Úsvit planety opic online ke shlédnutí

24. července 2014 v 21:29 |  Sci-Fi

Zrození Planety opic se před třemi lety stalo velkým překvapením letní blockbusterové sezóny. Film britského režiséra Ruperta Wyatta si získal přízeň diváků i kritiků. Primáti ve dvojce zjišťují, že jsou lidem podobní víc, než si byli ochotní připustit. Nyní se do oblasti, kde lidoopi přebývají a již vnímají jako své teritorium, vydává zoufalá skupinka lidí. Režisér nás se světem nehostinné budoucnosti seznamuje pozvolna, aby nám umožnil nasát jeho atmosféru.
Není překvapivé, že ke střetu dojde v úvodním aktu Úsvitu planety opic a bude zásadním krokem ke sklonku planety lidí. Problém druhého filmu je zaprvé v tom, že kladné postavy jsou prostě bez výjimky kladné (hodný člověk Malcolm, hodný opičák Cézar) a záporné postavy jsou bez výjimky záporné. Není například moc zřejmé, proč lidé tak moc právě teď potřebují elektřinu - a proč se pokouší ji získat až za pět minut dvanáct. Úsvit planety opic online je druhým dílem jednoho takového restartu, který však tentokrát dopadl na výbornou.
Lidstvo je zničené vleklou pandemií a opice pomalu a jistě nabírají převahu. Dochází ke střetům, ale na obou stranách se objevují i pacifistické názory, takže nastává i příměří. Úsvit planety opic online ke shlédnutí je mysteriózním a temným dílem, které na vás chrlí emoce, napětí, ale také akci. Reeves vědomě machruje a vedle válečné rutiny servíruje i několik delších záběrů, vtahujících doprostřed akce. My se samozřejmě vracíme do San Francisca, tak aby poblíž lidské osádky, která zoufale touží po přísunu elektřiny, mohla pohodlně bivakovat kolonie inteligentních opic.
Jednotlivé opičí scény fungují většinou dokonale. Opravdu si nedokážu představit, že by mohly být emocionálnější nebo působivější. Největší problém filmu ale spočívá v tom, že celý děj je velice předvídatelný. Už od ústředního představení tří, čtyř hlavních postav z obou táborů je velice jasné, jak to bude dále pokračovat. Pokračování nazvané Úsvit Planety opic (podle českého distributora teď vlastně Úsvit planety opic online ke shlédnutí zdarma) se úspěšně drží stejného receptu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama