Tři bratři (2014) online ke shlédnutí

17. srpna 2014 v 19:52 |  Pohádka

Česká pohádka je specifický národní fenomén, po němž je stále poptávka, i když se z něj v posledních letech stal hodně unavený a konzervativní žánr. Nic to nemění na tom, že Tři bratři samozřejmě jsou jasná komerční sázka na jistotu, ale tenhle energický kompilát tří notoricky známých vyprávěnek je něčím svébytnějším. Vypravěč (Zdeněk Svěrák) mluví přímo na diváky a v reakci na jeho otázky se na plátně objevují stíny dětských rukou. Čistota až průzračná, hravost až klukovská, řemeslo až puritánsky vypiplané. To jsou tři pomyslné dobré sudičky, které stály nad kolébkou filmu Tři bratři online ke shlédnutí zdarma.
Vlastní příběh založený na třech klasických báchorkách, jež propojuje připsané putování tří bratrů, také spadá do národní tradice selské letní idyly. S nástupem první pohádky, Šípkové Růženky, se kamera nad zámeckým prostorem rozmáchle nadechuje a s kletbou přijdou na řadu působivé, místy vskutku strašidelné triky. Snímek má strukturu tří malých filmů rámovaných a pevně sevřených čtvrtým. Růženka, Karkulka a Maruška nutně potřebují tři kluky, kteří by je vysvobodili ze stoletého spánku, ze spárů strašlivého vlka a z macešského týrání. Ač mají základ v divadelních operkách, jsou Tři bratři online ke shlédnutí výsostně filmové dílo, které nabízí všechno, co divák od pohádek na plátně čeká. Ač bude většina diváků děj Tří bratrů dobře znát, jsou přesto filmem pro celou rodinu, v němž děti zaujme kouzlo klasické pohádky.
Příběh divákům zprostředkovává vypravěč v podobě mudrlantského zapisovače pohádek a malíře, kterého ztvárnil Zdeněk Svěrák. Ale zpátky k zápletce. Zjednodušeně řečeno si tři bratři (hrají je Vojtěch Dyk, Tomáš Klus a Zdeněk Piškula) vyrazí do zmíněných pohádek pro nevěsty. Nutno však dodat, že ani Tři bratři online ke shlédnutí nejsou, už jen vzhledem k tomu, že míchají dohromady tři pohádky, příkladem pohádkářského purismu. Tři bratři online jsou skvěle natočený film. Perfektně vypulírovaný a promyšlený. Ve všech směrech. Ať už mluvíme o kameře, která je až velkofilmově rozmáchlá nebo i nezbytných tricích. Každá z pohádek je vlastně malým samostatným filmem, který příběh tří bratrů zastřešuje. Navíc všechny mají vlastní originální stylizaci. Ale čert vem žánrovou klasifikaci. Je to především skvělý film, který všechny fungující technické prvky korunuje dokonalým! obsazením.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Groot Groot | 28. srpna 2014 v 9:40 | Reagovat

Mohl bych se zeptat kde ed odkaz na shlédnutí online?

2 puablo puablo | 13. října 2014 v 13:43 | Reagovat

neni

3 pepík pepík | E-mail | 17. října 2014 v 13:55 | Reagovat

:-)dobré

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama