Květen 2014

Bony a klid 2 celý film online ke shlédnutí

24. května 2014 v 18:18 Komedie

Ve snímku s názvem Bony a klid 2 se režisér Vít Olmer obešel nejen bez scenáristy Radka Johna a bez ducha původního filmu, ale hlavně bez elementární soudnosti. Příběh je složen z minietud, které jsou titulkově (lehce nepochopitelně) členěny, odkazují na výborný první díl ( režije Vít Olmer ), kam se stále vracíme. Na druhou stranu dobrý a zajímavý střih a tempo jak od Baze Luhrmanna nekoresponduje s filmem. Přesně tak vypadá Bony a klid 2, pokračování kdysi průbojného filmu o černých obchodech s poukázkami na nedostupné západní zboží. Jenže dnes už bony nepotřebujeme.
Premiéra nového snímku Bony a klid 2 online ke shlédnutí byla cokoliv, jen ne klidná. Pro jednoho z hlavních představitelů, herce Romana Skamene, si před Tipsport arénu přijela dokonce Veřejná bezpečnost. Bony a klid 2 online ke shlédnutí jsou apoteózou "blbé nálady" pomyslného českého lidu, ubitého vlastní pasivitou, amorálností a zakyslostí. Není naneštěstí jasné, jestli tato poznámka má kriticky charakterizovat Bínyho, nebo jestli vyjadřuje režisérovo vnitřní přesvědčení. Naivního mládence, který přijede do Prahy shánět peníze, si tentokrát střihnul Jakub Prachař. Opět se potkáme se starou známou partou, která před lety nalákala do sítí pražského podsvětí mladého automechanika Martina. Poměrně lidský Bíny si povšimne boleslavského mladíka Martina bloudícího nešťastně Prahou a hledajícího práci.
Zlodějské historky potřeboval režisér opepřit erotikou, a proto nasadil missku, do které se naivní mladík musel zamilovat. Pokračování se má zaměřit právě na dobrodružství bývalých veksláků v éře kapitalismu, záporákům z minulého dílu se opět má postavit Jan Potměšil. Autor námětu je Marek Šmíd, autorem scénáře je Radan Dolejš, dramaturg Radek John.Martin (Jakub Prachař, zajíc z Křídel vánoc) je nezaměstnaný venkovský knihovník, který se snaží najít v Praze práci, až nakonec skončí jako poskok ex-veksláka Bínyho. Děj mi přišel fajn, protože byl nepředvídatelný a dadaistický, ale přitom celkem přehledný - a je mi víceméně fuk, do jaké míry to byl záměr a do jaké totální fail.
Na celý film Bony a klid 2 online ke shlédnutí zdarma je velmi viditelný výrazný střih. Na jednu stranu to propůjčuje snímku určitou dávku dynamičnosti, ale na tu druhou i trochu nepřehlednosti. Bony a klid 2 online se stoprocentně zařadí k těm snímkům, který rozdělí publikum na dva tábory.

Film Ranhojič online ke shlédnutí

18. května 2014 v 19:10 Dobrodružný

Děj se odehrává v jedenáctém století. Začíná v Anglii, zaostalé, nekulturní, temné jako celý evropský středověk. Navzdory dvouapůlhodinové a přece jen trochu nadbytečné délce film v zásadě nenudí, protože má hutný příběh a silné nejen hlavní, ale i vedlejší postavy. V kině se tedy divák Ranhojiče musí připravit na dvě a půl hodiny podívané, v níž vycizelovaná německá důkladnost vítězí nad představivostí. Zároveň však příjemně naplňuje poptávku po kdysi četném, nyní vzácném žánru, totiž výpravné historické fresce, v níž se mísí poznání, dobrodružství, romantika, exotika.
Rob Cole (Tom Payne), mladík z Londýna se potuluje s bradýřem-léčitelem (Stellan Skarsgård) po Anglii a leccos od starého souputníka pochytí. Jenže ani tenhle kouzelník nedokáže zachránit Robovu matku, která zemře na zánět slepého střeva. Jediné náboženství, které se v Persii toleruje je judaismus. Rob se vydává za žida. Se vším všudy. Nezastaví jej ani fakt, že jakožto křesťan by v Africe nepřežil pravděpodobně už vylodění. Film je evropský, podle jména režiséra vám už asi došlo že německý. U známějších hereckých jmen nelze než chválit. Většinu nejspíš nepřekvapí, že Stellan Skarsgård odvádí svůj tradičně skvělý herecký výkon a Ben Kinsley jakoby se pro roli Ibn Siny narodil.
I když člověk moderní doby ví o středověkých metodách léčení, doslova mu běhá mráz po zádech. Rob má zvláštní nadání. Pokaždé, když se pacient se ocitne v posledních chvílích svého života, Rob to ví. Rob cítí Smrt. Rob ví, že Smrt čeká za dveřmi, aby si dotyčného odnesla. Dovoluji si tvrdit, že Ranhojič je jedním z filmů, které člověk určitě musí vidět. Přeji vám hluboký divácký zážitek. Děj filmu se odehrává v 11. století, kdy v Evropě neexistují lékaři, protože všechny nemoci léčí Bůh a drobnější neduhy potulní ranhojiči. Ačkoli je Ranhojič natočen v angličtině a objevují se v něm minimálně dvě zvučnější jména a z traileru může působit velkolepě, jde o čistě německou produkci.
Ben Kingsley je přesně tím Avicennou, jakým bychom si ho představovali. V hlavní roli potěší Tom Payne, jeho charisma je přesvědčující. Přes poněkud delší stopáž nenudí, působí pozitivně a relaxačně. V hlavní roli potěší Tom Payne, jeho charisma je přesvědčující, za zmínku stojí také výkon Stellana Skarsgårda v roli bradýře neodolatelně nabízejícího svoje skromné možnosti. Příběh hlavního hrdiny se dále skvěle proplétá s osudem samotného města a jeho obyvatel, jimž vládne tolerantní šáh. Za vizuálními efekty stojí studio Pixmondo, které se podílelo i na seriálu Hra o­ trůny.

Na vlásku 2 online ke shlédnutí

9. května 2014 v 18:57 Animovaný

Princezna Locika je unesena z hradu svých rodičů již jako dítě a zamčena v tajné věži, kde jejího speciálního "daru" využívá zlá čarodějka jménem Gothel. Gothel je prý čarodějnice, ale nějak jsem během filmu nezaznamenal, že by aspoň jednou čarovala, takže se nabízí otázka, proč jí vůbec někdo poslouchá. A animátoři se v případě Na vlásku 2 online ke shlédnutí rozhodně neflákali. Všechen ten čas se vyplatil, protože máte před sebou nejen nejdražší animák všech dob. Na pohled chatrný děj je zabydlený spoustou vedlejších postav, které vede bojový kůň Maximus, zjevně inspirovaný slavným Croweovým gladiátorem. Žádné sebeshazovačné fórky, žádné masírování popkulturou, prostě "jen" poctivě udělané vyprávění - to je Na vlásku 2 online ke shlédnutí zdarma.
Na čtyři sta milionů dolarů celosvětových tržeb za dva měsíce, to je pro animovaný snímek Na vlásku 2skvělé vysvědčení. Navíc se povedl český dabing v čele s Helenou Vondráčkovou, jež do role staré čarodějnice mládnoucí jen díky kouzlům zapojila až nečekanou sebeironii. Z Lociky bratří Grimmů zůstaly jen její dlouhé vlasy a vysoká věž, ve které je uvězněna. Zbytek byl předěláván tolikrát, až se rozpočet vyšplhal na neuvěřitelných 260 miliónů dolarů. Že dialogy trpí dabingem je stará pravda, která pro muzikálové vložky platí dvojnásob. Za prvé vynikne jejich hloupost, za druhé jsou některé české hlasy k nesnesení pištivé. Vsadili na klasiku, kterou využili už i v Shrekovi, kdy se z největším padouchů stávají neškodné dušičky, co mají jen sen stát se květinářem nebo pianistou.
Sluneční kapka zaseje kouzelnou květinu, která dokáže s vyřčeným zaklínadlem léčit a omlazovat. Potíže s porodem jsou natolik velké, že hrozí smrt královně i její dceři a proto se občané vydají najít kouzelnou rostlinu. Nevlastní matka Laciky, hlavní záporák, nevládne žádnou magickou mocí nebo velkou armádou. Čarodějnice, která má kouzlit ostošet, jen jako čarodějnice vypadá, tudíž nechápu její pojmenování.
Disneyho filmy se vždy mohly pyšnit úchvatnou animací a typickými roztomilými postavičkami. Ač v novém hávu, tato tradice se přenesla i do tohoto filmu. Příběh neopouští pohádkovou linii, ale obohacuje ji o celou řadu zajímavých vedlejších linií. Ty nikdy neslouží k natahování stopáže, ale mají svou logiku. A jaké má snímek kazy? V podstatě žádné. Kromě nepříliš povedeného plakátu a českého názvu je mu těžké něco vytknout. To, že Na vlásku 2 online navazuje na tradici slavných disneyovských pohádek, pravda je i není. Dokonce se mu podařilo mě dojmout, a to se u animáků moc často nestává.

Kmotr Mrázek film ke stažení zdarma

6. května 2014 v 19:38 Drama

Tým režiséra Petra Nikolaeva zvolil druhý způsob, styl západní moderní krimi, která zrychluje, zpomaluje, vybuchuje, útočí střihem i hudbou a celý svět zužuje na pár poctivých osamělých policistů. Napínavý obal předvídatelného obsahu včetně banalit s růžemi či morálních disputací zlosyna s detektivem Lukáše Vaculíka zkrátka přejímá metodiku tuctových thrillerů. Nový film Kmotr Mrázek ke stažení zdarma nabízí český politický kýč v kostce: "Když chceš bojovat s hajzlem, musíš zapomenout na pravidla." Filmaři vůbec spoléhají na to, že je divák slabomyslný, případně že nad nelogičnostmi v chování postav mávne rukou s tím, že milionáři jsou přece divní.
František Vedral se narodil v Československu v době komunistického režimu. Vláda vyhlásila kupónovou privatizaci, při které si lidé mohli koupit kupóny a pak za ně získat akcie doposud státních podniků. Jinak z filmařského hlediska ale zážitek, pro Ondřeje Vetchého myslím velká role (ale on je skvělý ve všem), stejně tak i Lukáš Vaculík. Kmotr Mrázek, natočeném podle spisů a odposlechů, se všichni můžeme přesvědčit, jak draze nás stála tzv. Klausova "politická politika".
Vznik nového českého filmu scenáristy a režiséra Petra Nikolaeva Příběh kmotra provázely zvěsti o dramatickém odkrytí mafiánských praktik. Tvůrci sice inspirovali knihou Kmotr Mrázek film ke stažení zdarma, ale nevyprávějí Mrázkův příběh. V kinech v České republice běží nový český film Kmotr Mrázek ke stažení zdarma. Velmi mě překvapil výkon Ondřeje Vetchého, kterého jsem měla zafixovaného spíše jako komediálního herce ze seriálu Okresní přebor a z filmů Pánská jízda či Báječná léta pod psa. Lukáš Vaculík v roli zapáleného policisty Cajthamla, který se rozhodne své práci obětovat celý život.
Policie nemůže nic, podsvětí naopak dokáže cokoli, ženské postavy jsou pouze na okrasu nebo k litování, všichni politici jsou a priori slizcí ještěři. Po shlédnutí filmu možná určité procento lidí usedne k internetu a zadá si příslušné heslo. Hledat další výrazné typy je už méně snadné, ať známí "kmotra" Vedrala, tak členové Cajthamlova týmu mají dosti omezenou možnost výrazněji vstoupit do děje.

Nekonečná láska (2014) film ke stažení zdarma

6. května 2014 v 19:17 Romantický

Nekonečná láska je romantický film ke stažení zdarma, který bude mít premiéru na svatého Valentýna. Takže je jasné, že se nedá očekávat nic originálního. Režisérka Shana Feste, která natočila dramata Dar a Síla country, ale v minulosti ukázala, že umí odvést minimálně solidní žánrový standard. Davidovi a Jade je 17 let a právě odmaturovali. Jade je neuvěřitelně krásná a z bohaté rodiny, ale všech se straní a nikdo o ni nemá zájem (v tomto ohledu se tedy jedná spíše o Sci-Fi). Bohužel, před totálním happyendem nastala druhá polovina filmu, ve které se děj přehoupne z kategorie "přijatelná retro debilita" do kategorie "nepřijatelná debilní debilita".
Nekonečná láska ke stažení zdarma je ale celkem normální a sympatický film. Bez fantasy prvků, upírů a podobných nezbytností, kterými současní autoři potřebují klasický příběh zamilované dvojky či trojky doplnit. Klišé tu nechybí, dokonce ani scéna v dešti, v chatě u jezera či podobně důležité atributy romantických slaďáren. David je celkem obyčejný kluk, pomáhá otci v rodinné autodílně, penězi rozhodně hýřit nemůže, a ač by se bez problémů dostal na vysokou, chce zůstat s tátou u aut. Mnohem horší je, že nemá nejmenší jiskru, oba hlavní hrdinové působí jako voskové figuríny. Pokud se vám zdá, že Nekonečná láska ke stažení je předvídatelná už ze své synopse, tak se nepletete.
Ve snesitelné úrovni film udržuje jen a pouze obsazení, které není nijak hvězdné, ale velmi solidní. Stačí pár slov, pár vzájemných pohledů a je z toho láska jako trám. Nicméně dívčin otec vztahu nepřeje, protože podle něj má jeho dcera na víc, než na chudého automechanika. Zcela však selhává snaha přetavit nemoderní a otřepaný příběh do současných reálií. Je skutečně fascinující pozorovat, jak v současné době otec rodiny udělá vše pro to, aby jeho dcera nebyla šťastná s mužem, kterého ona miluje. Přeji vám pohodlné spočinutí v sedačce vašeho oblíbeného kina a zaláskování se do nového snímku o první nezapomenutelné lásce dvou mladých lidí.
Pokud máte rádi romantické drama, ale vadí vám šeď a unylost, se kterou se obvykle musíme potýkat, budete z filmu Nekonečná láska film ke stažení zdarma mile překvapeni. Nechybí tu scéna v dešti i na letišti, zátiší s krbem, kouzelná chatka u jezera ba dokonce balkonek ala Romeo a Julie. Bezhlavě zamilovaný pár si dosyta užívá slastí, které přináší první láska. Kosmetickou vadou na vizuální stránce filmu (které si všimnou jen ti pozornější diváci) je několik seriálově vyhlížejících záběrů v horší kvalitě obrazu.

