Chlapectví / Boyhood (2014) online ke shlédnutí

17. srpna 2014 v 20:19 |  Drama

Richard Linklater natáčel Chlapectví 12 let, aby realisticky vykreslil dospívání ústředního hrdiny. Málokterý film má tak přirozeně dlouhý proces vzniku jako Boyhood (Chlapectví). Když jsme v úvodní scéně seznámeni s Masonem (Ellar Coltrane), je mu teprve pět let a ještě ani nechodí do školy. Linklater se ve filmu přiklání k myšlence, že život lze nejlépe definovat skrz zdánlivě nedůležité momenty, jejichž důležitost si lze uvědomit až zpětně. Linklater patří k prvním odvážlivcům, kteří točili na digitální kameru nezávislé, běžné vyprávěcí struktury narušující experimenty v devadesátých letech. Linklater točil příběh o jednom chlapci (Ellar Coltrane) a jeho rozpadlé rodině (Patricia Arquette, Ethan Hawke, Evie Thomson) dvanáct let s týmiž herci.
Mason - sympatický klučina žije se svojí sestrou Sam /Lorelei Linklater/ a mámou /Patricia Arquette/, protože rodiče jsou bohužel rozvedeni. Už na začátku snímku se ukáže, že tatínek v počátcích otcovství byl velmi divoký, takřka nezvladatelný a rodičovství mu pomohlo dozrát. Je opravdu fascinující sledovat dvanáct let života jednoho kluka. Vidět, jak se postupně vyvíjí, jak přijímá či spíše nepřijímá nové partnery a posléze i manžely své matky. Nový snímek Chlapectví online ke shlédnutí má sice stopáž stošedesátišesti minut, ale upřímně řečeno, čas letí jako bláznivý. Boyhood neboli Chlapectví online zcela nepopiratelně překopává historii kinematografie - svým způsobem ho lze přirovnat ke zcela revolučním Lucasovým Star Wars. Pokud jste stejně jako já narození na začátku devadesátých let, zamáčknete slzu nad tím, jak moc Boyhood připomene vaše vlastní dětství a jeho nejzásadnější okamžiky.
Svůj podíl na genialitě snímku má naprosto bezvadně napsaný scénář, který si drží neuvěřitelně vysokou a konzistentní úroveň. Chlapectví online ke shlédnutí je úžasným portrétem života jednoho obyčejného kluka. Ačkoliv film nemá žádný velký příběh a je jen souhrnem drobných epizod, zvolený způsob vyprávění zaujal diváky a mnohá hodnocení naskakovala do absolutních čísel. Obliba filmu nepochybně spočívá v jeho pozitivním ladění. Je to milý film, který povzbuzuje a potěší. Dlouhé záběry jsou věnovány těm světlým chvílím, temnější jsou cudně zakrývány.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama