Běž, chlapče, běž online ke shlédnutí

13. července 2014 v 0:44 |  Drama

Ačkoli od konce druhé světové války příští rok uplyne již sedmdesát let, téma holocaustu, který tato událost nechvalně proslavila, je stále živé. Film Běž, chlapče, běž online vypráví příběh židovského chlapce Srulíka, který v roce 1942 utekl z varšavského ghetta. Je tedy pravda, že Běž, chlapče, běž nepřináší k tematice holocaustu absolutně nic nového a největším jeho problémem bude pravděpodobně jeho zaměnitelnost. Nejprve tráví čas schovaný v lesích, kde potkává skupinu dětí ve stejné situaci, nakonec je ale okolnostmi dohnán k tomu, hledat úkryt v civilizaci. Chlapec není bez naděje díky dětem v podobné svízeli a za pomocí laskavých duší, připravujících ho, aby se mohl vydávat za vzorného polského katolíka jménem Jurek Staniak. Tímto způsobem se snaží získat práci na statcích a něco k snědku.
Jako ve všech skutečných jímavých vyprávěních je i Friedmanův osud plný nenapravitelných tragédií i povzbuzení k dalšímu boji. Film je inspirovaný knihou Ostrov v Ptačí ulici Uriho Orleva, držitel Oscara Pepe Danquart se postaral o režii. Během své cesty po vesnicích potká lidi, kteří riskují vlastní životy, aby mu pomohli, ale také lidi, kteří ho zradí. Téma holocaustu je (právem) věčné a má mnoho tváří a podob, z nichž některé se mohou i lehce přiživovat na vděčné látce. Film Běž, chlapče, běž online ke shlédnutí zdarma je pravdivý, emotivní, lacině nevydírající, jednoduše a citlivě odvyprávěný a krásně nasnímaný film, se silným, autentickým příběhem, propracovaným vizuálem.
Příběh Běž, chlapče, běž online natočil režisér Pepe Danquart, nositel Oscara za krátký hraný film Černý pasažér. Snímek vypráví prostě, jednoduše, nevymýšlí žádné ozdoby, na mnohé postavy dá rychle zapomenout, ale jeho silná naléhavost vítězí. Kniha Běž, chlapče, běž vyšla v roce 2001, devět let nato vydal příběh Homeward from the Steppes of the Sun. Do našich kin tak nenápadně vstupuje oslovující filmové představení, jež je stejně dojemné jako heroické - film, jakých se netočí mnoho a který byste si proto neměli nechat ujít!
Příběh filmu Běž, chlapče, běž online ke shlédnutí je natočen podle skutečné události a téměř celý se odehrává v lesích a krásné německé přírodě. Snímek je retrospektivní a ke konci filmu se opravdu seznámíme se skutečným Srulikem a jeho současnou rodinou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama