Červen 2014

Transformers 4: Zánik 2014 online ke shlédnutí

28. června 2014 v 13:35 Akční

Procentuální, bodové či hvězdičkové hodnocení je v případě čtvrtého pokračování transformeří série důležitější ještě méně než u jakéhokoliv jiného blockbusteru. Mnohým nejspíš bude stačit následující hodnotící stanovisko: Transformers: Zánik jsou lepší než dvojka a trojka, ale horší než jednička. Řinčiví mimozemšťani, původně hračky robotických aut, zůstávají, mění se tváře kolem. Zápletka? Hodní lidé a hodná auta bojují proti zlým autům a zlým lidem, kteří se snaží vyrobit auta ještě "zlejší". Všechno už tu bylo: výbuchy, skoky, balancování mezi mrakodrapy.
Hlavním hrdinou je tentokrát Cade Yeager (Mark Wahlberg), mechanik a vynálezce, který náhodou najde, opraví a oživí otlučeného Optima Prima. Triky jsou pochopitelně opět špičkové, zvuky a Jablonskyho techno-rytmy strašlivě burácí a obraz je ve 3D, které slušně funguje. Ano, po celých dvou hodinách! Čtvrtí Transformeří jsou další obětí nesoudné megalomanie, při níž bobtná stopáž a do lehkých oddychovek se cpe tučná mytologie. I Shiovi odpůrci si všimnou, že s jeho drmolením odešel i švih a uvolněný teenagerský feeling. V Transformers 4: Zánik online ke shlédnutí chybí i Megan Fox. Lidští hrdinové jsou tu nudnější a zbytečnější než kdy předtím.
Ano, ten film Transformers 4: Zánik online ke shlédnutí je dlouhý. Skoro tři hodiny ale utečou jako motorový olej, režisér Michal Bay vás nenechá vydechnout ani na sekundu. Čím to? Filmu hodně pomohlo, že se rozloučil, snad už definitivně s vyčpělým Shiou LaBeufem, který sérii již neměl co nabídnout. Z lidských herců ale krade všem prostor geniální Stanley Tucci.
Od původních Transformers se tenhle nejnovější Bayův spektákl výrazně liší. Auta a jejich transformace jsou základem úspěchu celé série. Akce, akce, akce. To je nejdůležitější aspekt Bayových filmů. Ale Transformers 4: Zánik online ke shlédnutí jsou hlavně o autech a nově také o Marku Wahlbergovi. Děj Zániku navazuje na čtyři roky staré události z trojky, kdy došlo ke zdemolování podstatné části Chicaga. Místo kooperace s Autoboty se elitní vědecké mozky rozhodly vyvinout nové a efektivnější zbraně, které by měli sloužit k likvidaci všech Transformerů.
Film Transformers 4: Zánik online je lepší jak předchozí dva díly a horší jak jednička. Její takřka tříhodinová délka mi ale vzhledem k tomu, že režisér nenabízí víc než digitální ohňostroj pyrotechnických efektů, přijde ve výsledků ubíjející. Oproti předchozím dvěma dílům se Transfomers 4: Zánik zbavili obscénního humoru a zmateného vývoje děje.

Zloba - Královna černé magie online ke shlédnutí

15. června 2014 v 21:26 Fantasy

Příběh o Šípkové Růžence, jak ho ještě zaručeně neznáte, z pohledu zlé vílí kmotřičky, která je ve skutečnosti jen zhrzenou osamělou ženou. Hlavní zápletka je sice stejná, jak byste tipovali z původní uhlazené pohádkové předlohy Šípkové Růženky, ale zbytek se pár drobnostmi přeci jen liší. Dovolím si hádat, že fantasy pohádka Zloba - Královna černé magie nebyla v žebříčcích nejočekávanějších filmů letošního roku. Co na tom, že Angelina Jolie je pro roli temně se tvářící čarodějnice prakticky dokonalá.
S roztomilostí se to nemá přehánět, tady se to ale přehnalo hodně. Od začátku sledujeme osud víly Zlobivky, která po špatné zkušenosti s člověkem, kterému věřila, zahořkne a touží po pomstě. Svět, kterému Zloba vládne není kupodivu zlý, temný a nepřátelský. Jolie dodává Zlobě kupu opravdových emocí. A jak už jsem několikrát naznačil, mísí se v ní laskavost s nenávistí. U pohádek je většinou problém ten, že postavy jsou černobílé a tím pádem ochuzeny o dostatečnou dávku napětí.
Zloba - Královna černé magie online ke shlédnutí zdarma se řadí do dlouhé série moderních zpracování známých pohádek. Režii má na svědomí Robert Stromberg. O humornou linku a odlehčení se postará trio vílích kmotřiček. Zloba byla původně hodnou vílou, která se starala o kouzelný les. Seznámila se však s člověkem, který ji později zradil. V první polovině Jolie hraje mladou sexy vílu a evidentně se na takovou postavu nehodí. Po většinu času je Zloba čistokrevnou pohádkou, ovšem marketing lákal na něco jiného.
Zloba - Královna černé magie online ke shlédnutí je modelový rodinný film, kde se děti budou mít o koho zdravě bát a dospělí se přitom nudit nebudou. Minimálně v mém případě tak bude mít "Zloba" ještě co dělat, aby mne přesvědčila, že si místo pod sluncem zaslouží. Na druhou stranu, Růženka (Elle Fanningová) je v této verzi úplně nezajímavá a tři legrační víly jsou na odstřel. Zloba - Královna černé magie online je nenáročný film u kterého divák může vypnout a nechat se unášet příběhem.

Jak vycvičit draka 2 online

15. června 2014 v 20:27 Animovaný

Pět let po tom, co jsme se s Blpem a jeho obyvateli rozloučili, nastaly na ostrově obrovské změny. Vychrtlý vikinský klouček Škyťák nám vyrostl ve dvacetiletého mladíka, který má téměř vše, po čem toužil. Pokud jste si mysleli, že fantasie animované fauny a hlavně tvůrců byla vyčerpána, jste na omylu. Zatímco se denně na internetu objevují nejnovější informace o hraných velkofilmech, animák Jak vycvičit draka 2 online ke shlédnutí tiše vyčkává. Animovaný film studia Dreamworks navazuje na čtyři roky starý snímek Jak vycvičit draka, který se dočkal značné popularity a vynikajících recenzí.
Syn náčelníka Škyťák by se měl stát novým náčelníkem vesnice, ten ale raději prohání svého draka Bezzubku a objevuje neznámá území. Oproti Jak vycvičit draka je jeho pokračování ještě podstatněji zaměřené na malé děti, takže se častěji padá a naráží do věcí a ovečky srandovně bečí. Život s draky je dobrodružný i bezpečný zároveň. To ví dobře Škyťák i jeho kamarádi. Škyťák létá na drakovi s poetickým jménem Bezzubkou a oba si velice dobře rozumí. Hlavní hrdina Škyťák je sice o něco starší, ale stále působí jako velké dítě, které svou pozici ve světě dospělých teprve hledá.
Zlověstně nejprve působí odhalení Škyťákovy ztracené matky, ale daleko větší potíže budou s lovcem draků Dragem. Jak vycvičit draka 2 online se ale nebojí v patřičných chvílích přitvrdit a to hlavně v podání hlavního záporáka Draga, který vyniká svou krutostí a záští vůči obyvatelům Blp. O dramatickou linku se naopak postará jedna z nových postav. Nový dračí příběh je hravý, zábavný a ví, pro koho točí a jak to může udělat co nejlíp. Háček spočívá v tom, že draci jsou úhlavními nepřáteli vikingů. Co se tedy bude dít, zřejmě tušíte, ale to ani trochu nevadí.
Animák Jak vycvičit draka 2 online ke shlédnutí se zkrátka povedl a už kvůli skvěle natočeným dračím přeletům se na něj vyplatí zajít ve 3D. Skutečně si neumím představit, jak by šla 3D animovaná pohádka na toto téma natočit lépe. Animákům poslední doby skutečně chybělo něco tak svěžího.

