22 Jump Street film online ke shlédnutí

13. července 2014 v 1:06 |  Komedie

Oživení kultovního seriálu, v němž kdysi odstartoval kariéru Johnny Depp a který jsme "žrali" i v našich končinách, před dvěma lety vtrhlo do kin jako uragán. 22 Jump Street si neutahuje jen z policejního žánru, ale do velké míry z dvojek samotných, případně i z předchozího dílu. Jestli někde 22 Jump Street online ztrácí, je to v občasném přetažení vtipu. Nejde se tu za hranici dobrého vkusu , pouze se občas nápad ždíme až příliš dlouho. Policejní důstojníci Schmidt a Jenko se jen ze střední školy přesouvají na vysokou, kde mají odhalit dealera nové drogy Why-Phy.
Nejdůležitější zprávou je, že u pokračování režijně zůstala dvojka Phil Lord a Chris Miller. Drtivá většina fórků funguje výborně, nikdy nesklouzne k podbízivosti a lacinosti, nedejbože k trapnosti. Miller s Lordem se naštěstí neberou vůbec vážně, čímž si získávají diváka na svou stranu. Na první pohled to vše zní nezajímavě. Proč se dívat na film, který kostrou příběhu obšlehl svého nepříliš starého předchůdce? Pokud 22 Jump Street film online ke shlédnutí v něčem pokročil, pak je to ve stylu humoru. Intertextovost se ale posunula do kategorie meta. Metahumor filmu zcela vládne a ne vždy je jednoduché ho odhalit.
Producenti šli klasickou a vyšlapanou cestičkou, které si říká "nejmenší odpor". V praxi to znamená, že změny v novém filmu být musí, aby to přeci jen nebylo zase to samé, ale nesmí být moc velké. Hlavní protagonisté jsou strašně korektní. Jejich vtípky mají šmrnc, ale nejsou prostě ostré břitva a to je škoda. Přesun seriálu do buranské komedie 21 Jump Street před dvěma lety přidal na rozsahu a ubral na krimi.
22 Jump Street online ke shlédnutí je ideální letní zábavou do letních kin, kterých už na našem území mnoho nezůstalo. Duo z Jump Street nasazené minule na střední školu se nyní v utajení přesouvá mezi vysokoškoláky, aby hledalo univerzitní dodavatele drog. Estráda spočívá v tom, že jeden zapadne mezi sportovce, kde si najde kamaráda, kdežto druhý mezi umělce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama