Červenec 2014

Úsvit planety opic online ke shlédnutí

24. července 2014 v 21:29 Sci-Fi

Zrození Planety opic se před třemi lety stalo velkým překvapením letní blockbusterové sezóny. Film britského režiséra Ruperta Wyatta si získal přízeň diváků i kritiků. Primáti ve dvojce zjišťují, že jsou lidem podobní víc, než si byli ochotní připustit. Nyní se do oblasti, kde lidoopi přebývají a již vnímají jako své teritorium, vydává zoufalá skupinka lidí. Režisér nás se světem nehostinné budoucnosti seznamuje pozvolna, aby nám umožnil nasát jeho atmosféru.
Není překvapivé, že ke střetu dojde v úvodním aktu Úsvitu planety opic a bude zásadním krokem ke sklonku planety lidí. Problém druhého filmu je zaprvé v tom, že kladné postavy jsou prostě bez výjimky kladné (hodný člověk Malcolm, hodný opičák Cézar) a záporné postavy jsou bez výjimky záporné. Není například moc zřejmé, proč lidé tak moc právě teď potřebují elektřinu - a proč se pokouší ji získat až za pět minut dvanáct. Úsvit planety opic online je druhým dílem jednoho takového restartu, který však tentokrát dopadl na výbornou.
Lidstvo je zničené vleklou pandemií a opice pomalu a jistě nabírají převahu. Dochází ke střetům, ale na obou stranách se objevují i pacifistické názory, takže nastává i příměří. Úsvit planety opic online ke shlédnutí je mysteriózním a temným dílem, které na vás chrlí emoce, napětí, ale také akci. Reeves vědomě machruje a vedle válečné rutiny servíruje i několik delších záběrů, vtahujících doprostřed akce. My se samozřejmě vracíme do San Francisca, tak aby poblíž lidské osádky, která zoufale touží po přísunu elektřiny, mohla pohodlně bivakovat kolonie inteligentních opic.
Jednotlivé opičí scény fungují většinou dokonale. Opravdu si nedokážu představit, že by mohly být emocionálnější nebo působivější. Největší problém filmu ale spočívá v tom, že celý děj je velice předvídatelný. Už od ústředního představení tří, čtyř hlavních postav z obou táborů je velice jasné, jak to bude dále pokračovat. Pokračování nazvané Úsvit Planety opic (podle českého distributora teď vlastně Úsvit planety opic online ke shlédnutí zdarma) se úspěšně drží stejného receptu.

Zejtra napořád online ke shlédnutí

24. července 2014 v 20:54 Romantický

Po slavnostní premiéře na karlovarském festivalu dnes vstupuje do kin nová česká komedie debutujícího scenáristy a režiséra Rudolfa Havlíka Zejtra napořád. Klíčová postava, kterou představuje Pavel Batěk, je v zásadě staronový páralovský hrdina, nositel zastydlé puberty, jenž má panickou hrůzu ze stereotypu. Po sérii objevných úvah typu "Kolik lidí člověk pozná" či "Každý člověk někoho hledá" se chce začít střílet. Ani se slečnami to nevychází tak, jak by si Petr představoval. Schůzky naslepo, které si ještě z Číny domluvil, končí jedním malérem za druhým.
Námět na komedii to není špatný, slibuje řadu situačních gagů i lehce načrtnutý stav duše přerostlého puberťáka. Scénář je bohužel vystavěn tak, že i ten nejnaivnější divák na rozdíl od hlavní postavy prakticky od začátku ví, že Tereza Petra miluje. Naštěstí jde ale o nedotažené dílo poměrně svěžím způsobem. Těch devadesát minut na pomezí road-movie, gansgterky a kosmopolitní lovestory střelhbitě uteče, řemeslně splňuje ty nejvyšší parametry. Ve filmu, za který se postavila renomovaná distribuční a produkční společnost Falcon, jde především o přehlídku chaoticky investované energie.
Ve filmu se tak sešli hlavní představitelé - zajímavý Pavel Batěk a půvabná Vica Kerekesová - s tak zkušenými hereckými matadory, jako jsou Filip Blažek, Klára Issová či Jan Přeučil. Problém Zejtra napořád online ke shlédnutí je ovšem v tom, že nápady nadržený Havlík nedokázal jim - ani sám sobě coby režisérovi - poskytnout důvěryhodné scenáristické zázemí. Zejtra napořád je film online o přátelství a setkáních, která nelze čekat. Film o svobodě a touze cestovat a přitom vědět, že se máme kam a ke komu vrátit. Autor asi rád chodí do kina, leč odtud převzal spíše mafiánská klišé než poznatek, že film nelze vyprávět blogerskou hrou na literaturu. Petr (Pavel Batěk) se vrátil z Číny, kde udělal superkšeft. Má pár dní volna - na pokec s nejlepší kámoškou Terezou (Vica Kerekes), na pařbu s nejlepším kamarádem Pavlem (Filip Blažek). Do hlavní role filmu Zejtra napořád online ke shlédnutí si vybral režisér Pavla Baťka a v hlavní roli si těžko představit někoho jiného.

Letadla 2: Hasiči a záchranáři online ke shlédnutí

24. července 2014 v 20:07 Animovaný

Hledáte-li vhodný animovaný film pro malého kluka, pak si rozhodně nenechte ujít druhý díl animovaného filmu Letadla s podtitulem Hasiči a záchranáři. V prvním díle Letadel jsme se seznámili s práškovacím letadélkem, které se rozhodlo zúčastnit se světové soutěže pro rychlá letadla a obletět svět. Pokud je něco úspěšné a vydělává to, je potřeba to rozvíjet tak dlouho, jak to jen jde. Hlavním hrdinou je opět závodník Prášek Skočdopole. Ten si získal slávu, které si užívá a dál zdolává různé mety a udivuje diváky v celém širém okolí. Druhá Letadla jsou zkrátka velice povrchním filmem, nic víc, nic méně. Nutno ale říci, že režisér Roberts Gannaway větší ambice neměl.
Ještě před pár lety byl Pixar synonymem pro kvalitu, pak se ale začaly dělat sequely, na originalitu se všichni vykašlali a vloni přišel poslední hřebíček do rakve, když k nebi vzlétla Letadla 2 online. V ní budou okřídlení hrdinové ne jenom závodit, ale stanou se z nich hrdinní létající záchranáři bojující proti lesnímu požáru. Linka příběhu je opět klasická, kdy hrdina překonává překážky a při dosahování vytyčeného cíle se seznamuje s novou partou přátel. Letadla 2: Hasiči a záchranáři online ke shlédnutí potěší rodiče, kluky i holky příjemnými 84 minutami. Odrostlejší část publika ocení vyspělost a celkovou naléhavost, která z plátna doslova čiší.
Letadla 2: Hasiči a záchranáři online ke shlédnutí zdarma nejspíš nijak nepřekvapí, na druhou stranu technické zpracování vypadá celkem solidně a děj s patřičným morálním poselstvím bude jistě odsýpat. Vyplatí se vzít na Letadla 2 ty nejmenší diváky, nebo je tohhle už příliš velké ždímání našich peněženek? V českých i slovenských kinech film běží od čtvrtka. Příběh je to hrozně jednoduchý, až intuitivní. Práškovi hašení požárů ze začátku dle očekávání moc nejde, ale zlepšuje se, dělá si nové přátele, seznamuje se s nezodpovědným správcem parku… Postavy jsou povětšinou sympatické a především pro děti musí být Letadla 2: Hasiči a záchranáři online mimořádně atraktivní podívanou.

Love song film online ke shlédnutí

13. července 2014 v 11:16 Romantický

Filmové léto je v plném proudu, kupodivu je ale trochu problém v něm najít nějakou příjemnou romantickou jednohubku. Příběh talentované písničkářky (Keira Knightley) a vyhořelého hudebního agenta, který s ní chce natočit album (Mark Ruffalo), není zásadně originální ani objevný. Režisér John Carney je českým divákům známý především díky úspěšnému snímku Once, ve kterém v roce 2006 zazářila Markéta Irglová. Love song online je daleko pohodovější a méně náročná podívaná, v níž Keira tasí jednu pěknou písničku za druhou. Herecké obsazení, kterým se film může pyšnit, láká samo o sobě. Keira Knightley a Mark Ruffalo vytvářejí skvělý herecký pár.
Bohužel je z hlediska příběhu a prokreslenosti postav na film nutné pohlížet jako na hudební komedii a neočekávat, že budou hlavní protagonisté řešit kdovíjak složité problémy. Film Love song online ke shlédnutí zdarma perfektně naplňuje svůj žánr. Navozuje příjemný pocit, je milý, nevtíravý a vizuálně podařený. Keira Knightley je Greta, ex-přítelkyně rockové hvězdy, která chce po bolestném rozchodu vypadnout z města zpátky domů. Snad úplně všechny role jsou skvěle obsazené a herci těm šablonovitým postavám dávají až nečekanou spontánnost, sympatičnost a lidskost. Takže vlastně fajnová jednohubka, profesionálně vysoustružená, ale přitom vzbuzující dojem, že to byla nějaká improvizace na koleně.
Producent je rozvedený, hádá se s dcerou, exmanželkou i šéfy, kteří nemají lepší projekty než další a další teenagerovské superstar. Dívku osloví, zajdou na pivo, poklábosí o muzice včetně Norah Jones - a pak zase zpětně líčí svůj osud ona. Písní ve filmu nezní mnoho a vesměs jsou přesladce tklivé. V případě Love Songu online ke shlédnutí se nemusíte děsit, protože naštěstí neuslyšíte žádné laciné "cajdáky", ale chytlavé a nevtíravé písně, které se dost povedly. Léto je kromě nákladných blockbusterů také často obdobím nenáročných a ryze oddechových filmů, v nichž hrají prim lidé, romantika a hudba. Keira Knightley hraje na kytaru a zpívá a zkrachovalý producent Mark Ruffalo se ji pokouší proslavit a tím si restartovat kariéru.
Love Song nepatří k těm snímkům, které by sbíraly přehnaně vysoká hodnocení, protože je zkrátka až moc předvídatelný.

Mikulášovy patálie na prázdninách online

13. července 2014 v 1:27 Rodinný

Jako na typicky letní film Mikulášovy patálie na prázdninách online můžete s celou rodinou vyrazit do kina za novým dobrodružstvím malého Mikuláše. Na nového Mikuláše jsem se těšil. Knihu jsem četl jako malý kluk a Gosciniho knihy vyloženě zbožňoval. Blíží se konec školního roku, všichni se už těší na prázdniny, ale nejvíc se asi těší Mikuláš. Mikuláš vyrazí na prázdniny se svojí babičkou a rodiči do hotelu k moři, kde samozřejmě potká hned několik nových přátel. A na trable je rázem zaděláno. Je libo hada v posteli či splašky tekoucí ze sprchy?
V hlavní roli Mikuláše se tentokrát představí Mathéo Boisselier, v roli otce Kad Merad a v roli matky Valérie Lemercier. Vedle Mikuláše, jeho maminky a tatínka, je tu i Vendelín, Kryšpín, Celestýn, Jáchym, Albín, Viktorín, Marie-Hedvika, paní učitelka, školník Polívka a ministr na návštěvě školy. Film Mikulášovy patálie na prázdninách online ke shlédnutí je hraný, ale svou retro stylizací a skvělým scénářem podle diváků zcela přesně zachycuje atmosféru knižní předlohy.
Mikuláš je ve Francii pojem, vývozní artikl srovnatelný v našich podmínkách sice trochu klopotně, přesto co do věhlasu připomíná Arabelu nebo její sestřenici Saxanu. Malý Mikuláš vede poklidný život. Má milující rodiče a bezvadné kamarády, se kterými se vždycky pobaví. Kdo chce vzít děti do kina, pro toho jsou tu Milulášovy patálie na prázdnínách online.

22 Jump Street film online ke shlédnutí

13. července 2014 v 1:06 Komedie

Oživení kultovního seriálu, v němž kdysi odstartoval kariéru Johnny Depp a který jsme "žrali" i v našich končinách, před dvěma lety vtrhlo do kin jako uragán. 22 Jump Street si neutahuje jen z policejního žánru, ale do velké míry z dvojek samotných, případně i z předchozího dílu. Jestli někde 22 Jump Street online ztrácí, je to v občasném přetažení vtipu. Nejde se tu za hranici dobrého vkusu , pouze se občas nápad ždíme až příliš dlouho. Policejní důstojníci Schmidt a Jenko se jen ze střední školy přesouvají na vysokou, kde mají odhalit dealera nové drogy Why-Phy.
Nejdůležitější zprávou je, že u pokračování režijně zůstala dvojka Phil Lord a Chris Miller. Drtivá většina fórků funguje výborně, nikdy nesklouzne k podbízivosti a lacinosti, nedejbože k trapnosti. Miller s Lordem se naštěstí neberou vůbec vážně, čímž si získávají diváka na svou stranu. Na první pohled to vše zní nezajímavě. Proč se dívat na film, který kostrou příběhu obšlehl svého nepříliš starého předchůdce? Pokud 22 Jump Street film online ke shlédnutí v něčem pokročil, pak je to ve stylu humoru. Intertextovost se ale posunula do kategorie meta. Metahumor filmu zcela vládne a ne vždy je jednoduché ho odhalit.
Producenti šli klasickou a vyšlapanou cestičkou, které si říká "nejmenší odpor". V praxi to znamená, že změny v novém filmu být musí, aby to přeci jen nebylo zase to samé, ale nesmí být moc velké. Hlavní protagonisté jsou strašně korektní. Jejich vtípky mají šmrnc, ale nejsou prostě ostré břitva a to je škoda. Přesun seriálu do buranské komedie 21 Jump Street před dvěma lety přidal na rozsahu a ubral na krimi.
22 Jump Street online ke shlédnutí je ideální letní zábavou do letních kin, kterých už na našem území mnoho nezůstalo. Duo z Jump Street nasazené minule na střední školu se nyní v utajení přesouvá mezi vysokoškoláky, aby hledalo univerzitní dodavatele drog. Estráda spočívá v tom, že jeden zapadne mezi sportovce, kde si najde kamaráda, kdežto druhý mezi umělce.

Běž, chlapče, běž online ke shlédnutí

13. července 2014 v 0:44 Drama

Ačkoli od konce druhé světové války příští rok uplyne již sedmdesát let, téma holocaustu, který tato událost nechvalně proslavila, je stále živé. Film Běž, chlapče, běž online vypráví příběh židovského chlapce Srulíka, který v roce 1942 utekl z varšavského ghetta. Je tedy pravda, že Běž, chlapče, běž nepřináší k tematice holocaustu absolutně nic nového a největším jeho problémem bude pravděpodobně jeho zaměnitelnost. Nejprve tráví čas schovaný v lesích, kde potkává skupinu dětí ve stejné situaci, nakonec je ale okolnostmi dohnán k tomu, hledat úkryt v civilizaci. Chlapec není bez naděje díky dětem v podobné svízeli a za pomocí laskavých duší, připravujících ho, aby se mohl vydávat za vzorného polského katolíka jménem Jurek Staniak. Tímto způsobem se snaží získat práci na statcích a něco k snědku.
Jako ve všech skutečných jímavých vyprávěních je i Friedmanův osud plný nenapravitelných tragédií i povzbuzení k dalšímu boji. Film je inspirovaný knihou Ostrov v Ptačí ulici Uriho Orleva, držitel Oscara Pepe Danquart se postaral o režii. Během své cesty po vesnicích potká lidi, kteří riskují vlastní životy, aby mu pomohli, ale také lidi, kteří ho zradí. Téma holocaustu je (právem) věčné a má mnoho tváří a podob, z nichž některé se mohou i lehce přiživovat na vděčné látce. Film Běž, chlapče, běž online ke shlédnutí zdarma je pravdivý, emotivní, lacině nevydírající, jednoduše a citlivě odvyprávěný a krásně nasnímaný film, se silným, autentickým příběhem, propracovaným vizuálem.
Příběh Běž, chlapče, běž online natočil režisér Pepe Danquart, nositel Oscara za krátký hraný film Černý pasažér. Snímek vypráví prostě, jednoduše, nevymýšlí žádné ozdoby, na mnohé postavy dá rychle zapomenout, ale jeho silná naléhavost vítězí. Kniha Běž, chlapče, běž vyšla v roce 2001, devět let nato vydal příběh Homeward from the Steppes of the Sun. Do našich kin tak nenápadně vstupuje oslovující filmové představení, jež je stejně dojemné jako heroické - film, jakých se netočí mnoho a který byste si proto neměli nechat ujít!
Příběh filmu Běž, chlapče, běž online ke shlédnutí je natočen podle skutečné události a téměř celý se odehrává v lesích a krásné německé přírodě. Snímek je retrospektivní a ke konci filmu se opravdu seznámíme se skutečným Srulikem a jeho současnou rodinou.