Na hraně zítřka 2014 online ke shlédnutí zdarma

12. června 2014 v 20:03 Sci-Fi

Na hraně zítřka je velmi dobrý sci-fi blockbuster, který možná není nijak zvlášť chytrý, ale hlavně není hloupý a nehraje si s divákem nějaké laciné hry. Nastoluje svěží tempo, které moc nedrhne a minimálně v prvních třech čtvrtinách vše odsýpá a není důvod příliš hledat chyby. O boji lidstva s mimozemskou rasou vypráví akční sci-fi film Na hraně zítřka, v němž hlavní roli ztvárnil Tom Cruise. Kvalitně řemeslně opracovaný výrobek si zaslouží jen zhltnout a zapomenout, jeho životnost nemá dlouhého trvání. Snímek vychází z premisy, co by se stalo, kdybychom mohli svůj život prožívat zas a znova a opřít se přitom o postupně nabývané zkušenosti.
Děj filmu Na hraně zítřka online ke shlédnutí se odehrává v blízké budoucnosti, kdy na Zemi zaútočili Mimikové. Hmyzu podobní mimozemšťané, jejichž invaze začala v České republice. Pokud chce lidstvo zabránit svému vyhlazení a převzetí vlády nad světem touto mimozemskou rasou, musí se jí účinně postavit. Cruiseova postava trochu trpí handicapem své obyčejnosti, nenaplňuje hrdinské archetypy a nebudete ho mít za cool super hero. Těžko vzpomenout na lépe napsanou letní pohodu. Na hraně zítřka je chytrým, úsměvným a přesto strhujícím roller-coasterem, z něhož sebevědomí a realizační suverenita jen valí.
Na hraně zítřka online sází krom triků, akce, humoru, hereckých hvězd i na propracovaný a originální scénář. Zpočátku panovaly obavy, zda neustálé opakování jednoho a toho samého nebude filmu spíše na škodu a zda se vše nezvrtne v nudný stereotyp. Zajímavý je i humor, jehož je zde více než dosti. Navíc opravdu do snímku sedí a neruší jinak temnou atmosféru místního světa. Sci-fi Na hraně zítřka je suverénně natočenou velkolepou podívanou s rychlým tempem a kořeny v Japonsku. Režisér Doug Liman, který je známý především jako tvůrce prvního dílu bourneovské trilogie, tu vytvořil velmi suverénně natočenou velkolepou podívanou s rychlým tempem.
Film Na hraně zítřka online ke shlédnutí zdarma je zkrátka poctivá akční zábava ve sci-fi kabátku, která si zaslouží pozornost všech příznivců žánru. Dech beroucí akční jízda, která nemá obdoby a ukazuje nám, jak má vypadat správní akční opus. Na hraně zítřka online je inteligentní, překvapivě humorný a velice akční film - pokud jde o akční žánr, má rozhodně našlápnuto stát se trhákem roku.

Godzilla 2014 online ke shlédnutí cz

2. června 2014 v 20:22 Akční
Ano, trikově se Godzilla vytáhla, zvláště kdyby ji případný pamětník poměřoval japonským originálem zrozeným před šedesáti lety. S charaktery, psychologií, neřkuli vývojem postav se tým režiséra Garetha Edwardse vskutku nezdržuje, a vlastně pro ně nezískává ani sympatie. Podobou původní Godzilly se inspiruje tvar těla té nové i její řev, který je díky zvukové složce filmu natolik intenzivní a plastický, že vám zůstane ještě dlouho v paměti. Režisér s napětím pracuje velmi promyšleně a plné odhalení příšery nechává až na finále. Epický monster střet oddaluje s ním. První půle filmu nabízí klasické spielbergovské rodinné drama, na jehož pozadí stojí dávná záhada jak vystřižená z Blízkých setkání třetího druhu.
Godzilla online ke shlédnutí boří nejen města, ale i divácká očekávání spojená na jedné straně s tajuplnou reklamní kampaní a na druhé straně s hollywoodským trikovým velkofilmem. Současně nelze říci, že by Godzilla 2014 online ve své monstrozitě zarputile kráčela proti konceptu hollywoodského filmu jako celku, protože mnohé z jeho postupů naopak extrémně zintenzivňuje. Godzilla se sice skrývá o to déle a může zapůsobit při příchodu na scénu jako zasloužená odměna, ovšem bylo by lepší obdarovat diváky nikoliv za prokoukání natahované expozice, ale právě už tou expozicí. Jinak ale Godzilla místy zaráží zbytečnou popleteností zápletky, místy až nudí pomalým tempem.
Původní Godzilla online cz má pro Japonce nejen filmovou a uměleckou hodnotu, ale především silný emoční náboj. Filmu nelze upřít dobře vystavěný charakter hlavní postavy. Hlavní hrdina nemá žádné super schopnosti, jen je voják - a to stačí. To by o ději prozatím stačilo, ale vězte, že je relativně originální a že Godzilla není jediným megamonstrem v tomto filmu. Vlastně jde teprve o druhý film režiséra Garetha Edwardse, jehož předchozí snímek, Monsters (2010), vyprávěl také o invazi obřích příšer na Zemi.
Godzilla online ke shlédnutí zdarma cz zvláštně maskuje svou pravou podstatu, ve scénách s lidskými hrdiny nenabízí nic zajímavého, v trikových scénách předvede solidní řemeslo. Jenže když katastrofické drama ukončí scéna, která působí dojmem, jako by dítě začalo tím nejhustším možným způsobem narážet o sebe hračkami, je to jednoduše bizarní.

X-Men: Budoucí minulost online ke shlédnutí CZ

2. června 2014 v 19:59 Akční
Země roku 2023. Lidstvo je zotročeno, mutanti téměř vyhlazeni a nad ztemnělým zemských povrchem hlídkují gigantiční roboti - Sentinely. Děj filmu X-Men: Budoucí minulosti online cz je inspirován dějovou linkou přímo z comicsu, ale tam je samotný děj rozprostřený jen přes dvě čísla a tím, kdo se vrací ve své mysli do minulosti není Wolverine, ale samotná Kitty Pride.
Bryan Singer má své postavy přečtené. Zná je, ví, jak s nimi zacházet a jaké jsou jejich silné stránky. To samé se dá říct i o hercích. Nejvíc prostoru však logicky mají Charles Xavier alias Profesor X a Erik Lehnsherr neboli Magneto. Zatímco jako staříci sází na charisma a stačí jim, že na plátně jsou, jejich mladší verze dostávají výrazně víc prostoru. Singer komiksovému žánru sjednal zpět respekt a posunul ho směrem k mnohem dospělejšímu, realističtějšímu a vážnějšímu vyznění. Zápletky s cestováním v čase v sobě vždy skrývají úskalí, že všechny příčiny a následky při měnění historie se znalostí přítomnosti nebudou až tak sedět nebo budou působit nelogicky.
Právě nyní se můžu ve výkladu konečně posunout k nejnovějším X-Men: Budoucí minulost online ke shlédnutí, v nichž se ke kormidlu skutečně po jedenácti letech v plné míře vrátil Bryan Singer a jejichž název je trochu nomen omen. Svět je nyní ovládán stroji zvanými sentinely, jejichž síle a přizpůsobivosti nemůže čelit žádný mutant, a zůstávají jen zbytky nejvytrvalejších. Na scénu se vrací mladý Xavier v podání Jamese McAvoye/Patricka Stewarta, Magneto (Michael Fassbender/Ian McKellen) nebo Mystique. Co je ale na novém X-Men: Budoucí minulost online ke shlédnutí nejlepší? Scénář. Dlouho nebyl v kinech takhle dospělý a pohromadě držící příběh v rámci žánru. Nejdůležitější postavou v tomhle filmu je kromě Wolverina ještě proměnlivá kráska Mystique.
Když se spolu vypraví osvobodit vězně z podzemí Pentagonu, dostaví se vůbec nejlepší, nejhravější, nejzábavnější chvíle včetně zpomalené scény střihané do muziky. Film X-Men: Budoucí minulost si totiž velmi vynalézavě pootevřel vrátka pro pokračování, respektive "přetočení" celé dosavadní série. Nové i staré já nejdůležitějších postav hrají přesně to, co se od nich očekává. Naštěstí je to komiks, ale až do teď jsem nevěděl, kdo zabil J. F. K., co stojí za jeho smrtí a dalších věci, které můžou stát jenom v komiksech. Hodně zábavy u filmu X-Men: Budoucí minulost!