Strážci galaxie online ke shlédnutí

2. srpna 2014 v 22:37 |  Sci-Fi
Letní přírůstek kin Strážci galaxie online sice opisuje Hvězdné války, ale naštěstí se nebere vážně. Takže vedle dětí nadšených mývalem snesou nové sci-fi i rodiče. Hlavní roli má sice pozemšťan, urostlý svalovec Chris Pratt, ale i on si chválabohu může uchovat odstup frackovitého přetrhdíla. Do tohohle rozpoložení přicházejí Strážci Galaxie online ke shlédnutí. Peter Quill aka Star-Lord (Chris Pratt) si Kirkem a Starkem v ničem nezadá. Umí hláškovat a nahlodává ho nepostradatelné trauma z minulosti, od začátku mu tedy nepokrytě fandíte. Film těží svou jinakost primárně z hrdinů a prostředí, jinak se ale jede po důvěrně známých kolejích mnoha žánrových předchůdců.
Trumf tohoto filmu tkví ale především v tom, že má zajímavě napsané a dobře zahrané / namluvené postavy. Režisér James Gunn vkládá občas do filmu velmi podvratné a ironické momenty, ale přitom hrdiny nezesměšňuje a chce, abychom cítili radost i dojetí s nimi. Strážci Galaxie online ke shlédnutí tak jsou velikým rizikem, protože nesouvisí prakticky s ničím a tvoří tak trochu nové univerzum. Dokud Strážce Galaxie online ke shlédnutí neuvidíte, neuvědomíte si, jak moc svěžím prvkem v marvelovském vesmíru jsou. James Gunn se naštěstí nezdržuje s nějakým vysvětlováním jeho fungování a diváka rovnou "vrhá" do středu dění.
Ocitáme se v roce 1988 a Peter Jason Quill je smutný. Stojí společně se svým dědečkem nad smrtelnou postelí jeho matky. Příběh je spletitý a do honby za Orbem, a tím pádem i za Quillem (Star-Lordem) se zapojí spousta známých postav. Vše se rozjíždí až momentě, kdy se posuneme o 26 let dál a sledujeme kterak Quill přistává na zapomenuté planetě, kde nachází tajemný artefakt, zvaný Orb. Vizuál je nádherný. Všechny planety, rakety, exteriéry i interiéry, postavy jsou jedním slovem úžasné. Čtyřka se tak dlouho pošťuchuje, až ji za výtržnictví zabásne policie a šoupne ji rovnou do chládku.
Zatím nejdivnější marvelovka se ani kdesi v daleké galaxii nezmohla na příliš originální příběh, zato nabízí pětici hrdinů, kterou si nejde okamžitě nezamilovat
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama