Transformers 4: Zánik 2014 online ke shlédnutí

28. června 2014 v 13:35 |  Akční

Procentuální, bodové či hvězdičkové hodnocení je v případě čtvrtého pokračování transformeří série důležitější ještě méně než u jakéhokoliv jiného blockbusteru. Mnohým nejspíš bude stačit následující hodnotící stanovisko: Transformers: Zánik jsou lepší než dvojka a trojka, ale horší než jednička. Řinčiví mimozemšťani, původně hračky robotických aut, zůstávají, mění se tváře kolem. Zápletka? Hodní lidé a hodná auta bojují proti zlým autům a zlým lidem, kteří se snaží vyrobit auta ještě "zlejší". Všechno už tu bylo: výbuchy, skoky, balancování mezi mrakodrapy.
Hlavním hrdinou je tentokrát Cade Yeager (Mark Wahlberg), mechanik a vynálezce, který náhodou najde, opraví a oživí otlučeného Optima Prima. Triky jsou pochopitelně opět špičkové, zvuky a Jablonskyho techno-rytmy strašlivě burácí a obraz je ve 3D, které slušně funguje. Ano, po celých dvou hodinách! Čtvrtí Transformeří jsou další obětí nesoudné megalomanie, při níž bobtná stopáž a do lehkých oddychovek se cpe tučná mytologie. I Shiovi odpůrci si všimnou, že s jeho drmolením odešel i švih a uvolněný teenagerský feeling. V Transformers 4: Zánik online ke shlédnutí chybí i Megan Fox. Lidští hrdinové jsou tu nudnější a zbytečnější než kdy předtím.
Ano, ten film Transformers 4: Zánik online ke shlédnutí je dlouhý. Skoro tři hodiny ale utečou jako motorový olej, režisér Michal Bay vás nenechá vydechnout ani na sekundu. Čím to? Filmu hodně pomohlo, že se rozloučil, snad už definitivně s vyčpělým Shiou LaBeufem, který sérii již neměl co nabídnout. Z lidských herců ale krade všem prostor geniální Stanley Tucci.
Od původních Transformers se tenhle nejnovější Bayův spektákl výrazně liší. Auta a jejich transformace jsou základem úspěchu celé série. Akce, akce, akce. To je nejdůležitější aspekt Bayových filmů. Ale Transformers 4: Zánik online ke shlédnutí jsou hlavně o autech a nově také o Marku Wahlbergovi. Děj Zániku navazuje na čtyři roky staré události z trojky, kdy došlo ke zdemolování podstatné části Chicaga. Místo kooperace s Autoboty se elitní vědecké mozky rozhodly vyvinout nové a efektivnější zbraně, které by měli sloužit k likvidaci všech Transformerů.
Film Transformers 4: Zánik online je lepší jak předchozí dva díly a horší jak jednička. Její takřka tříhodinová délka mi ale vzhledem k tomu, že režisér nenabízí víc než digitální ohňostroj pyrotechnických efektů, přijde ve výsledků ubíjející. Oproti předchozím dvěma dílům se Transfomers 4: Zánik zbavili obscénního humoru a zmateného vývoje děje.
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Aktuální články

Reklama