Divergence film online 2014

3. května 2014 v 14:27 Sci-Fi

Postapokalyptické Chicago se zchátralými mrakodrapy porostlými zelení a zvláštními klimatizačními jednotkami, které vypadají jako kradené z velkokapacitních tunelů. V čem tedy tkví úspěch Divergence ať už ve filmové nebo knižní podobě? Samozřejmě, že se na plátnech nekoná nic zásadně objevného. Děj se odehrává ve světě budoucnosti, který zpustošila válka. Po ní je lidstvo rozděleno podle charakterových vlastností do pěti frakcí. Problémy se začínají kupit až od druhé poloviny a s blížícím se koncem. V těchto úsecích budou jednoznačně ve výhodě ti, kteří znají knižní předlohu.
Na úvod hrdinka v dlouhém monologu vyloží, jak to na ostrůvku přeživších po dávné válce chodí. Žijí rozdělení do pěti kast, každý dospívající si podle testů a vlastního zaměření navždy zvolí jednu jedinou. Burger drží uměle nafouknutý příběh až překvapivě pevně v rukou a svůj lví podíl na příjemném zážitku má i dobře vybraný herecký ansámbl, který režisér přesně vede. Tris (i ona si změní jméno) ovšem poznává i zákulisní machinace sečtělé frakce a odhaluje spiknutí vedené vůdkyní Sečtělých v podání Kate Winslet. Sci-fi Divergence je adaptací prvního dílu knižní trilogie, která se těší popularitě zejména mezi náctiletými čtenářkami. Tím pádem je jasné, kolik uhodilo.
Celkově je Divergence spíš zapomenutelná a méně výrazná než příbuzné Hunger Games, neboť obsahuje jen málo originálních nebo z režijního hlediska neotřelých nápadů. Film je tedy ve zkratce o tom, že hlavní hrdinka asi dvě hodiny filmu podstupuje výcvik, dělá si nové kamarády a zamilovává se a posledních zhruba dvacet minut bojuje se svým milým proti zlému režimu.
Divergence se sice nevyvarovala tradičních klišovitých postav, kde jejich představitelé mohou sice působit na mladší publikum jako obrovské lákadlo, avšak sám musím podotknout, že pouze postava Erica, tedy jednoho z hlavních záporáků, mi přirostla k srdci. Ve světě, který byl zničen válkou, musely pozůstatky lidstva změnit veškerá pravidla. Společnost se začala rozdělovat do pěti frakci, vždy podle svých vlastností, aby na světě mohl panovat mír.
Film Divergence je natočený podle stejnojmenného knižního bestselleru Veroniky Rothové, prvního dílu trilogie Divergence, Rezistence, Aliance, a je přirovnávaný k dalšímu knižnímu zfilmovanému trháku Hunger Games. Problém ale teprve nastává, když test zjistí, že Tris spadá do všech frakcí, že je divergentní. Systém totiž nehodlá nechat být nikoho, kdo není podle šablony. I když hlavní myšlenka trochu pokulhává, má Divergence co nabídnout. Junkie XL se postaral o velmi povedený hudební doprovod.
Úplně na rovinu, Divergence je strašlivý slepenec všelijakých klišé, které někdo opsal z jiných knih a filmů. Místo rozdělení světa na upíry a ty druhé je zde svět, který připomíná totalitní systém z budoucnosti evidentně inspirovaný něčím, co se kdysi inspirovalo Orwellem. Divergence je takovým postutopickým sci-fi, které teenagerům přijde prostě originální, protože nic jiného nečetli a budou divnou zápletku hájit do roztrhání těla.

Amazing Spider-Man 2 celý film online ke shlédnutí

3. května 2014 v 13:36 Fantasy

Bývaly časy, kdy musel průměrný americký superhrdina bojovat za vlast, svobodu, lásku, identitu nebo proti nacistům. Bitvy superhrdinů ale dostaly novou dimenzi mimo plátno. Nový Spider-Man je v pořadí druhým filmem vzkříšené série a je pompézní, trikově nabobtnalý, plný rychlé akce, efektních scén a je také úplně o ničem. Amazing Spider-Man 2 však bude velmi úspěšným filmem, na to vsadím svoje gatě.
Trailerová kampaň na Amazing Spider-Mana 2 celý film online ke shlédnutí nás rozhodně nešetřila. Sony z rukávu sypalo jednu ukázku za druhou a hrálo tak silně na epickou strunu, že očekávání kolem druhého Spideyho nabobtnala do olbřímích rozměrů. Amazing Spider-Man 2 se zdaleka nezvládá vyhnout všem prokletím filmových rebootů, na což dojíždí především jeho padouši, ovšem nejen oni.
Amazing Spider-Man 2 utratil na dvě stě milionů dolarů. Proti "jedničce" navíc přidal deset minut, aby investici náležitě zúročil. Nejlépe hrají hloubka prostoru a Jamie Foxx, jehož Elektro patří díky jiskřivým efektům k vděčným padouchům, byť na první ohňostroj čeká hodinu. Manhattan se totiž stal Peterovou zónou, kde brání městský život před kriminálníky všeho druhu. S velkou silou přichází velká zodpovědnost a Peter se ji snaží využít k nápravě všech nespravedlností, které je schopen postihnout.
Druhý Amazing Spider-Man je dobrým příkladem toho, jak zkušení scenárističtí rutinéři mechanicky podle příslušné šablony sestaví celovečerní film. Ve scénách s dialogy pro změnu snímek hřeší na to, že Andrew Garfield v hlavní roli je prostě sympaťák a slušný herec. Peter Parker si být Spider-manem vyloženě užívá. Jakmile na sebe navlékne svůj barevný kostým, je ve svém živlu. Film je na první pohled poněkud rozvleklejší než jednička. Amazing Spider-Man 2 online ke shlédnutí je ale stále nadstandardní blockbuster, který potěší nejednoho milovníka ohmataných komiksových stránek.
Akčních scén není příliš, režisér Marc Webb naštěstí od minule hodně posílil a dokáže nabídnout podstatně nápaditější adrenalinové pasáže. Oproti jedničce nabízí Amazing Spider-Man 2 sledovat online celý film značný pokrok. Do budoucna by si to jen chtělo ujasnit, zda má být cílen na fandy komiksu, teenagery nebo starší diváky. Amazing Spider-Man 2 je velké komiksové dítě. Tak trochu naivní a možná až příliš zahleděné do různých tajemství, odboček a pomrknutí. Napoprvé ale šlo o prvotřídní velkolepou zábavu, které vévodí upřímně dojemné hrdinství, láska, skvěle natočená akce, spousta humoru a vynikající doprovod Hanse Zimmera.

Rio 2 ke shlédnutí zdarma

2. května 2014 v 18:48 Animovaný

Papoušci Blu a Perla žijí se svými kamarády a se třemi potomky v Riu de Janeiru, kde shodou okolností zahlédnou v televizi reportáž, ve které dva vědci objeví v amazonském pralese další zástupce jejich druhu. Linda a Tulio ale nyní učinil v Amazonii objev, podle kterého by Blu a Perla nemuseli být poslední svého druhu. Celá rodina tak vylétá na cestu za nalezením svých kořenů. Přiznám se, že mě dokáže fakt hodně vytočit, když si někdo myslí, že animovanému filmu stačí, když bude barevný a animovaný. Dneska už fakt ne.
Je vidět, že to celé bylo drahé a z řemeslného hlediska všechno funguje, jak má: Animace je naprosto profi, všechno hraje barvami, akční scény jsou divoké, hudba a písničky správně rytmické. Předem je nutno říci, že Rio 2 celý film ke shlédnutí zdarma je typickým pokračováním se vším, co k tomu patří. To znamená, že pouze recykluje původní nápady, které sice zasazuje do nových kontextů a lokací, ale stále jde o jedno a totéž. Nevím, zda to byl tvůrčí záměr či náhoda - rozuzlení dramatické zápletky jako by vypadlo z filmu Avatar. A to doslova. Můžeme to brát jako vtipnou narážku, ale i jako obyčejnou vykrádačku.
První dobrodružství opeřeného hrdiny, při kterém se stihl samozřejmě zamilovat, nalákalo do kin dostatečné množství rodičů s dětmi, bylo tedy jen otázkou času, kdy se dočkáme dalšího dílu. Rio 2 ke shlédnutí začíná velkou scénou, ve které ptáci, které známe již z prvního dílu a jejich okřídlení přátelé, společně létají vysoko během strhující hudební slavnosti a za rytmu písně What Is Love v podání Janelle Monáeové, vycházející R&B/popové hvězdy, skladatelky a producentky. Kakadu, mstitel z prvního dílu, dokonce rapuje, navíc si přibral parťáky včetně jedovaté žabky, jejíž milostná árie jako z osudové opery patří k lahůdkám snímku. Mnoho zábavy při sledování filmu Rio 2 ke shlédnutí zdarma přeje tým OnlineKino!

Film Noe 2014 online

2. května 2014 v 18:32 Katastrofický


Noe v hlavní roli s Russellem Crowem navazuje na tento trend a je stejnou měrou o zápase titulní postavy jako o staronovém, dobově specifickém, ale periodicky se opakujícím boji producentů o kompromis. Velkofilm si nezadá s americkými přepisy antických bájí či dějin starověku včetně Pompejí. I režisér Darren Aronofsky se kryje obvyklým štítem, že vyšel z komiksu, který legendu "poupravil" už před ním.
Lidé jsou přitom rozdělení na dva tábory. Zaprvé jsou to převážně bezejmenní potomci Kaina, kterým vládne zlý král, a poznáte je podle toho, že jsou špinaví, zlí a jedí maso. Původní biblický příběh nebyl ve filmu Noe 2014 online znásilněn, ale trochu kontroverzně rozvíjen. Scénář má trhliny minimálně v první polovině. Film velmi volně zpracovává biblické téma, aby stejně na konci odhalil, že všichni chtějí točit jako Rolland Emmerich. Aronofski dokázal, že poslední věta z perexu je platná.
A i když je Noe celý film online 2014 kompetentně zrežírovaným jarním blockbusterem, je pouze tím, a nikoliv dalším provokativním a emočně vyčerpávajícím dílem z Aronofskyho filmografie. Režisérův rukopis poznáte hlavně v závěrečné třetině filmu, kdy z herců ždíme maximum a navozuje svoje tradiční depresivní stavy. Zarostlý Russell Crowe nemusí říci ani slovo a víte v jakém rozpoložení se jeho postava zrovna nachází. Takže nastupuje Noe s rodinou a obry, a i když jsou jejich budovatelské útrapy megalomansky nasnímané a luxusně vydesignované (přechod mezi hladkými triky a krásnou rukodělnou výpravou leckdy ruší), vzrušeně prožívat je může leda student z tesařského učňáku.
Noe je přesvědčen, že jediným úkolem jej samotného a jeho rodiny je zachránit zvířata. Lidstvo je beznadějně zkažené a Stvořitel rozhodl o jeho anihilaci. A Noe poznává i zkaženost svou a své rodiny - proto soudí, že záchranou zvířat jeho mise končí. Snímek podle komiksové předlohy se víceméně drží základního vyznění a interpretace Noemova příběhu, nicméně některé události jsou ztvárněny skrze další starozákonní texty. Na jednu stranu sledujeme Noeho, jak slepě následuje příkazy Boha, které jsou všechno, jen ne konkrétní, a na druhou stranu Noe rodině vypráví příběh stvoření světa a vývoj živočichů a lidí jak podle Darwina. Užijte si sledování nového, kontroverzního filmu Noe 2014 online ke shlédnutí zdarma.
Dále se film potýká s nekonzistentním mixem různých nesourodých stylů. Na jednu stranu tu máte drásavé psychologické drama s téměř starozákonní krutostí (které se pořádně přihlásí o slovo v závěrečné třetině) a do toho jsou namíchány fantasy elementy. Zpočátku věci znalého diváka překvapí jen holá pustina, v níž Noe se svou rodinou žije. Autoři filmu se totiž snaží navodit iluzi světa na prahu jakési ekologické katastrofy.
I přes výrazně vyšší rozpočet, než s jakým je Aronofsky zvyklý pracovat, působí Noe jako podivný paskvil, který těžko hledá vlastní tvář. Na závěr bych snad jen dodal, že jednu věc vím jistě. Pavouky bych na palubu nepustil!