Na vlásku 2 online ke shlédnutí

9. května 2014 v 18:57 |  Animovaný

Princezna Locika je unesena z hradu svých rodičů již jako dítě a zamčena v tajné věži, kde jejího speciálního "daru" využívá zlá čarodějka jménem Gothel. Gothel je prý čarodějnice, ale nějak jsem během filmu nezaznamenal, že by aspoň jednou čarovala, takže se nabízí otázka, proč jí vůbec někdo poslouchá. A animátoři se v případě Na vlásku 2 online ke shlédnutí rozhodně neflákali. Všechen ten čas se vyplatil, protože máte před sebou nejen nejdražší animák všech dob. Na pohled chatrný děj je zabydlený spoustou vedlejších postav, které vede bojový kůň Maximus, zjevně inspirovaný slavným Croweovým gladiátorem. Žádné sebeshazovačné fórky, žádné masírování popkulturou, prostě "jen" poctivě udělané vyprávění - to je Na vlásku 2 online ke shlédnutí zdarma.
Na čtyři sta milionů dolarů celosvětových tržeb za dva měsíce, to je pro animovaný snímek Na vlásku 2skvělé vysvědčení. Navíc se povedl český dabing v čele s Helenou Vondráčkovou, jež do role staré čarodějnice mládnoucí jen díky kouzlům zapojila až nečekanou sebeironii. Z Lociky bratří Grimmů zůstaly jen její dlouhé vlasy a vysoká věž, ve které je uvězněna. Zbytek byl předěláván tolikrát, až se rozpočet vyšplhal na neuvěřitelných 260 miliónů dolarů. Že dialogy trpí dabingem je stará pravda, která pro muzikálové vložky platí dvojnásob. Za prvé vynikne jejich hloupost, za druhé jsou některé české hlasy k nesnesení pištivé. Vsadili na klasiku, kterou využili už i v Shrekovi, kdy se z největším padouchů stávají neškodné dušičky, co mají jen sen stát se květinářem nebo pianistou.
Sluneční kapka zaseje kouzelnou květinu, která dokáže s vyřčeným zaklínadlem léčit a omlazovat. Potíže s porodem jsou natolik velké, že hrozí smrt královně i její dceři a proto se občané vydají najít kouzelnou rostlinu. Nevlastní matka Laciky, hlavní záporák, nevládne žádnou magickou mocí nebo velkou armádou. Čarodějnice, která má kouzlit ostošet, jen jako čarodějnice vypadá, tudíž nechápu její pojmenování.
Disneyho filmy se vždy mohly pyšnit úchvatnou animací a typickými roztomilými postavičkami. Ač v novém hávu, tato tradice se přenesla i do tohoto filmu. Příběh neopouští pohádkovou linii, ale obohacuje ji o celou řadu zajímavých vedlejších linií. Ty nikdy neslouží k natahování stopáže, ale mají svou logiku. A jaké má snímek kazy? V podstatě žádné. Kromě nepříliš povedeného plakátu a českého názvu je mu těžké něco vytknout. To, že Na vlásku 2 online navazuje na tradici slavných disneyovských pohádek, pravda je i není. Dokonce se mu podařilo mě dojmout, a to se u animáků moc často nestává.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama