Amazing Spider-Man 2 celý film online ke shlédnutí

3. května 2014 v 13:36 |  Fantasy

Bývaly časy, kdy musel průměrný americký superhrdina bojovat za vlast, svobodu, lásku, identitu nebo proti nacistům. Bitvy superhrdinů ale dostaly novou dimenzi mimo plátno. Nový Spider-Man je v pořadí druhým filmem vzkříšené série a je pompézní, trikově nabobtnalý, plný rychlé akce, efektních scén a je také úplně o ničem. Amazing Spider-Man 2 však bude velmi úspěšným filmem, na to vsadím svoje gatě.
Trailerová kampaň na Amazing Spider-Mana 2 celý film online ke shlédnutí nás rozhodně nešetřila. Sony z rukávu sypalo jednu ukázku za druhou a hrálo tak silně na epickou strunu, že očekávání kolem druhého Spideyho nabobtnala do olbřímích rozměrů. Amazing Spider-Man 2 se zdaleka nezvládá vyhnout všem prokletím filmových rebootů, na což dojíždí především jeho padouši, ovšem nejen oni.
Amazing Spider-Man 2 utratil na dvě stě milionů dolarů. Proti "jedničce" navíc přidal deset minut, aby investici náležitě zúročil. Nejlépe hrají hloubka prostoru a Jamie Foxx, jehož Elektro patří díky jiskřivým efektům k vděčným padouchům, byť na první ohňostroj čeká hodinu. Manhattan se totiž stal Peterovou zónou, kde brání městský život před kriminálníky všeho druhu. S velkou silou přichází velká zodpovědnost a Peter se ji snaží využít k nápravě všech nespravedlností, které je schopen postihnout.
Druhý Amazing Spider-Man je dobrým příkladem toho, jak zkušení scenárističtí rutinéři mechanicky podle příslušné šablony sestaví celovečerní film. Ve scénách s dialogy pro změnu snímek hřeší na to, že Andrew Garfield v hlavní roli je prostě sympaťák a slušný herec. Peter Parker si být Spider-manem vyloženě užívá. Jakmile na sebe navlékne svůj barevný kostým, je ve svém živlu. Film je na první pohled poněkud rozvleklejší než jednička. Amazing Spider-Man 2 online ke shlédnutí je ale stále nadstandardní blockbuster, který potěší nejednoho milovníka ohmataných komiksových stránek.
Akčních scén není příliš, režisér Marc Webb naštěstí od minule hodně posílil a dokáže nabídnout podstatně nápaditější adrenalinové pasáže. Oproti jedničce nabízí Amazing Spider-Man 2 sledovat online celý film značný pokrok. Do budoucna by si to jen chtělo ujasnit, zda má být cílen na fandy komiksu, teenagery nebo starší diváky. Amazing Spider-Man 2 je velké komiksové dítě. Tak trochu naivní a možná až příliš zahleděné do různých tajemství, odboček a pomrknutí. Napoprvé ale šlo o prvotřídní velkolepou zábavu, které vévodí upřímně dojemné hrdinství, láska, skvěle natočená akce, spousta humoru a vynikající doprovod Hanse Zimmera.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Aktuální články

Reklama