Godzilla 2014 online ke shlédnutí cz

2. června 2014 v 20:22 |  Akční
Ano, trikově se Godzilla vytáhla, zvláště kdyby ji případný pamětník poměřoval japonským originálem zrozeným před šedesáti lety. S charaktery, psychologií, neřkuli vývojem postav se tým režiséra Garetha Edwardse vskutku nezdržuje, a vlastně pro ně nezískává ani sympatie. Podobou původní Godzilly se inspiruje tvar těla té nové i její řev, který je díky zvukové složce filmu natolik intenzivní a plastický, že vám zůstane ještě dlouho v paměti. Režisér s napětím pracuje velmi promyšleně a plné odhalení příšery nechává až na finále. Epický monster střet oddaluje s ním. První půle filmu nabízí klasické spielbergovské rodinné drama, na jehož pozadí stojí dávná záhada jak vystřižená z Blízkých setkání třetího druhu.
Godzilla online ke shlédnutí boří nejen města, ale i divácká očekávání spojená na jedné straně s tajuplnou reklamní kampaní a na druhé straně s hollywoodským trikovým velkofilmem. Současně nelze říci, že by Godzilla 2014 online ve své monstrozitě zarputile kráčela proti konceptu hollywoodského filmu jako celku, protože mnohé z jeho postupů naopak extrémně zintenzivňuje. Godzilla se sice skrývá o to déle a může zapůsobit při příchodu na scénu jako zasloužená odměna, ovšem bylo by lepší obdarovat diváky nikoliv za prokoukání natahované expozice, ale právě už tou expozicí. Jinak ale Godzilla místy zaráží zbytečnou popleteností zápletky, místy až nudí pomalým tempem.
Původní Godzilla online cz má pro Japonce nejen filmovou a uměleckou hodnotu, ale především silný emoční náboj. Filmu nelze upřít dobře vystavěný charakter hlavní postavy. Hlavní hrdina nemá žádné super schopnosti, jen je voják - a to stačí. To by o ději prozatím stačilo, ale vězte, že je relativně originální a že Godzilla není jediným megamonstrem v tomto filmu. Vlastně jde teprve o druhý film režiséra Garetha Edwardse, jehož předchozí snímek, Monsters (2010), vyprávěl také o invazi obřích příšer na Zemi.
Godzilla online ke shlédnutí zdarma cz zvláštně maskuje svou pravou podstatu, ve scénách s lidskými hrdiny nenabízí nic zajímavého, v trikových scénách předvede solidní řemeslo. Jenže když katastrofické drama ukončí scéna, která působí dojmem, jako by dítě začalo tím nejhustším možným způsobem narážet o sebe hračkami, je to jednoduše bizarní.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama