Film Noe 2014 online

2. května 2014 v 18:32 |  Katastrofický


Noe v hlavní roli s Russellem Crowem navazuje na tento trend a je stejnou měrou o zápase titulní postavy jako o staronovém, dobově specifickém, ale periodicky se opakujícím boji producentů o kompromis. Velkofilm si nezadá s americkými přepisy antických bájí či dějin starověku včetně Pompejí. I režisér Darren Aronofsky se kryje obvyklým štítem, že vyšel z komiksu, který legendu "poupravil" už před ním.
Lidé jsou přitom rozdělení na dva tábory. Zaprvé jsou to převážně bezejmenní potomci Kaina, kterým vládne zlý král, a poznáte je podle toho, že jsou špinaví, zlí a jedí maso. Původní biblický příběh nebyl ve filmu Noe 2014 online znásilněn, ale trochu kontroverzně rozvíjen. Scénář má trhliny minimálně v první polovině. Film velmi volně zpracovává biblické téma, aby stejně na konci odhalil, že všichni chtějí točit jako Rolland Emmerich. Aronofski dokázal, že poslední věta z perexu je platná.
A i když je Noe celý film online 2014 kompetentně zrežírovaným jarním blockbusterem, je pouze tím, a nikoliv dalším provokativním a emočně vyčerpávajícím dílem z Aronofskyho filmografie. Režisérův rukopis poznáte hlavně v závěrečné třetině filmu, kdy z herců ždíme maximum a navozuje svoje tradiční depresivní stavy. Zarostlý Russell Crowe nemusí říci ani slovo a víte v jakém rozpoložení se jeho postava zrovna nachází. Takže nastupuje Noe s rodinou a obry, a i když jsou jejich budovatelské útrapy megalomansky nasnímané a luxusně vydesignované (přechod mezi hladkými triky a krásnou rukodělnou výpravou leckdy ruší), vzrušeně prožívat je může leda student z tesařského učňáku.
Noe je přesvědčen, že jediným úkolem jej samotného a jeho rodiny je zachránit zvířata. Lidstvo je beznadějně zkažené a Stvořitel rozhodl o jeho anihilaci. A Noe poznává i zkaženost svou a své rodiny - proto soudí, že záchranou zvířat jeho mise končí. Snímek podle komiksové předlohy se víceméně drží základního vyznění a interpretace Noemova příběhu, nicméně některé události jsou ztvárněny skrze další starozákonní texty. Na jednu stranu sledujeme Noeho, jak slepě následuje příkazy Boha, které jsou všechno, jen ne konkrétní, a na druhou stranu Noe rodině vypráví příběh stvoření světa a vývoj živočichů a lidí jak podle Darwina. Užijte si sledování nového, kontroverzního filmu Noe 2014 online ke shlédnutí zdarma.
Dále se film potýká s nekonzistentním mixem různých nesourodých stylů. Na jednu stranu tu máte drásavé psychologické drama s téměř starozákonní krutostí (které se pořádně přihlásí o slovo v závěrečné třetině) a do toho jsou namíchány fantasy elementy. Zpočátku věci znalého diváka překvapí jen holá pustina, v níž Noe se svou rodinou žije. Autoři filmu se totiž snaží navodit iluzi světa na prahu jakési ekologické katastrofy.
I přes výrazně vyšší rozpočet, než s jakým je Aronofsky zvyklý pracovat, působí Noe jako podivný paskvil, který těžko hledá vlastní tvář. Na závěr bych snad jen dodal, že jednu věc vím jistě. Pavouky bych na palubu nepustil!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Aktuální články

Reklama