Kmotr Mrázek film ke stažení zdarma

6. května 2014 v 19:38 |  Drama

Tým režiséra Petra Nikolaeva zvolil druhý způsob, styl západní moderní krimi, která zrychluje, zpomaluje, vybuchuje, útočí střihem i hudbou a celý svět zužuje na pár poctivých osamělých policistů. Napínavý obal předvídatelného obsahu včetně banalit s růžemi či morálních disputací zlosyna s detektivem Lukáše Vaculíka zkrátka přejímá metodiku tuctových thrillerů. Nový film Kmotr Mrázek ke stažení zdarma nabízí český politický kýč v kostce: "Když chceš bojovat s hajzlem, musíš zapomenout na pravidla." Filmaři vůbec spoléhají na to, že je divák slabomyslný, případně že nad nelogičnostmi v chování postav mávne rukou s tím, že milionáři jsou přece divní.
František Vedral se narodil v Československu v době komunistického režimu. Vláda vyhlásila kupónovou privatizaci, při které si lidé mohli koupit kupóny a pak za ně získat akcie doposud státních podniků. Jinak z filmařského hlediska ale zážitek, pro Ondřeje Vetchého myslím velká role (ale on je skvělý ve všem), stejně tak i Lukáš Vaculík. Kmotr Mrázek, natočeném podle spisů a odposlechů, se všichni můžeme přesvědčit, jak draze nás stála tzv. Klausova "politická politika".
Vznik nového českého filmu scenáristy a režiséra Petra Nikolaeva Příběh kmotra provázely zvěsti o dramatickém odkrytí mafiánských praktik. Tvůrci sice inspirovali knihou Kmotr Mrázek film ke stažení zdarma, ale nevyprávějí Mrázkův příběh. V kinech v České republice běží nový český film Kmotr Mrázek ke stažení zdarma. Velmi mě překvapil výkon Ondřeje Vetchého, kterého jsem měla zafixovaného spíše jako komediálního herce ze seriálu Okresní přebor a z filmů Pánská jízda či Báječná léta pod psa. Lukáš Vaculík v roli zapáleného policisty Cajthamla, který se rozhodne své práci obětovat celý život.
Policie nemůže nic, podsvětí naopak dokáže cokoli, ženské postavy jsou pouze na okrasu nebo k litování, všichni politici jsou a priori slizcí ještěři. Po shlédnutí filmu možná určité procento lidí usedne k internetu a zadá si příslušné heslo. Hledat další výrazné typy je už méně snadné, ať známí "kmotra" Vedrala, tak členové Cajthamlova týmu mají dosti omezenou možnost výrazněji vstoupit do děje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama