Bony a klid 2 celý film online ke shlédnutí

24. května 2014 v 18:18 |  Komedie

Ve snímku s názvem Bony a klid 2 se režisér Vít Olmer obešel nejen bez scenáristy Radka Johna a bez ducha původního filmu, ale hlavně bez elementární soudnosti. Příběh je složen z minietud, které jsou titulkově (lehce nepochopitelně) členěny, odkazují na výborný první díl ( režije Vít Olmer ), kam se stále vracíme. Na druhou stranu dobrý a zajímavý střih a tempo jak od Baze Luhrmanna nekoresponduje s filmem. Přesně tak vypadá Bony a klid 2, pokračování kdysi průbojného filmu o černých obchodech s poukázkami na nedostupné západní zboží. Jenže dnes už bony nepotřebujeme.
Premiéra nového snímku Bony a klid 2 online ke shlédnutí byla cokoliv, jen ne klidná. Pro jednoho z hlavních představitelů, herce Romana Skamene, si před Tipsport arénu přijela dokonce Veřejná bezpečnost. Bony a klid 2 online ke shlédnutí jsou apoteózou "blbé nálady" pomyslného českého lidu, ubitého vlastní pasivitou, amorálností a zakyslostí. Není naneštěstí jasné, jestli tato poznámka má kriticky charakterizovat Bínyho, nebo jestli vyjadřuje režisérovo vnitřní přesvědčení. Naivního mládence, který přijede do Prahy shánět peníze, si tentokrát střihnul Jakub Prachař. Opět se potkáme se starou známou partou, která před lety nalákala do sítí pražského podsvětí mladého automechanika Martina. Poměrně lidský Bíny si povšimne boleslavského mladíka Martina bloudícího nešťastně Prahou a hledajícího práci.
Zlodějské historky potřeboval režisér opepřit erotikou, a proto nasadil missku, do které se naivní mladík musel zamilovat. Pokračování se má zaměřit právě na dobrodružství bývalých veksláků v éře kapitalismu, záporákům z minulého dílu se opět má postavit Jan Potměšil. Autor námětu je Marek Šmíd, autorem scénáře je Radan Dolejš, dramaturg Radek John.Martin (Jakub Prachař, zajíc z Křídel vánoc) je nezaměstnaný venkovský knihovník, který se snaží najít v Praze práci, až nakonec skončí jako poskok ex-veksláka Bínyho. Děj mi přišel fajn, protože byl nepředvídatelný a dadaistický, ale přitom celkem přehledný - a je mi víceméně fuk, do jaké míry to byl záměr a do jaké totální fail.
Na celý film Bony a klid 2 online ke shlédnutí zdarma je velmi viditelný výrazný střih. Na jednu stranu to propůjčuje snímku určitou dávku dynamičnosti, ale na tu druhou i trochu nepřehlednosti. Bony a klid 2 online se stoprocentně zařadí k těm snímkům, který rozdělí publikum na dva tábory.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama