Rio 2 ke shlédnutí zdarma

2. května 2014 v 18:48 |  Animovaný

Papoušci Blu a Perla žijí se svými kamarády a se třemi potomky v Riu de Janeiru, kde shodou okolností zahlédnou v televizi reportáž, ve které dva vědci objeví v amazonském pralese další zástupce jejich druhu. Linda a Tulio ale nyní učinil v Amazonii objev, podle kterého by Blu a Perla nemuseli být poslední svého druhu. Celá rodina tak vylétá na cestu za nalezením svých kořenů. Přiznám se, že mě dokáže fakt hodně vytočit, když si někdo myslí, že animovanému filmu stačí, když bude barevný a animovaný. Dneska už fakt ne.
Je vidět, že to celé bylo drahé a z řemeslného hlediska všechno funguje, jak má: Animace je naprosto profi, všechno hraje barvami, akční scény jsou divoké, hudba a písničky správně rytmické. Předem je nutno říci, že Rio 2 celý film ke shlédnutí zdarma je typickým pokračováním se vším, co k tomu patří. To znamená, že pouze recykluje původní nápady, které sice zasazuje do nových kontextů a lokací, ale stále jde o jedno a totéž. Nevím, zda to byl tvůrčí záměr či náhoda - rozuzlení dramatické zápletky jako by vypadlo z filmu Avatar. A to doslova. Můžeme to brát jako vtipnou narážku, ale i jako obyčejnou vykrádačku.
První dobrodružství opeřeného hrdiny, při kterém se stihl samozřejmě zamilovat, nalákalo do kin dostatečné množství rodičů s dětmi, bylo tedy jen otázkou času, kdy se dočkáme dalšího dílu. Rio 2 ke shlédnutí začíná velkou scénou, ve které ptáci, které známe již z prvního dílu a jejich okřídlení přátelé, společně létají vysoko během strhující hudební slavnosti a za rytmu písně What Is Love v podání Janelle Monáeové, vycházející R&B/popové hvězdy, skladatelky a producentky. Kakadu, mstitel z prvního dílu, dokonce rapuje, navíc si přibral parťáky včetně jedovaté žabky, jejíž milostná árie jako z osudové opery patří k lahůdkám snímku. Mnoho zábavy při sledování filmu Rio 2 ke shlédnutí zdarma přeje tým OnlineKino!
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama