Srpen 2014

Fakjů pane učiteli online ke shlédnutí

31. srpna 2014 v 20:41

Bývalý vězeň Zeki Müller (Elyas M'Barek) nemá na vybranou. Někdo postavil školní tělocvičnu přímo nad místem s ukradenými penězi, které tam pro něj zakopala jeho přítelkyně. Zeki je tedy nucen se sem jít ucházet o místo školníka, jenže nedopatřením je považován za učitele a přijat. V noci Zeki tajně vykopává svou uloupenou kořist a během dne používá drastické, ale účinné metody, aby zkrotil neukázněné puberťáky ve třídě. Rázem se z třídy plné odpadlíků stávají pilní studenti a ze Zekiho lepší člověk. Mladá kolegyně Lisi Schnabelstedtová Zekiho metodami opovrhuje, ale láska si nevybírá. V Německu láme Fakjů pane učiteli online divácké rekordy a vyvolává spíše vzpomínky na to lepší, co bylo ve středoškolském tematickém portfoliu natočeno. Dramaturgické schéma školních opusů funguje stejně nezpochybnitelně jako Pythagorova věta. Je tu také poměrně dost zábavných a nápaditých momentů, které splní svůj komický účel a některé z nich by nemusely být marné ani v reálném životě.
A tak přes den krotí vzpurnou partu studentů, v noci se prokopává ke svému lupu a průběžně začíná mít divný pocit, že ho ulice, špatní kámoši a kráva třídní ze základky připravili o šťastné dětství. Platí však to, že o tom, co se děje, nesmíte moc přemýšlet, protože jinak šeredně narazíte. Příběh pochopitelně slouží jen jako záminka k dalším a dalším vtipům, jejichž úroveň je bohužel dost nevyrovnaná. Zásadním problémem Fakjů pane učiteli online ke shlédnutí je přetažená stopáž, která se blíží ke dvěma hodinám, což je na komedii hodně. Fakjů pane učiteli online ale není primárně o teenagerovských eskapádách. Do popředí vyzdvihuje pana učitele.
Výsledkem je stejně nekorektní jako zábavná, oddychová a pohodová žánrovka, ve které je všechno tak, jak má být. I přes ryze průměrné hodnocení se Fakjů pane učiteli online ke shlédnutí nevyplatí úplně zatratit, protože jakožto oddechovka slouží docela dobře. Tahle komedie made in Germany odsejpá a není úplně blbá jak mnozí, včetně mně (sebekriticky přiznávám), a priori čekali. Film má velmi slušný rozjezd, bez zbytečných okolků okamžitě víme s kým máme tu čest.

Let's Dance All In online ke shlédnutí cz

31. srpna 2014 v 20:26

Let´s Dance: All In je již pátým pokračováním filmové série Let´s Dance s až fatálním podtitulem "All In". Série Let´s Dance nabízí divákům všechno, co si mohou přát od filmu, který má přinášet odpočinek. Hned z kraje je nutné říci, že Let´s Dance vždycky cílilo na ženy a dívky a není na tom nic divného. Let´s Dance All in online ke shlédnutí vypráví o tom, jak nějaký kluk chce tančit v Hollywoodu. Opustí tedy svoje rodné floridské velkoměsto a vyrazí do Kalifornie. Televizní soutěž a vítězství je hlavní cíl. Tanečních scén je v pátém dílu poměrně málo (první pořádná je až někdy po 30 minutách) a především nejsou dobře natočeny. Nevím, jestli jde po předchozím filmu o záměrný "návrat k realismu", ale pro mě tím mizí z filmu většina půvabu. Nesourodé názory ve vedení nové crew LMNTRIX, se přenáší i na jednotlivá vystoupení všech přítomných, která tentokrát působí trochu rozpačitě až utahaně. No a vše ostatní kromě tance je samozřejmě strašlivé: Přátelství, rivalita, láska, neláska, vše přesně podle kopíráku, s nulovou originalitou. Let's Dance totiž nabízelo něco, co jiným filmům z tanečního prostředí scházelo, a to originální a doslova dechberoucí taneční čísla v podání prvotřídních umělců. V Las Vegas se koná televizní soutěž Vortex o nejlepší taneční skupinu současnosti. Dobrá věc se podaří a partička se vydává do Vegas, aby změřila síly s nepřátelskou konkurenční crew a s bývalou company.
Po první hodině jsem přemýšlel nad scénáristovou lobotomií, protože jinak si kvalitu scénáře nedovedu vysvětlit. Série Let's Dance nám během osmi let servírovala jednu taneční pohádku za druhou. Rozebírat jednotlivé členy všech soutěžních skupin by bylo opravdu na dlouho. Let's Dance All In online ke shlédnutí tentokrát rezignoval na to, čím se až doteď mohl pyšnit. Těmito větami se dá výstižně a stručně charakterizovat nový snímek režisérky Trish Sie Let´s Dance: All In online ke shlédnutí. Nejkrásnější na celém novém filmu režisérky Trish Sie je tanec a lidé, kteří ho milují a žijí. Žijí svůj talent a jejich nadšení je nakažlivé. Let´s Dance: All In online vřele všem doporučuji. Hlavně vám, kteří milujete život v pohybu, tanec, hudbu a inspirativní příběhy.

Zoran, můj synovec idiot online

31. srpna 2014 v 19:58

Snímek Zoran, můj synovec idiot je z rodu těch filmových příběhů, kde autor je bohem: postavy se zázračně mění podle jeho přání, logika nehraje roli a z reality si lze vypůjčit a překroutit cokoliv. Hlavní postavou komedie Zoran, můj synovec idiot online ke shlédnutí není ani tak podivínský šestnáctiletý Slovinec Zoran, jako spíš jeho vzdálený italský strýc Paolo. Kdysi byl (tvrdí film) ženatý s krásnou a sympatickou Slovinkou, ta už je ale dávno vdaná za jiného. Setkávají se tu dva naprosto rozdílní lidé. Paolovi je čtyřicet let, žije sám, každý večer se opíjí vínem a nemá mnoho zásad. Dlužno říci, že tuto veskrze nesympatickou postavu vybudoval Matteo Oleotto prostřednictvím herce Giuseppa Battistona opravdu důrazně. I nepříjemná osobnost může být totiž k pomilování a právě jedna taková vznikla díky Guiseppovi Battistonovi, představiteli životního zkrachovalce Paola. Tohle je základní filozofie prostředí, do kterého Matteo Oleotto zasadil tenhle rustikální příběh dvou ztracenců, kteří nakonec možná zjistí, že mohou jeden druhému ještě ledacos dát. Přehledné seznámení s klíčovými protagonisty, žádné převratné zvraty, dechberoucí akce nebo strmá gradace a nějaká ta naděje nakonec. V takto komponovaném spektáklu je hodně naloženo na ústřední protagonisty, kteří tvoří charakterově hodně nesourodý pár.
Toho, že se umělec a následně i publikum obejdou občas bez originality, není těžké dosáhnout. Stačí, aby dosažený dojem byl dostatečně hluboký. Společenský život prostupuje hospodskými zábavami, ale poslechneme si také písně v italštině i slovinštině. Děj graduje a postupně sledujeme, jak příchod jednoho šestnáctiletého kluka do vesnice může zahýbat nejedním životem. Z hlediska scénáře film ničím nepřekvapí.
Režisérova láska a osobní vztah k filmu Zoran, můj synovec idiot online ke shlédnutí, vínu a rodnému regionu tu jsou hodně patrné. Oleottův snímek o Zoranovi a Paolovi není ničím specifický, přesto je dobrý. Humor je lehký a milý, kamera pěkná, zápletka zajímavá. Není to sice nic světoborného, co nám vzkazuje, nic, co by nás euforicky zvedalo ze sedadel, ale také nic, kvůli čemu bychom museli předčasně prchat z kinosálu. Region je tak představen skrze své obyvatele, kulturu a za nemálo vděčí svému jinak příjemnému malebnému dějišti. Příjemnou zábavu při sledování filmu Zoran, můj synovec idiot online ke shlédnutí.

Želvy Ninja (2014) online ke shlédnutí

31. srpna 2014 v 19:34

Kdo by dnes neznal čtyři mutantní želvy, pojmenované po renesančních umělcích, vedené tajemným mistrem Třískou. Ptát se, jak moc je tohle dobrý film v porovnání s předchozími dobrodružstvími Želv Ninja, nemá velkou cenu, jelikož sám už na začátku rezignuje na snahu odlišit se od blockbusterových norem. Postavy nebyly nikdy silnou stránkou Želv. To jsem si myslel, dokud je reboot neznesvětil a nepoukázal na dřívější genialitu. Nezbývá, než si něco říct o protagonistech. Fox se musí spokojit s verzí April bez aury silné ženy i komična dámy v nesnázích. Nad New Yorkem se vznáší temný mrak. Ulice ohrožuje záhadný klan Foot - maskovaní, všehoschopní vojáci. Želvy Ninja online ke shlédnutí byly krátce po revoluci v Československu fenoménem. Želváci mají oproti záporákům alespoň (mizerný) smysl pro humor a narozdíl od padouchů je na nich poznat, že jsou v příběhu přitaženém za vlasy a nijak se za to nestydí. Parta z kanálu však alespoň neustále ze sebe chrlí nějaké hlášky nebo popkulturní odkazy. Zdaleka nejtragičtější jsou ale lidští hrdinové. April akorát špulí pusu a tváří se překvapeně. Z největšího bahna Želvy zachraňuje jen vizuální stránka a akce.
April O´Neillová, redaktorka televizní stanice Kanál 6 v New Yorku, jde po stopě klanu Foot. K prvnímu setkání April se želvami dojde až po útoku klanu Foot na zdješí metro. Čtyři postavy se střetnou s klanem a dají jim co proto. Není mnoho produkčních rozhodnutí, která by zněla tak absurdně a zároveň dávala takový smysl jako v roce 2014 resuscitovat Želvy Ninja online. Bay původně zamýšlel v duchu svých galaktických Transformers proměnit zmutované želvy pojmenované podle renesančních umělců Leonardo, Michelangelo, Donatello a Rafaelo na mimozemšťany.
Jakkoliv si film Želvy Ninja online ke shlédnutí s apetitem teenagerů po večerní projekci ukousl od svého uvedení do kin podstatný kus z koláče tržeb, není ničím víc než průměrným filmem. Ke třicátému výročí Želv Ninja se tento snímek docela hodí. Z původní předlohy si bere to nejdůležitější a umí to i slušně odprezentovat. Želvy Ninja mají hroznou zápletku, děj i dialogy. Postavy jsou ploché a nezajímavé, opravdu vtipný humor prakticky neexistuje.

Sex Tape (2014) online ke shlédnutí

31. srpna 2014 v 18:59

Po pravdě má firma Apple pohlednější, chytřejší a hlavně kratší reklamy, než je ta zakuklená, kterou jí dopřává komedie Sex Tape online ke shlédnutí, doslova videonahrávka sexu. Zkrátka reklama z filmu čouhá zcela nepokrytě, na druhé straně technické hračky vnášejí do vousaté frašky aspoň trošku moderní výraz. Představte si, že už pár žijete let ve šťastném manželství, kde až doposud prakticky vše fungovalo. Jen ten sex začal být poněkud nudný. Je nasnadě, že Sex Tape online projektoval režisér Jake Kasdan přesně na míru hvězdě své předešlé komedie Zkažená úča. Představte si to, abyste se nemuseli dívat na film Sex Tape online ke shlédnutí, který pojednává právě o tom, ovšem selhává na všech myslitelných úrovních. Pro koho tedy Sex Tape je? Nejspíš pro třicátníky, tedy diváky ve věku hrdinů. Cameron je herečka, která už smutně dlouho odmítá důstojně stárnout. Nastává doba, kdy jí hraní třicátnic víc a víc znemožňuje.
Sex Tape se ještě jakž takž udrží alespoň v ranku filmů, na něž ženy chodí spíš s kamarádkami než partnery . Oba hrdinové představují takový ten typický manželský pár, o kterém se píše v knihách, ale ve skutečnosti může vypadat (ten pár) úplně jinak. Velká zamilovanost je tatam a spolu s ní vadne i sexuální život. Aby obnovili co ztratili a posílili vášeň, rozhodnou se vyzkoušet všechny možné polohy z učebnice sexu a celé si to natočit na iPad. Jakmile dvojice zjistí, co se stalo, vyráží do terénu, aby inkriminovaný materiál zničila v přístrojích několika známých a rodinných příslušníků. Rob Lowe coby Hank a budoucí nadřízený Diazové je první zastávkou jejich velkolepé výpravy. To je asi tak všechno. První polovina filmu je extrémně ukecaná, pomalu plynoucí a naprosto zbytečná. Sex Tape online ke shlédnutí se ale řadí po bok nejhorších českých negativních příkladů nefunkčních product placementů.
V komedii Sex Tape online je několik zábavných momentů. Jinak jde o unylý, nenápaditý a spíše trapný pokus s promarněným námětem. Tři úsměvy po deseti procentech plus pět pro maskéry, to je maximum, jaké lze pro Sex Tape udělat. O filmu Sex Tape (2014) se po celém světě píše jen to nejhorší, ale až do své poslední třetiny mi připadal celkem snesitelný a dokonce jsem se i párkrát zasmál.

Expendables: Postradatelní 3 online ke shlédnutí

17. srpna 2014 v 20:38 Akční

Třetí díl kultovní série Expendables, která si svoje místo u fanoušků akčního žánru získala už prvním výstřelem v roce 2010, se vrací v plné síle. Trojka je jedním slovem dobrá. Je to samozřejmě opět akce přitažená za vlasy, ale srší fakt dobrými nápady. Ano, ani třetí Expendables nenabízejí rozklepanou kameru, překotný střih a hrdiny šampóňáky přemýšlející v multi-kulti módu. The Expendables 3 jsou o tom, jak Stallone se svojí partou musí zakročit, protože jím vycvičení mladí drsňáci selžou. Expendables: Postradatelní 3 online se totiž nijak závratně neliší od svých bratříčků. Alespoň ne natolik, aby se dalo mluvit o průšvihu, flákotě nebo nějaké nápadové krizi. Jestli se mi něco na dvojce nelíbilo, šlo to na vrub zejména Simonu Westovi, který akci orchestroval podobně jako dialogy ve filmech Woodyho Allena.
Trojka má akci mnohem přehledněji uspořádanou. A-B kropení je tu pouze v omezeném množství, ačkoliv bych snesl víc duelů s odpovídajícími protivníky. Gibson jako "postradatelný, co sešel z cesty" si ovšem minimálně v dialogových scénách vystačí sám a krade si pozornost publika pro sebe. Kellan Lutz naproti tomu nezíská vaše sympatie ani po dvaceti minutách před kamerou. Parta našich starých žoldáků tentokrát dostala za úkol přidělený agentem CIA (Harrison Ford), zajmout překupníka zbraní Stonebankse (Mel Gibson), který je náhodou bývalým členem postradatelných. Ve filmu Expendables: Postradatelní 3 online ke shlédnutí můžeme kromě staré party (Stallone, Statham, Lundgren, Couture, Crews, Li) objevit několik nových tváří.
Nesmím opomenout také Wesleyho Snipese, na kterém bylo vidět, že se na natáčení s partou akčních bouchačů těšil a roli si náležitě užil. Režie se zhostil Patrick Hughes (nejvíce na sebe upozornil krátkým snímkem Cedulky), který je teprve na počátku své kariéry, a tato nezkušenost byla vidět. Expendables: Postradatelní 3 online ke shlédnutí zdarma jsou pro mě zklamáním a dalo by se říci, že tento díl je postradatelný. Expendables: Postradatelní 3 online nepřekračují bombastický nástup a akci jedničky a zároveň nepřekonávají sebeironický nadhled a vtip dvojky. Diskutabilní je rovněž snaha tvůrců a zřejmě i samotného Stallona pokusit se tuto staromódní akční "důchodcovskou" zábavu přiblížit i nejmladším vrstvám diváků. Expendables: Postradatelní 3 tak tentokrát zůstávají jen průměrným dílem série stejně jako průměrným akčním filmem bez jakéhokoliv smyslu.

Chlapectví / Boyhood (2014) online ke shlédnutí

17. srpna 2014 v 20:19 Drama

Richard Linklater natáčel Chlapectví 12 let, aby realisticky vykreslil dospívání ústředního hrdiny. Málokterý film má tak přirozeně dlouhý proces vzniku jako Boyhood (Chlapectví). Když jsme v úvodní scéně seznámeni s Masonem (Ellar Coltrane), je mu teprve pět let a ještě ani nechodí do školy. Linklater se ve filmu přiklání k myšlence, že život lze nejlépe definovat skrz zdánlivě nedůležité momenty, jejichž důležitost si lze uvědomit až zpětně. Linklater patří k prvním odvážlivcům, kteří točili na digitální kameru nezávislé, běžné vyprávěcí struktury narušující experimenty v devadesátých letech. Linklater točil příběh o jednom chlapci (Ellar Coltrane) a jeho rozpadlé rodině (Patricia Arquette, Ethan Hawke, Evie Thomson) dvanáct let s týmiž herci.
Mason - sympatický klučina žije se svojí sestrou Sam /Lorelei Linklater/ a mámou /Patricia Arquette/, protože rodiče jsou bohužel rozvedeni. Už na začátku snímku se ukáže, že tatínek v počátcích otcovství byl velmi divoký, takřka nezvladatelný a rodičovství mu pomohlo dozrát. Je opravdu fascinující sledovat dvanáct let života jednoho kluka. Vidět, jak se postupně vyvíjí, jak přijímá či spíše nepřijímá nové partnery a posléze i manžely své matky. Nový snímek Chlapectví online ke shlédnutí má sice stopáž stošedesátišesti minut, ale upřímně řečeno, čas letí jako bláznivý. Boyhood neboli Chlapectví online zcela nepopiratelně překopává historii kinematografie - svým způsobem ho lze přirovnat ke zcela revolučním Lucasovým Star Wars. Pokud jste stejně jako já narození na začátku devadesátých let, zamáčknete slzu nad tím, jak moc Boyhood připomene vaše vlastní dětství a jeho nejzásadnější okamžiky.
Svůj podíl na genialitě snímku má naprosto bezvadně napsaný scénář, který si drží neuvěřitelně vysokou a konzistentní úroveň. Chlapectví online ke shlédnutí je úžasným portrétem života jednoho obyčejného kluka. Ačkoliv film nemá žádný velký příběh a je jen souhrnem drobných epizod, zvolený způsob vyprávění zaujal diváky a mnohá hodnocení naskakovala do absolutních čísel. Obliba filmu nepochybně spočívá v jeho pozitivním ladění. Je to milý film, který povzbuzuje a potěší. Dlouhé záběry jsou věnovány těm světlým chvílím, temnější jsou cudně zakrývány.

Tři bratři (2014) online ke shlédnutí

17. srpna 2014 v 19:52 Pohádka

Česká pohádka je specifický národní fenomén, po němž je stále poptávka, i když se z něj v posledních letech stal hodně unavený a konzervativní žánr. Nic to nemění na tom, že Tři bratři samozřejmě jsou jasná komerční sázka na jistotu, ale tenhle energický kompilát tří notoricky známých vyprávěnek je něčím svébytnějším. Vypravěč (Zdeněk Svěrák) mluví přímo na diváky a v reakci na jeho otázky se na plátně objevují stíny dětských rukou. Čistota až průzračná, hravost až klukovská, řemeslo až puritánsky vypiplané. To jsou tři pomyslné dobré sudičky, které stály nad kolébkou filmu Tři bratři online ke shlédnutí zdarma.
Vlastní příběh založený na třech klasických báchorkách, jež propojuje připsané putování tří bratrů, také spadá do národní tradice selské letní idyly. S nástupem první pohádky, Šípkové Růženky, se kamera nad zámeckým prostorem rozmáchle nadechuje a s kletbou přijdou na řadu působivé, místy vskutku strašidelné triky. Snímek má strukturu tří malých filmů rámovaných a pevně sevřených čtvrtým. Růženka, Karkulka a Maruška nutně potřebují tři kluky, kteří by je vysvobodili ze stoletého spánku, ze spárů strašlivého vlka a z macešského týrání. Ač mají základ v divadelních operkách, jsou Tři bratři online ke shlédnutí výsostně filmové dílo, které nabízí všechno, co divák od pohádek na plátně čeká. Ač bude většina diváků děj Tří bratrů dobře znát, jsou přesto filmem pro celou rodinu, v němž děti zaujme kouzlo klasické pohádky.
Příběh divákům zprostředkovává vypravěč v podobě mudrlantského zapisovače pohádek a malíře, kterého ztvárnil Zdeněk Svěrák. Ale zpátky k zápletce. Zjednodušeně řečeno si tři bratři (hrají je Vojtěch Dyk, Tomáš Klus a Zdeněk Piškula) vyrazí do zmíněných pohádek pro nevěsty. Nutno však dodat, že ani Tři bratři online ke shlédnutí nejsou, už jen vzhledem k tomu, že míchají dohromady tři pohádky, příkladem pohádkářského purismu. Tři bratři online jsou skvěle natočený film. Perfektně vypulírovaný a promyšlený. Ve všech směrech. Ať už mluvíme o kameře, která je až velkofilmově rozmáchlá nebo i nezbytných tricích. Každá z pohádek je vlastně malým samostatným filmem, který příběh tří bratrů zastřešuje. Navíc všechny mají vlastní originální stylizaci. Ale čert vem žánrovou klasifikaci. Je to především skvělý film, který všechny fungující technické prvky korunuje dokonalým! obsazením.

Zázraky (2014) online ke shlédnutí

17. srpna 2014 v 19:39 Drama

Druhý film italské režisérky Alice Rohrwacher uhranul porotu prestižního festivalu v Cannes a obdržel Velkou cenu, druhou nejvýznamnější cenu po Zlaté palmě. Hlavní hrdinkou filmu Zázraky online ke shlédnutí je dospívající Gelsomina, jež žije se svou italsko-neměckou rodinou poblíž Umbrie v Itálii, kde se živí včelařením. V žádném případě se nejedná o typickou farmářskou rodinu, což naznačují hned první minuty filmu.
Každodenní rutina početné rodiny včelařů, v níž kromě otce zcela scházejí chlapci, je narušena dvěma neobvyklými událostmi. Největší dopad mají tyto dvě události na právě dospívající nejstarší dceru Gelsominu (Maria Alexandra Lungu), která sice stále svému otci svědomitě a s láskou pomáhá při náročné práci, ale zároveň se u ní začínají objevovat náznaky revolty. Částečně autobiografický film režisérky Alice Rohrwacher vznikl v italsko-švýcarsko-německé koprodukci, především je to ale film italský. Prostředí filmu Zázraky online ke shlédnutí je dostatečně divácky atraktivní, protože jde o lokaci, na které by se pravděpodobně průměrný návštěvník kina dobrovolně moc dlouho zdržovat nechtěl. Příběhově jsou totiž Zázraky online ke shlédnutí poněkud rozbředlé a na poli bezmála dvou hodin toho odvypráví relativně málo. Mnohé postavy nejsou ani dostatečně charakterizované a divák se o nich nic moc nedozví.
Film na pozadí bizarní akce odhaluje na příkladu dospívající Gelsominy, jaké to je, žít v dnešní době na odlehlém statku kdesi na italském venkově. Film způsobem zpracování místy silně připomíná kombinaci dokumentu a naléhavého dramatu, někdy dokonce velmi absurdní komedie. Bezútěšnost, napětí, naděje a absurdita. To vše jsou Zázraky online. Ve filmu hraje poměrně známá herečka Monica Bellucci (Baaria, Čarodějův učeň), což je ale vzhledem k ostatním vesměs anonymním tvářím dosti rušivé. Stabilně pomalé tempo dramaticky narušují vážnější konflikty jako hádka rodičů nebo úchylná tetička, ovšem celkově Zázraky působí jako nudný dokumentární výsek ze života prosté rodiny.

Strážci galaxie online ke shlédnutí

2. srpna 2014 v 22:37 Sci-Fi
Letní přírůstek kin Strážci galaxie online sice opisuje Hvězdné války, ale naštěstí se nebere vážně. Takže vedle dětí nadšených mývalem snesou nové sci-fi i rodiče. Hlavní roli má sice pozemšťan, urostlý svalovec Chris Pratt, ale i on si chválabohu může uchovat odstup frackovitého přetrhdíla. Do tohohle rozpoložení přicházejí Strážci Galaxie online ke shlédnutí. Peter Quill aka Star-Lord (Chris Pratt) si Kirkem a Starkem v ničem nezadá. Umí hláškovat a nahlodává ho nepostradatelné trauma z minulosti, od začátku mu tedy nepokrytě fandíte. Film těží svou jinakost primárně z hrdinů a prostředí, jinak se ale jede po důvěrně známých kolejích mnoha žánrových předchůdců.
Trumf tohoto filmu tkví ale především v tom, že má zajímavě napsané a dobře zahrané / namluvené postavy. Režisér James Gunn vkládá občas do filmu velmi podvratné a ironické momenty, ale přitom hrdiny nezesměšňuje a chce, abychom cítili radost i dojetí s nimi. Strážci Galaxie online ke shlédnutí tak jsou velikým rizikem, protože nesouvisí prakticky s ničím a tvoří tak trochu nové univerzum. Dokud Strážce Galaxie online ke shlédnutí neuvidíte, neuvědomíte si, jak moc svěžím prvkem v marvelovském vesmíru jsou. James Gunn se naštěstí nezdržuje s nějakým vysvětlováním jeho fungování a diváka rovnou "vrhá" do středu dění.
Ocitáme se v roce 1988 a Peter Jason Quill je smutný. Stojí společně se svým dědečkem nad smrtelnou postelí jeho matky. Příběh je spletitý a do honby za Orbem, a tím pádem i za Quillem (Star-Lordem) se zapojí spousta známých postav. Vše se rozjíždí až momentě, kdy se posuneme o 26 let dál a sledujeme kterak Quill přistává na zapomenuté planetě, kde nachází tajemný artefakt, zvaný Orb. Vizuál je nádherný. Všechny planety, rakety, exteriéry i interiéry, postavy jsou jedním slovem úžasné. Čtyřka se tak dlouho pošťuchuje, až ji za výtržnictví zabásne policie a šoupne ji rovnou do chládku.
Zatím nejdivnější marvelovka se ani kdesi v daleké galaxii nezmohla na příliš originální příběh, zato nabízí pětici hrdinů, kterou si nejde okamžitě nezamilovat