Zejtra napořád online ke shlédnutí

24. července 2014 v 20:54 |  Romantický

Po slavnostní premiéře na karlovarském festivalu dnes vstupuje do kin nová česká komedie debutujícího scenáristy a režiséra Rudolfa Havlíka Zejtra napořád. Klíčová postava, kterou představuje Pavel Batěk, je v zásadě staronový páralovský hrdina, nositel zastydlé puberty, jenž má panickou hrůzu ze stereotypu. Po sérii objevných úvah typu "Kolik lidí člověk pozná" či "Každý člověk někoho hledá" se chce začít střílet. Ani se slečnami to nevychází tak, jak by si Petr představoval. Schůzky naslepo, které si ještě z Číny domluvil, končí jedním malérem za druhým.
Námět na komedii to není špatný, slibuje řadu situačních gagů i lehce načrtnutý stav duše přerostlého puberťáka. Scénář je bohužel vystavěn tak, že i ten nejnaivnější divák na rozdíl od hlavní postavy prakticky od začátku ví, že Tereza Petra miluje. Naštěstí jde ale o nedotažené dílo poměrně svěžím způsobem. Těch devadesát minut na pomezí road-movie, gansgterky a kosmopolitní lovestory střelhbitě uteče, řemeslně splňuje ty nejvyšší parametry. Ve filmu, za který se postavila renomovaná distribuční a produkční společnost Falcon, jde především o přehlídku chaoticky investované energie.
Ve filmu se tak sešli hlavní představitelé - zajímavý Pavel Batěk a půvabná Vica Kerekesová - s tak zkušenými hereckými matadory, jako jsou Filip Blažek, Klára Issová či Jan Přeučil. Problém Zejtra napořád online ke shlédnutí je ovšem v tom, že nápady nadržený Havlík nedokázal jim - ani sám sobě coby režisérovi - poskytnout důvěryhodné scenáristické zázemí. Zejtra napořád je film online o přátelství a setkáních, která nelze čekat. Film o svobodě a touze cestovat a přitom vědět, že se máme kam a ke komu vrátit. Autor asi rád chodí do kina, leč odtud převzal spíše mafiánská klišé než poznatek, že film nelze vyprávět blogerskou hrou na literaturu. Petr (Pavel Batěk) se vrátil z Číny, kde udělal superkšeft. Má pár dní volna - na pokec s nejlepší kámoškou Terezou (Vica Kerekes), na pařbu s nejlepším kamarádem Pavlem (Filip Blažek). Do hlavní role filmu Zejtra napořád online ke shlédnutí si vybral režisér Pavla Baťka a v hlavní roli si těžko představit někoho jiného.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama