Zloba - Královna černé magie online ke shlédnutí

15. června 2014 v 21:26 |  Fantasy

Příběh o Šípkové Růžence, jak ho ještě zaručeně neznáte, z pohledu zlé vílí kmotřičky, která je ve skutečnosti jen zhrzenou osamělou ženou. Hlavní zápletka je sice stejná, jak byste tipovali z původní uhlazené pohádkové předlohy Šípkové Růženky, ale zbytek se pár drobnostmi přeci jen liší. Dovolím si hádat, že fantasy pohádka Zloba - Královna černé magie nebyla v žebříčcích nejočekávanějších filmů letošního roku. Co na tom, že Angelina Jolie je pro roli temně se tvářící čarodějnice prakticky dokonalá.
S roztomilostí se to nemá přehánět, tady se to ale přehnalo hodně. Od začátku sledujeme osud víly Zlobivky, která po špatné zkušenosti s člověkem, kterému věřila, zahořkne a touží po pomstě. Svět, kterému Zloba vládne není kupodivu zlý, temný a nepřátelský. Jolie dodává Zlobě kupu opravdových emocí. A jak už jsem několikrát naznačil, mísí se v ní laskavost s nenávistí. U pohádek je většinou problém ten, že postavy jsou černobílé a tím pádem ochuzeny o dostatečnou dávku napětí.
Zloba - Královna černé magie online ke shlédnutí zdarma se řadí do dlouhé série moderních zpracování známých pohádek. Režii má na svědomí Robert Stromberg. O humornou linku a odlehčení se postará trio vílích kmotřiček. Zloba byla původně hodnou vílou, která se starala o kouzelný les. Seznámila se však s člověkem, který ji později zradil. V první polovině Jolie hraje mladou sexy vílu a evidentně se na takovou postavu nehodí. Po většinu času je Zloba čistokrevnou pohádkou, ovšem marketing lákal na něco jiného.
Zloba - Královna černé magie online ke shlédnutí je modelový rodinný film, kde se děti budou mít o koho zdravě bát a dospělí se přitom nudit nebudou. Minimálně v mém případě tak bude mít "Zloba" ještě co dělat, aby mne přesvědčila, že si místo pod sluncem zaslouží. Na druhou stranu, Růženka (Elle Fanningová) je v této verzi úplně nezajímavá a tři legrační víly jsou na odstřel. Zloba - Královna černé magie online je nenáročný film u kterého divák může vypnout a nechat se unášet příběhem.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama