Příběh kmotra ke stažení zdarma

28. dubna 2014 v 20:16 |  Krimi

Příběh podnikatele Františka Mrázka, zavražděného roku 2006, je jistým způsobem opravdu fascinující a pro vývoj české společnosti příznačný. Příběh kmotra ke stažení zdarma přitom určitě není jen pokusem o českou gangsterku. Hlavní padouch filmu se sice jmenuje František Vedral, ale film byl údajně volně inspirován "faktografickým příběhem" Jaroslava Kmenty. Do politiků zkrátka Příběh kmotra nijak zásadně nešije (škoda), autoři vpodstatě rezignovali na kontakty někdejších vlivných podnikatelů na ODS a ČSSD a úzké vazby na bankovní sféru.
Autoři scénáře Petr Nikolaev a Miroslav Oščatka spolupracovali na scénáři i během natáčení s kriminalisty Karlem Tichým a Hynkem Vlasem (Krakatice a Pokr), kteří vyšetřovali obě kauzy a nyní stojí mimo službu. Už když režisér Petr Nikolaev psal scénář, věděl, že chce, aby hlavní roli Kmotra Vedrala hrál Ondřej Vetchý a policistu Cajthamla, který po něm 20 let takzvaně jde, Lukáš Vaculík. Filmový příběh tedy uvádí na scénu Františka Vedrala v podání Ondřeje Vetchého jako nekorunovaného vládce českého podsvětí. Jeho protihráčem je klidný, ale neústupný vyšetřovatel Čestmír Cajthaml, kterého ztvárnil Lukáš Vaculík.
Autoři snímku se obávali, že kdyby ve filmu použili skutečná jména lidí, kteří byli pro konkrétní filmové hrdiny "předlohou", mohli by být právně napadeni - třeba Mrázkovou rodinou. Filmově představuje Příběh kmotra ke stažení zdarma velmi solidně odvedené řemeslo, za které se nemusíme nikde stydět. Kamera i střih mají grády a všechno vypadá skoro až americky (a nemyslím to nijak hanlivě). Novinkový thriller už dopředu vzbuzuje velké emoce. "Film Příběh Kmotra připomene jeden z největších pomníčků české kriminalistiky - násilnou smrt krále českého podsvětí Františka Mrázka. Všem čtenářům přejeme hodně zábavy u filmu Příběh kmotra ke stažení zdarma!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama