Vejška ke stažení

2. dubna 2014 v 22:05 |  Komedie
Zpravidla se schovává nejlepší nakonec, režisér Tomáš Vorel však poučku obrátil. Nejlepší moment své Vejšky, která po středeční premiéře vstupuje do kin, nasadí hned na začátek. Hudební motiv Zdrhej, jejž dodal Vladimír 518, okamžitě nasadí tempo, náladu a styl, podpořený ještě hravými titulky na zdech domů během úvodní honičky. Ano, tak jako v Gymplu utíkají plátnem sprejeři, tak jako v Gymplu je provází mladistvý slovník počínaje obratem "jak jako?" a konče výrazy, které po přestupu filmu na obrazovku vydráždí radu pro televizní vysílání. A stejně jako v Gymplu se čeká generační rebelie.
Gympl přišel do kin před sedmi lety, tedy v době, kdy kulminovala přílivová vlna českých teenagerských komedií o snowboarďácích, rafťácích a jiných frajerských panicích, co chtějí zasunout. Vorel se ovšem v prvé řadě pokoušel o generační výpověď a zamontoval do toho nějaký ten rap a humor z okruhu studentů a učitelů. Ačkoliv jsem z toho osobně nebyl bůhvíjak odvařený, většině mých vrstevníků se Vorel trefil do vkusu a Gympl považuje hodně mých známých za specifickou kultovku. Příjemnou zábavu díky filmu Vejška ke stažení ihned zdarma.
Nevídáno, neslýcháno. Železné filmové pravidlo o špatných pokračováních tentokrát neplatí. Už Gympl působil jako zjevení. Ale výrazná stylizace mu přes velký úspěch v kinech trochu svírala nůžky v širokém spektru diváctva. Vejška tyto nůžky rozevírá doširoka a je dospělejší, zábavnější a realističtější. Tyto přívlastky filmu dávají i sami tvůrci a není to tentokrát jen PR výkřik samochvály. Je to pravda.
Kluci Petr Kocourek a Michal Kolman (Tomáš Vorel ml. a Jiří Mádl), kamarádi z Gymplu (2007) pokračují ve své tvorbě grafitti i s ilegálním sprejerstvím. Ve filmu se tak dočkáme i trochy adrenalinu, kdy dynamická kamera sleduje oba mladé muže, jak utíkají před rukou zákona po pražských střechách, silnicích, parcích a jiných v noci temnějších zákoutích. V dalších rolích se po boku Petra objeví Julie (Eva Josefíková), která se také jako Petr hlásí na UMPRUM, zatímco ona poprvé, Petr už podruhé. Užijte si film Vejška ke stažení zdarma ihned.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Aktuální články

Reklama