zázraky online ke shlédnutí je dospívající Gelsomina, jež žije se svou italsko-neměckou rodinou poblíž Umbrie v Itálii, kde se živí včelařením. V žádném případě se nejedná o typickou farmářskou rodinu, což naznačují hned první minuty filmu.
Každodenní rutina početné rodiny včelařů, v níž kromě otce zcela scházejí chlapci, je narušena dvěma neobvyklými událostmi. Největší dopad mají tyto dvě události na právě dospívající nejstarší dceru Gelsominu (Maria Alexandra Lungu), která sice stále svému otci svědomitě a s láskou pomáhá při náročné práci, ale zároveň se u ní začínají objevovat náznaky revolty. Částečně autobiografický film režisérky Alice Rohrwacher vznikl v italsko-švýcarsko-německé koprodukci, především je to ale film italský. Prostředí filmu Zázraky online ke shlédnutí je dostatečně divácky atraktivní, protože jde o lokaci, na které by se pravděpodobně průměrný návštěvník kina dobrovolně moc dlouho zdržovat nechtěl. Příběhově jsou totiž Zázraky online ke shlédnutí poněkud rozbředlé a na poli bezmála dvou hodin toho odvypráví relativně málo. Mnohé postavy nejsou ani dostatečně charakterizované a divák se o nich nic moc nedozví.
Film na pozadí bizarní akce odhaluje na příkladu dospívající Gelsominy, jaké to je, žít v dnešní době na odlehlém statku kdesi na italském venkově. Film způsobem zpracování místy silně připomíná kombinaci dokumentu a naléhavého dramatu, někdy dokonce velmi absurdní komedie. Bezútěšnost, napětí, naděje a absurdita. To vše jsou Zázraky online. Ve filmu hraje poměrně známá herečka Monica Bellucci (Baaria, Čarodějův učeň), což je ale vzhledem k ostatním vesměs anonymním tvářím dosti rušivé. Stabilně pomalé tempo dramaticky narušují vážnější konflikty jako hádka rodičů nebo úchylná tetička, ovšem celkově Zázraky působí jako nudný dokumentární výsek ze života prosté rodiny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama